Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Мало инфо за оваа,сум на неа еден месец,и за да не настане забуна,прво треба 90 дена да поминат,па после некоја заработка,доколку ја има.Значи,прво тие слики ги кликате 90 дена.
Mene ne mi izgleda realno ova :)
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
538
Поени од реакции
248
Има на фб група српско-хрватска и тамука почитав од некои коментари како имаат
некои извадено пари од странава....
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Јас ти го прочитав постот пред да го поставам прашањево :) Него ме занимаше, колку време чекаше за да ти ја пратат, дали испрати лични документи, дали зема провизија од 30дол при прва трансакција као Пејонир... и така.
Праќањето е инстант откако ќе си ја нарачаш, а самата нарачка чини 13$ и тоа ти е единствен трошок за та картичка.
Ми пристигна дома за 2-3 недели.
Лични податоци мора да испратиш за самата верификација на профилот.
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
20
Поени од реакции
3
Да не знај некој шо е работата , на фивер напрајв нов гиг и имам 18 orders и сеа гигот ми го нема во recomennded и неможам да го најдам во search со името ?
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Луѓе кај да проверувам која страна е леџит, која не е? Не само за ПТЦ, туку и за анкети и сл. На гугл ми дава само блогови некои и некои страни кои искрено не знам дали се релијабилни.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Луѓе кај да проверувам која страна е леџит, која не е? Не само за ПТЦ, туку и за анкети и сл. На гугл ми дава само блогови некои и некои страни кои искрено не знам дали се релијабилни.
D gresno ti ja pisav vo pp ovaa e netbusinessrating.com[DOUBLEPOST=1412960399][/DOUBLEPOST]Дали некој ја има користено gameduell.fr? Гледам рејтинг добар легит околу 450 дена, само не можев да се снајдам :D
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Луѓе кај да проверувам која страна е леџит, која не е? Не само за ПТЦ, туку и за анкети и сл. На гугл ми дава само блогови некои и некои страни кои искрено не знам дали се релијабилни.
За птц најдобар е еден русин,а страницата веќе ја постирав овде * http://www.searchowner.net
А добро е и да го проверуваш - https://www.facebook.com/PTCInvestigation
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
PTCIRCLE SCUM
DA im sve po spisok , me baniraa bez pricina posle 2 meseca neprestano klikanje bez pricina..ova e najgolemiot scum dosega sto mi se desil, da propadnat do nova godina i decata za leb da im stradaat :)
http://myprintscreen.com/s/6e5p
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Ииии официјално buxWon од денес има инстант исплати на двата платежни процесори: Paypal и Payza.
Нормално, ова не би значело кој-знае-шо за оние шо не се занимават со ПТЦ бизнис, ама тие шо се подолго тука ќе знаат дека ако Админот успеал за нецели 20 дена од стартувањето со работа да овозможе инстант исплати на двата најмоќни платежни процесори - сајто стварно ЌЕ вреде (и опстое) многу повеќе од 98% од сличните *BUX* страни.

Така да, сајто е уште нов и млад, и верувајте времето за да се регистрирате е баш сега!

p.s. еве ви ја првата инстант исплата, направена од еден од „легендите“ во ПТЦ - enVias.

p.p.s. Дај некој нека објасне убаво детално за WhitePinsPlus ако може? :cautious:
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
За втора исплата на Paidverts дали треба payment proof од првиот пат што сум исплатил да им закачам на форумот или нетреба?
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Ииии официјално buxWon од денес има инстант исплати на двата платежни процесори: Paypal и Payza.
Нормално, ова не би значело кој-знае-шо за оние шо не се занимават со ПТЦ бизнис, ама тие шо се подолго тука ќе знаат дека ако Админот успеал за нецели 20 дена од стартувањето со работа да овозможе инстант исплати на двата најмоќни платежни процесори - сајто стварно ЌЕ вреде (и опстое) многу повеќе од 98% од сличните *BUX* страни.

Така да, сајто е уште нов и млад, и верувајте времето за да се регистрирате е баш сега!

p.s. еве ви ја првата инстант исплата, направена од еден од „легендите“ во ПТЦ - enVias.

p.p.s. Дај некој нека објасне убаво детално за WhitePinsPlus ако може? :cautious:
Се регистрирав преку тебе, па ќе видиме како ќе иде.
Инаку WhitePinsPlus e швајцарска птц страна која што учествува т.е е помагател во маркетинг истражувања. За тоа, се потребни луѓе кои прават неколку споредби на ден (максимум 5) и добиваат дневна комисија од 2евра, потоа 3, 4, до 6. Доколку се соберат реферали, се зголемува дневната комисија.
Значи потребно е секојдневно логирање, неколку клика на ден и толку.
Исплатата е на 91 ден, што значи е на принцип на ЛибертаГиа, ама па шознам, порелијабилно ми е, дека тоа беше шпанска, ова швајцарска страна, па некако постабилни ми се.
Јас ќе се обидам, па ако некој сака да ми биде реферал нека го стави мојот мејл додека се регистрира. s_tina_06@hotmail.com
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
За втора исплата на Paidverts дали треба payment proof од првиот пат што сум исплатил да им закачам на форумот или нетреба?
Не треба никаков payment proof, слободно си искеширај што можеш.
Единствена новост што ја воведоа деновиве поврзано со плаќања/исплаќања е "14day cashout rule", или ако денеска ти вложеш било која сума преку Пејпал(или било кој друг пл.пр.) - во следните 14 дена ќе можеш да искешираш САМО преку Пејпал(или кој и да си одбрал за уплата).
Од 15-от ден па натака можеш нормално да ги користеш сите процесори за исплата.

Едно советче ќе ти дадам само за PV(иако не знам која е твојата моментална состојба таму де) - што и да имаш за повлекување - НЕ го повлекувај, само реинвестирај додека не дојдеш до некоја зацртана група (пр. 1.5m - 3m) - и тогаш почни си со редовни исплати.

Јас да не ги повлечев тие 3$+10$ пред месец дена - сега веќе ќе бев во БАП група 7 и ќе шибав уште нагоре...

Lazna uzbuba, sum kliknal kaj sto ne treba, go smenija interfejsot..nema vishe mrtvacki glavi,,:)
А кој/како успеал да го направe тоа? Обичен член? така лесно има најдено баг во системо за да ти земе пари или да ти го блокира акаунто? o_O

@Heidi - Еве се регистрирав одново, да ти вратам услуга :)
Ако има уште нешто шо би сакала да ми објаснеш околу сајто - пиши пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom