Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
B

Bafra

Гостин
нема место за дискусија на темава, што сакаш ко доказ приложи им, џанаците нема тоа да го примат, односно они тебе ке те убедуваат како не е штетно и е корисно.
работава е наместо да ги одвлечеш они тебе ке те навлечат :icon_lol:
На тие исти џанаци спомни им дека кокаин,хероин и што ти ја знам друго, 99% ќе ти кажат да во право си дека се штетни работи.
Зашто за Конопот не го делат истото мислење со тебе ти запрашај се :cautious:.

А за навлекувањето сигурен сум дека поголем зависник си ти од чоколадо или месо него некој од коноп. Пробај да не конзумираш бел шеќер во ниеден облик, после 5-6 дена има да се тресеш како епилептичар, за разлика од одговорните конзументи на конопот кои и по неколку месеци не конзумираат. Или во поново време зависноста од мобилните и интернетот.
Никој никого не убедува, луѓето споделуваат информации и искуства, а твое е што ќе прифатиш а што не.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
А за навлекувањето сигурен сум дека поголем зависник си ти од чоколадо или месо него некој од коноп. Пробај да не конзумираш бел шеќер во ниеден облик, после 5-6 дена има да се тресеш како епилептичар
Најдбора споредба, EVER.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
шеќер споредија со марихуана :cuc: Еве јас ќе кажам за мене еден период ми забранија шеќери да конзумирам две недели заради вид на гастритис и истрпев ок ама немаше да е истото да бев навлечена на мара и да ми забранеа. Супер е тоа што си дувате вие и најбитно си знаете кај е границата ама зборете си за вас, немојте да зборите глупости као не делувало лошо на организмот кога пола Бардовци е со особи што фатиле со мара без осет да се дружат.
Пак ќе кажам ако некој не сфати, друго е што има рандом луѓе што се контролираат ама мнозинството не е такво.
 
B

Bafra

Гостин
шеќер споредија со марихуана :cuc: Еве јас ќе кажам за мене еден период ми забранија шеќери да конзумирам две недели заради вид на гастритис и истрпев ок ама немаше да е истото да бев навлечена на мара и да ми забранеа. Супер е тоа што си дувате вие и најбитно си знаете кај е границата ама зборете си за вас, немојте да зборите глупости као не делувало лошо на организмот кога пола Бардовци е со особи што фатиле со мара без осет да се дружат.
Значи збориме за умереност, а ти ако претераш можеш и од вода 10 литри испиено да умреш, тоа незначи дека водата е штетна.
А зависноста зависи од самата личност, како што има зависност од секс, интернет,адреналин, мобилни, клептомани итн така имаш и од алкохол и коноп.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Значи збориме за умереност, а ти ако претераш можеш и од вода 10 литри испиено да умреш, тоа незначи дека водата е штетна.
А зависноста зависи од самата личност, како што има зависност од секс, интернет,адреналин, мобилни, клептомани итн така имаш и од алкохол и коноп.
Да друже, само што ова спаѓа под опојно средство, другите зависности како мобилниот не се опојни средства.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Тревата отупува, намалува мотивација или предизвикува депресија и анксиозност во големи количини али ако се престане по некое време се враќа во нормала.
А бардовци и мара, хммм....
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Фрка околу трева може да се крева ако се нема искуство или ако се има страв од некој што нешто некогаш кажувал и раскажувал. Не е шеќер али ако претераш со шеќерот може лошо да завршиш. Истото важи општо за се. Проблемот е во претерувањето не е во марихуаната. А луѓе зависници може да се навлечат на било што и да претераат во се. Они ќе наебат и со трева и без трева и на нив им нема спас. Мене искрено не ми е ништо посебно чуството што го дава и ми делува како две чаши пиво. Поефтина е од пиво, побрзо делува, подолго трае и не тера на мочање како што знае пивото да тера а и мамурлак после не се јавува. Од овие причини може да има предност пред пивото иако јас зашо не сум пушач искрено ме гребе на грло и ме тера на кашлање така да преферирам пиво. Се работи за обичен депресив кој спаѓа во групата на алкохолот и бензодијазепамите. Далеку е од дејството на дрогите во вистинска смисла на зборот. Не заслужува ни опширна дискусија на форум. :notworthy:
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
нема место за дискусија на темава, што сакаш ко доказ приложи им, џанаците нема тоа да го примат, односно они тебе ке те убедуваат како не е штетно и е корисно.
работава е наместо да ги одвлечеш они тебе ке те навлечат :icon_lol:
абе брат има разлика од џанак и травкар,вас све исто ви е трава чади и нарко е . а може и стварно стават дрога у сокот у кафиќи. бог знае
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Чекам следен пост трева = хероин и одам да се упуцам. Дај не тресете зелени , само умерено и немаш воопшто никакви проблеми. Се е лошо ако претераш и го земаш редовно или во големи количини.
Пушев порано многу често па ме пукна некој филм и престанав скроз... Сега ретко неколку пати годишно знам да се опуштам со лепо друштво секако (y)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Фрка околу трева може да се крева ако се нема искуство или ако се има страв од некој што нешто некогаш кажувал и раскажувал. Не е шеќер али ако претераш со шеќерот може лошо да завршиш. Истото важи општо за се. Проблемот е во претерувањето не е во марихуаната. А луѓе зависници може да се навлечат на било што и да претераат во се. Они ќе наебат и со трева и без трева и на нив им нема спас. Мене искрено не ми е ништо посебно чуството што го дава и ми делува како две чаши пиво. Поефтина е од пиво, побрзо делува, подолго трае и не тера на мочање како што знае пивото да тера а и мамурлак после не се јавува. Од овие причини може да има предност пред пивото иако јас зашо не сум пушач искрено ме гребе на грло и ме тера на кашлање така да преферирам пиво. Се работи за обичен депресив кој спаѓа во групата на алкохолот и бензодијазепамите. Далеку е од дејството на дрогите во вистинска смисла на зборот. Не заслужува ни опширна дискусија на форум. :notworthy:
и јас не сум пушач, ама пази ова - од неа не кашлам, кога ја пушам чиста, ама од тутун кашлам дури и од чадот од некој друг кога го пуши. :confused:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.916
Поени од реакции
924
Не пиела доволно вода. Забеганоста е бајпродукт на дехидрација. Кај си се ебавал ти со аматери. 10+ бејбе.
е браво ме издупи јако али добро ти си од оние "популарни и досетливи форумџии" (y)

али заебанција на страна се дешавало тројца да испушиме 12-3 џоинта во седенка од 3-4 саата
и можам да кажам дека се мразев себеси од кога ќе ми заврши тој период од неколку месеца кај што се будев и се успивав со џоинт. тоа што го памтам од тие периоди на прекумерно дружење со мара ми е сведено на минимум....
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Iam pusheno 6 meseca sekoj den po 2-3 jointa. Kako vlijae? Nikako ne vlijae na zdravje.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Да друже, само што ова спаѓа под опојно средство, другите зависности како мобилниот не се опојни средства.

Види како влијае на здравјето нејзино, и трпение треба за да се изгледа клипот докрај.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom