Македонски фудбалери во странство

Ф

Флеш

Гостин
Јаховиќ (Ријека), Трајковски (Варегем) и Мојсов (Бран) скапаа на клупа. Првите двајца кон крајот ги пуштаат по 15-20 мин. :facepalm:
Трајковски уше одамна е стара приказна со клупата поради тренерот,Трајковски не си е проблем,да не заборавиме,како беше цело време пред да отиде на позајмица во Мехелен кај шо беше еден од најклучните играчи на тимот во полугодието,го реши Андерлехт,со важна победа итн ... знам дека ќе му иде на форма поради неактивност,но криви се и тренерите со нивната одлука ... Мојсов полека ќе се уклучи во Бран,имаше тешка повреда,моментално Брас се во лоша ситуација,а Мојсов е клучен во одбраната,мора полека полека да влегува ... мислам дека има оправдание сепак за нив ... за Адис не знам навистина,најдобар беше на припреми,но сепак,дојде пред кратко време,можда и тоа си има влијание додека се вклопи кај тренерот.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
веќе го даде и првиот гол..

добар си Вори најдобар Јахович покрај Крстанович/Крамарич/Шабрини па и уште некој беа во напад он нема да влегува сезонава ќе видиш.
Kramaric rastura za 20 minuti het trik im napravi na Hajduk,dodeka za Mojsov ako se uporavi kje si igra cela sezona.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Ф

Флеш

Гостин
Македонскиот репрезентативец Бесарт Абдурахими денеска официјализираше тригодишен договор, со можност за продолжување на уште една, со белгискиот прволигаш Локерен. :) Oдличен потег,супер лига и клуб кој лани заврши на 5то место

http://ekipa.mk/abdurahimi-ofitsijalizirashe-tri-godini-lokeren/
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.884
http://ekipa.mk/shumulikoski-ushte-dve-godini-vo-slovachko/

„Продолжувањето на договорот со Величе Шумуликоски за нас значи сигурност, квалитет и чекор напред во создавање на нови генерации. Затоа што неговото искуство ќе биде пренесено на младите фудбалери кои допрва се развиваат“, изјави претседателот на клубот, Владимир Крејчи, при потпишувањето на договорот.

:vozbud::vozbud::vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Столе Димитриевски дебитираше во Примера.
Ајде нека му се множат настапи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.949
Столе Димитриевски дебитираше во Примера.
Ајде нека му се множат настапи.
Вреди и да се спомене дека беше главен кривец за примениот гол на Гранада, среќа што ја свртеа до крај утакмицата. Инаку шанса доби затоа што првиот голман на Гранада е повреден, а со ваков кикс мислам дека после 20 мин. ја загуби укажаната шанса да му го превзеде местото.

 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Вреди и да се спомене дека беше главен кривец за примениот гол на Гранада, среќа што ја свртеа до крај утакмицата. Инаку шанса доби затоа што првиот голман на Гранада е повреден, а со ваков кикс мислам дека после 20 мин. ја загуби укажаната шанса да му го превзеде местото.

http://www.gool.mk/index.php/component/k2/item/294-dimitrievski-naskoro-i-protiv-najdobrite-na-planetata
Според ова интервју немало никаква повреда на првиот голман... туку Столе е првиот голман. Сега, колку е точно, тој си знае, дали ќе продолжи да брани после киксот времето ќе покаже. Не би требало после еден кикс да го стават на клупа, ако сериозно сметале да биде прв голман.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.949
http://www.gool.mk/index.php/component/k2/item/294-dimitrievski-naskoro-i-protiv-najdobrite-na-planetata
Според ова интервју немало никаква повреда на првиот голман... туку Столе е првиот голман. Сега, колку е точно, тој си знае, дали ќе продолжи да брани после киксот времето ќе покаже. Не би требало после еден кикс да го стават на клупа, ако сериозно сметале да биде прв голман.
Јас на наши портали прочитав дека е повреден првиот голман, а во темата за Примера имаат пишано дека е еден од најдобрите во лигата и дека е суспендиран.
А и не му е прв пат да направи кикс, веќе ги има направено неколку досега. Може му треба уште искуство, али не верувам дека би се ослониле на него како прв избор.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
255
Поени од реакции
135
Официјално: Адис Јаховиќ потпиша три години со рускиот второлигаш Крилја Советов! Очигледно се работи за далеку подобра плата чим си отиде од Ријека а и воедно ќе играше во Лига Европа.
http://ekipa.mk/ofitsijalno-adis-jahovik-potpisha-tri-godini-krilja-sovetov/


Даниел Аврамовски со деби погодок на својот деби натпревар за Црвена Ѕвезда
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Јас па мислев овај во прва лига потпишал, тие второлигаши да ти биле..
Со Риека ќе играше лига европа, ама то е некое евренце поќе и кој гледа кариера...
Исто друг мизерен факт, Руски второлигаш плаќа поќе од учесник на европски куп. Очај.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Јас па мислев овај во прва лига потпишал, тие второлигаши да ти биле..
Со Риека ќе играше лига европа, ама то е некое евренце поќе и кој гледа кариера...
Исто друг мизерен факт, Руски второлигаш плаќа поќе од учесник на европски куп. Очај.
Kade pokraj Kramaric,Krstanovic,Sharbini kje igrase vo Rijeka?

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom