Битола

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Ееее и битола е далеку за нас Ак ојш пеш! Битола убоо градче.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ti si mislis deka e ubo gradce. sekoj den odam si idam od bt i veke mi e zdosadeno da odam niz gradot ama to e
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дремам овде вака во ова Бугаријата :) сам во станот досадно тапа вкрај четврток навечер нема шо да се прај, плус не сум спан ми се спие ми се корни, цела недела неспан, гледам глупо бугарско шоу, за кое треба да си напушен за да се смееш, и тоа пак сосила.
Ама пак не се жалам убо живејме тука , ама кога си надвор од твоето домче инаку ги гледаш работите :)

да почниме пример


Дома. Е добро де, што сега? Епа дома. За секој(а) оној/онаа кој(а) живеел(а) далеку од дома, знае. Дома е валканиот влез, гумените влечки, бучните комшии.


Дома е мирисот на гравот, утринскиот бурек, питите во Ноември. Кафето со другарите на широк сокак и меѓувреме цаурење, пијанчењето во синдилакси кафани :)



И салата од зелка е дома. Макар татоми р`тол солена да ја направил :)



Дома е Охрид. Дома е Пелистерот, и мирисот на моликата.




Дома е ајварот



Дома се јаболката и грозјето на дедоми :)



Дома е ѓупската масажа на мајками

цвеќето на мајками (почна да забушава нешто :) )

Дома се неврзани празни муабети во возот, договарања за софри и еден куп поздрави на цели градови и села. Фразата `ма сите ги знам таму` треба да ја регистрираме како чисто наша :)

Хамбургер од шеталиште купен ( ,,Бомбата", ,,Смешниот")? Да, благодарам.

Ракииче во единаесте? Да, да, благодарам



Туѓина?.... ова е туѓина:
Девојки со високо ниво на морални вредности

Улици полни со луѓе

По тешката ноќ, се одмараат на убавото време

Па потоа на работа..треба да се живее од нешто

Тие што сакаат да носат Lacoste треба малку повеќе да запнат

Туѓина е каде што денес имаш, утре немаш. Туѓина е каде луѓето се мразат заради бојата на кожата, висината на платата, потеклото. Кој бил, знае.
Tуѓина е кога ќе ти запее Битола мој роден крај те маваат депресии.

Добро размислете пред да отидете некаде далеку од дома. Лесно се кажува, тешко се прави, уште потешко се поднесува и најтешко се враќа!
Или шо би рекол шо подалеку то полошо , и ќе речат печалбарите после од америките како е во стари крај, е стари е оти тие остареле не се вратиле :)


Е тоа ти е дома


E како ми се пие едно кафенце сега на широк сокак :)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Дремам овде вака во ова Бугаријата :) сам во станот досадно тапа вкрај четврток навечер нема шо да се прај, плус не сум спан ми се спие ми се корни, цела недела неспан, гледам глупо бугарско шоу, за кое треба да си напушен за да се смееш, и тоа пак сосила.
Ама пак не се жалам убо живејме тука , ама кога си надвор од твоето домче инаку ги гледаш работите :)

да почниме пример


Дома. Е добро де, што сега? Епа дома. За секој(а) оној/онаа кој(а) живеел(а) далеку од дома, знае. Дома е валканиот влез, гумените влечки, бучните комшии.


Дома е мирисот на гравот, утринскиот бурек, питите во Ноември. Кафето со другарите на широк сокак и меѓувреме цаурење, пијанчењето во синдилакси кафани :)



И салата од зелка е дома. Макар татоми р`тол солена да ја направил :)



Дома е Охрид. Дома е Пелистерот, и мирисот на моликата.




Дома е ајварот



Дома се јаболката и грозјето на дедоми :)



Дома е ѓупската масажа на мајками

цвеќето на мајками (почна да забушава нешто :) )

Дома се неврзани празни муабети во возот, договарања за софри и еден куп поздрави на цели градови и села. Фразата `ма сите ги знам таму` треба да ја регистрираме како чисто наша :)

Хамбургер од шеталиште купен ( ,,Бомбата", ,,Смешниот")? Да, благодарам.

Ракииче во единаесте? Да, да, благодарам



Туѓина?.... ова е туѓина:
Девојки со високо ниво на морални вредности

Улици полни со луѓе

По тешката ноќ, се одмараат на убавото време

Па потоа на работа..треба да се живее од нешто

Тие што сакаат да носат Lacoste треба малку повеќе да запнат

Туѓина е каде што денес имаш, утре немаш. Туѓина е каде луѓето се мразат заради бојата на кожата, висината на платата, потеклото. Кој бил, знае.
Tуѓина е кога ќе ти запее Битола мој роден крај те маваат депресии.

Добро размислете пред да отидете некаде далеку од дома. Лесно се кажува, тешко се прави, уште потешко се поднесува и најтешко се враќа!
Или шо би рекол шо подалеку то полошо , и ќе речат печалбарите после од америките како е во стари крај, е стари е оти тие остареле не се вратиле :)


Е тоа ти е дома


E како ми се пие едно кафенце сега на широк сокак :)
Абе Фликс, ко јас да го пишев ова, алал ти вера :zver:
Ај, изгледа среда тргнувам, па малце одмор Битола. Одвај чекам :vozbud:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Го обожавам градот. Местото, луѓето, културата се на високо ниво. Сакам да одам на факултет таму, ама незнам на што...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Eh, Bitola moj roden kraju...

Го обожавам градот. Местото, луѓето, културата се на високо ниво. Сакам да одам на факултет таму, ама незнам на што...
Eh kolku samo si vo zabluda...
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Леле,одвај чекам да дојди среда,да си одам домааааа ( во Битола )....ич го нејќам ова Скопјето,од шо морам сум тука.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Jas da sum kako tebe, ke kidnam ushte sega... Ke otkazam i fax i se...
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ehhh...vo zivotov nmajdobro sum se shmekal na sirok sokak...bitolcanki pagale u nesvest od adrenalin pri mooi shmekanja
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
е бе па ти битолчанки не се даваат лесно а не па во несвест да паѓаат хехе
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Погрешна замисла многу!

Сум живеел странство и знам точно како е животот. Штета што неможев да останам повеќе! За што во БТ да бидам? За мочаното макијато за 40 денари што е 1/300 од мојата плата и тоа во „ефтин“ кафич?

Да ги глеам шмизлите што не знаат да гукнат кога се со машко, а се прават дека ги вртат на малото прсте? За што? За кинеските веспи ? За проститлокот што секој го пика носот кај што не треба. За колнењето во Никоуа Гуевски и плукањето по Бранко, за гледањето во женските газови кои растат како збуфнат квасец секој ден? За Пелистер што има забрана на движење 3 месеци во летото? За да седам на „Фонтана“ навечер оти не ми се оди Расчекор?
За да седам во градот во кој НЕМА РАБОТА и во кој ако не беше РЕК ќе испоумреа сите од глад?! Не фала! И Скопје живеев и сто пати подобро сум живеел и покрај тоа што сум седел под кирија. За денгубење немам нерви ни време. ОВде на тоа си приморан!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom