Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

N

NikolaMKD91

Гостин
Да искоментирам само во врска со висината на пресудите . Затоа што гледам дека браќата се жалат на пресудите што ги донело македонското судство па повторно за утре спремаат протести да ја ругаат државата и каурите . За оваа пресуда не ви се криви каурите и судството, ова ви е одмазда за сите оние кои се осмелија за време на протестите да го навредуваат Али Ахмети ( четник, куче, предавник и тн ) и да се ругате со албанскиот дел од власта во Македонија . Они ви ги бапнаа обвинетите во затвор и ви го начукаа .

Покрај сите ваши сериозни проблеми со поимање на логиката седнете ставете го прстот на чело и пробајте размислете зошто после донесувањето на пресудата од 3 години затвор немаше официјално реакција и осуда од ДУИ ? Зошто молчи ? Каде е Ахмети ? Каде е Ермира ? Зошто ДУИ за оваа судска одлука не уценува политички со прекин на коалицијата како што беше тоа случај со хашките случаи? Зошто активистите и членовите на ДУИ се тивки и не мрчат многу за судската одлука по социјалните мрежи?

Да не имаат договор со судството за замолчување на неистомислениците внатре во албанскиот етнички блок ?

Ова го пишувам не за друго, туку утре ако протестирате барем на правилна адреса да го истурите бесот . Ама сепак мислам дека многу барам од вас, да размислувате . Продолжете да мислите дека за ова све се криви злобните македонци што ве опресираат, сами си убиваат деца на Велигден за да затвараат невини албанци и таму некои тезгаџии од бит пазар само затоа што си го бранеле овошјето од полицијата.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.491
Поени од реакции
5.025
Само ти Пуно не знаеш дали се воопшто тие. Ти не знаеш ни дали убијците од Смилковци се тие. И цело време одбиваш да видиш.

Има еден одомаќинет збор во македонскиот јазик за таа состојба. Будала. Еден од ретките одомаќинети од албански. Кој знае зошто...
Ете, вака се зачува работно место.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Гледам на Фејсбук Муки и разно разни албански "интелектуалци " мрчат за висината на пресудата . Ајде од нив очекувано, знаевме дека ќе глумат жртви, ама наши бескичмењаци и себичњаци што јавно ги подржуваат и хулат на пресудата ми се повраќа, уште одат кај албанците по профили и шупак лижат .:sick::sick::sick: Што би рекла Агда Беата : Ништа не брините све чемо их стрељати !
 
Последно уредено од модератор:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Ете, вака се зачува работно место.
Бар три пати досега ти имам понудено да провериш дали јас или било кој од моите има работно место поврзано со држава. И нормално, ако нема, јас ќе бидам неколку илјади евра побогат, а доколку си во право, ем ќе можеш после со сигурност да тврдиш, ем побогат ќе бидеш за исто толку илјади евра. Ама ете, секогаш после тој предлог те снемува. :cenzura:
 
Последно уредено:
Член од
5 јули 2013
Мислења
85
Поени од реакции
37
"By blood, I am Albanian. By citizenship, an Indian. By faith, I am a Catholic nun. As to my calling, I belong to the world. As by my heart, I belong entirely to the Heart of Jesus."-Mother Teresa
pa stvarno ne biva do ova tocka da vi e isperen mozokot.
Jhezus Nazarenus* Principi Emathie * Regi Albaniae * Terrori Osmanorum * Regi Epirotarum * Benedictat Te (JesusNazarene Blesses Thee [Skanderbeg], Prince ofMat, King of Albania, Terror of the Ottomans, King of Epirus).
Mnogu ste mi simpaticni! :D
Uuuu, i aj te molam prevedi mi ja prvata strana pa da videme kakvo e znacenjeto, ili samo procita Macedonie i ete makedonec, pazi pisuva i Servia, valjda e i srbin, hahaha ili ajde pred da odlucis procitaj ja knigata, i siguren sum deka ke doznaes sto bil.[DOUBLEPOST=1406837181][/DOUBLEPOST]
ti mene sakas da mi kazes deka toa sto se slucuva vo gaza e normalno za edno opstestvo, od koja planeta si padnat be?
Od Mars,Ti od koja planeta si padnat sto odobruvas ubistvo na deca od 17 godini civili, od tvoite hamas,i uste kolku pati se imaat rasneseno vo civlni objekti,gratski avtobusi znaci segde kaj sto ima deca i zeni,ovie napadi nad Izrael traat od uste od vtoriot den koga ON ja priznaa nezavisnata drzava Izrael,im puknal filmot veke da se zamarat so luge bombi razbiras!!! ili si od nekoja planeta denes padnat...Plus pojma nemas od nisto a tropas gluposti,zasto si zapoznaen so ovaa vojna poslednava samo koja trae dve/tri nedeli,znaes li ti od koga trae holokaustot nad Evrejskiot narod,uste od star Egiped koj bil pod votstvo na faraoni,pa trae do den denese,znaes li kolku zrtvi se toa ili si zboris na pamet samo....
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Темава не е за Израел и Палестина. Следните коментари ќе бидат санкционирани.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
За ѓорче знам еден беше осуден на 8 месеци затвор. За споредба во Ѓорче имаше 11 повредени полицајци (3 тешко повредени) на бит пазар над 25 повредени (најмалку 10 со тешки повреди). Сите приведени и однесени на суд од Ѓорче ја признаа вината и имаше неколку условно осудени и овој на 8 месеци затвор мада не можам да најдам на интернет знам дека имаше уште најмалку 2ца со затворски казни. За споредба уапсените од бит пазар буквално се заебаваа со судот изјавувајќи дека бранеле овошје, чекале автобус и слично и никој не призна дека направил нешто.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Publikuar/modifikuar 01/08/2014 13:36:00


Ka nisur protesta e paralajmëruar nga Këshilli organizativ për protesta. Siç edhe është paralajmëruar, tubimi i njerëzve ka nisur në vendin e njëjtë - para kompleksit “Çairçanja”.

Portali Almakos do të sjellë të rejat e fundit gjatë kësaj proteste.

Këshilli Organizativ dhe Koordinues për rastin e montuar politik ‘Monstra’ , pati ftuar publikisht kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti që me Kryesinë e partisë së tij, ta shqyrtojnë mirë pozicionin e tyre në këtë qeveri maqedonase, kryekëput antishqiptare si dhe të dalin në ballë të protestave e të jenë me popullin e vet, popull i cili çdo ditë po dënohet dhe po ofendohet nga qeveria ku është pjesë edhe ai me partinë e tij.

Organizatorët kanë ftuar edhe udhëheqësit e partive politike shqiptare PDSH, RDK, si dhe kryetarët e komunave shqiptare, hoxhallarët, intelektualët, dhe të gjithë shqiptarët paqedashës, që ditën e premte të jenë pjesë e protestës mbarëkombëtare./Almakos




http://almakos.com/index.php?news=57464
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
слабо посета, изгледа се во ксамил на одмор.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.303
Поени од реакции
86.307
Мала група од околу 200 демонстранти во моментот се собрани кај Бит-пазар, во знак на протест против пресудите во случајот „Монструм“.

Организаторот на протестот бара да им се дозволи на демонстрантите да стигнат пред зградата на Владата на РМ каде би ги соопштиле нивните нови барања. Меѓу присутните на, засега, мирниот протест, има и политичари.

Полицијата го држи протестот под контрола
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.270
Поени од реакции
3.628
Јас мислам дека треба да им дозволат дa одат до влада ама со регулирано движење преку петровец, куманово по автопат, па лево по стариот пат пат куманово скопје , по северна обиколница и преку тетовска наплатна да влезат од ѓорче за накај влада ... секако пешки, забрането за возила ... ко преживи причаче :D
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
И јас исто мислам дека треба да ги пуштат да демонстрираат пред влада,но таму да ги чекаат на мета 10тина калашникови и да ги наредат сите до последен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom