Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Za 8 dolari 10 min na den.. dodeka pies kafe ,plus mozes da si ,dizajnuvash, dodeka ne se onesvestish...i da im ispolnuvas muzicki zelbi na evropjanite za 4 dolari na Fiver..:)
Фивер јас не го гледам као место за губење време. Сигурен сум дека не би сакал да ти пратам синшот од мојата заработка таму, шеќер ќе фатиш.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Za 8 dolari 10 min na den.. dodeka pies kafe ,plus mozes da si ,dizajnuvash, dodeka ne se onesvestish...i da im ispolnuvas muzicki zelbi na evropjanite za 4 dolari na Fiver..:)
Другар, не мора да значи дека 4$ е цената. Имаш гиг екстрас и не си свесен колку порачуваат порачки со гиг екстрас. Плус тоа си одредуваш работно време, а исто така ако видиш некое криво дрво, му ги враќаш парите. Баш со европјанци и американци се работи, затоа што имаат разбирање и оставаат бакшиш по 10-20$ ако ја завршиш убаво порачката..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
@KralAleks и @DonExo

Намалетете со навредите, последна опомена...





Tебе ти реков да намалиш со шерифувањето.
Кое шерифување бе човек? Дајте малце реално да гледаме на работите, сакам да помогнам во сето ова, да ја крениме свеста на повеќето, посебно на почетниците во ова, да не си го губат времето во нешто непродуктивно кое 99% не само што нема да им донеси заработка туку ќе го изгубат и она што го вложиле.Тоа што еден-двајца ќе се пофалат со неколку стотина долари за пола година ангажман не значи дека е исплатливо-вистинито-реално. Како може вистински интернет занает (програмер-дизајнер-seo итн) да биде помалку исплатлив од едно обично кликање на реклами, дај ти се молам? :cautious: Има многу што на многу паметен начин си заработуваат пари од интернет и тоа сериозни пари со кои гледаат фамилија како што кажа Костур123, само не сакаат тука да се откриваат пошто знаат дека преку 90% од мислењата на темава се за кликање за 0.0001 долар. Едноставно нема со кого да споделат мислења, искуства, да ги поучат останатите. Таквиот начин на работа е она кон што треба да се стремиме сите, а не кликање за некои си 1000 денари месечно кои и прашање е дали воопшто ќе ги добиете в рака.

Ете девојчето погоре праша за фриленсер, колку од овде и одговорија со цитат/приватна порака...никој.(n)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Има тема за SEO и е направена sticky... Во оваа тема нема да се толерира влегување у стилот - Абе уште ли кликате копиљаци...
Не секој е дизајнер/програмер/сака да се замара со SEO. Некој сака и да клика.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Има тема за SEO и е направена sticky... Во оваа тема нема да се толерира влегување у стилот - Абе уште ли кликате копиљаци...
Не секој е дизајнер/програмер/сака да се замара со SEO. Некој сака и да клика.
А зашто едноставно не го смените тогаш името на темава во Кликање на реклами бар да знаеме дека тука не треба да попуваме за фриленсер одеск еланце и останати страни?
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Nikoj toa ne kaza..ama vie site drugi gi ismevate i duri satanizirate..vo stilot ,idioti ste sto klikate,...[DOUBLEPOST=1413215422][/DOUBLEPOST]Od prvo stavrno se klika z asitna para..potoa se kupuvat referali, se nadgradyva acountot..taka da zarabotkata moze da se dvizi od 50 do 150 dolari i jace:) Treba samo trpenie i taktika:)
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Јас да спамнам уште еднаш, за кој сака да извршува задачи и да биде сигурно платен за тоа, заработувајќи 2 или 5 долари на ден, нека се зачлени преку мене.

Еве доказ http://imgur.com/1waKqTn колку имам направено зза вчера и денес.
Повелаајте!
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Јас да спамнам уште еднаш, за кој сака да извршува задачи и да биде сигурно платен за тоа, заработувајќи 2 или 5 долари на ден, нека се зачлени преку мене.

Еве доказ http://imgur.com/1waKqTn колку имам направено зза вчера и денес.
Повелаајте!
Autoclicker?
Сигурно си одамна на сајтов, инаку за еден ден 2 долара ...
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Autoclicker?
Сигурно си одамна на сајтов, инаку за еден ден 2 долара ...
Не. Имам работено порано на таскови, ама ме мрзеше да се замарам и се откажав. И тогаш се работеше на краудфлоуерс па имав некој мал напредок. Пред недела дена кликав таскови на пробукс и таму ми рипна левелот, така што ми дава повеќе платени таскови. Сега почнав пак да баратам кликсенс и стварно ми се гледа како најдобар сервис.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
A ja da ti daam 10 k pa da si kupis sopstven domen a ne da dirincis za 200 evra na mesec po cel den na kompj...Mene ova mi e cista razonoda..mojata rabota mozes da ja sonuvash:D
Немој да потценуваш нечиј труд, безразлика дали црнчи некој по цел ден на компјутер за 2 или 2000 долари. Ако имаш сподели нешто со што би се надминале тие 200 евра. Ако не продолжи да си кликаш за разонода...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom