Сакам да знам!

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Eпа тоа е бедот, дресот е од Германија земен од фан шоп на Штудгарт, татко ми ми го донесе пред 2-3 години ама не му пишале бројка, не знам зошто, само Кузмановиќ пишува и не ми се носи така. :tapp:
Убаво ти рече Рики, многу полесно е бројка да ставиш. Една боја е и нема да те кошта многу дури и квалитетно да е. Ако сакаш инфо за каде, ќе ти пишам за некој ден, треба да си го апдејтирам инфото :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро бе ѕвер. И тебе првин ти текна да го бришеш штампаното наместо да ставиш бројка? :D
Па боље ми е да го бришам штампаното ако можам отколку да се замарам да ставам бројка на дрес на Здравко Кузмановиќ од пред 3 години. :D

Убаво ти рече Рики, многу полесно е бројка да ставиш. Една боја е и нема да те кошта многу дури и квалитетно да е. Ако сакаш инфо за каде, ќе ти пишам за некој ден, треба да си го апдејтирам инфото :D
Ај апдејтирај си го инфото и извести ме, за секој случај.:D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Значи знајме која е најважната споредна работа на светот. Е сега сакам да знам која е најважната работа на светот ?
За мажите, жените. Додека не добијат деца.
За жените, децата. И уште пред да ги имаат. :pipi:
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.186

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.845
Поени од реакции
10.649
Како да го најдам тој гафот една баба кога ја прашуваат дали има пасош и оваа вика „Патос?!“? :D Никако не можам да го најдам.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ај апдејтирај си го инфото и извести ме, за секој случај.:D
Дуле 99, се наоѓа до СЕТ Компјутери на Рузвелтова. Ќе кажеш Рената те прати :D Типот работи за Работнички иначе. Незнам за цена.[DOUBLEPOST=1408639492][/DOUBLEPOST]Вчера гледав едно видео во врска со сонцето и колку е тоа штетно и колку влијае на нашата кожа.
Ако некој сака да го погледне, еве, интересно е.

Е сега, во видеото ќе приметите дека тие што имаат пооштетена кожа, имаат повеќе пеги (видливи со око или невидливи - само под УВ светло). Наводно, во видеото поентата им е да покажат дека колку повеќе пеги - толку пооштетена кожа.
Ама што правиме со оние што имаат пеги заради гените? Дали и тие се штетни? Ако не се, која е разликата?
Се утепав читање, ама секаде пишува дека пегите може да ги имаат луѓето од раѓање (или да се појават покасно) и тие се нормални, ама се размножуваат ако тие луѓе поминуваат повеќе време на сонце. Исто така прочитав дека не е убаво да имаш многу пеги зашто тоа значело дека имаш поголема шанса да добиеш рак на кожа.
Дали тоа значи дека оние луѓе кои имаат пеги од раѓање, имаат поголема шанса да добијат рак на кожа уште кога ќе се родат, без разлика што пример не поминуваат многу време на сонце? Ако не, како тоа они кога имаат пеги е нормално и здраво, а други луѓе кога имаат пеги не е е здраво и значи дека поминуваат многу време на сонце без креми за сончање или друга заштита?
Многу ме интересира, се надевам некој може да ми одговори :D
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сакам да знам ... За искуствата на нашите вегетаријански гастрономи. Претпоставувам сте биле низ градов на повеќе места, знаете каде има квалитетна вегетаријанска кујна, за разумни цени?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Сакам да знам како би била казнета жената која во време на Талионовото правило "Око за око, заб за заб" би му го исекла пенисот сопругот?:unsure:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Сакам да знам како би била казнета жената која во време на Талионовото правило "Око за око, заб за заб" би му го исекла пенисот сопругот?:unsure:
Ја фрлале у вода, ако се спаси значи Боговите одлучиле да биде помилувана, ако се удави јебига :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Тоа е од кај старите Словени.:D
Што ако ти кажам дека историјата е процес кој не се дели по категории туку во секоја доба (која договорно е одлучена да се вика антика, среден век и сл.) се преточуваат елементите од минатото? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom