Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Уште еден класичен центарфор што знае да игра со глава да се купи летово и доста е Златко:D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако Хесе беше Жесе, тогаш овој нека биде Жамес ?

Ke si pisuvame latinica... JAMESSSSSSS :D
Нека бидат Родригез и двајцата. И за све се криви на мтв коментаторите. Они истражувале како се читал Јames у Колумбија. И сеа јас ќе си трпам.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Нека е со среќа играчот..
Се надевам и мислам дека ептен позитивно ќе не изненади..

Реално го немам гледано многу утакмици како игра,ама тие 2-3 дена изгледав се што има по YouTube од него,и можам слободно да кажам дека ЏЕЈМС (нема да го викам Хамес,глупаво е) е Озил 2.0 верзија.

Сепак во трансферот има и маркетинг ,ама сезоната е долга,и мислам дека детето ќе заигра во Реал(на сметка на Бензема на местото,чисто мое мислење)

Прегледај го приврзокот 98169
Марсело никако.... ќе дува промаја :D[DOUBLEPOST=1406039033][/DOUBLEPOST]
од најдобриот правач на видеа :cool:
 
Последно уредено:
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Морав да се логирам да го исхејтам трансверов.:D

Многу пари фрлени за ист тип на играч како Иско. Човек што сака да дрибла повеќе од што треба и да прави потег повеќе кога не треба. Играч со реално не толку добра статистика на клубски план(иако играл во слаби лиги), недокажан во јака лига, а го плаќаме 80 мил. За само 10 помалку пред 5 год го земавме најдобриот играч во англиската лига и во светот во тоа време(а и сега :D).

За тие пари можеше да се земе квалитетна 9ка што ќе му прави конкренција на мутавиот напред и плус да останат за да се донесе играч кој очајно ни треба, некој кој ќе треба да го замени Чаби следна година (Иљамаравиља не го сметам за играч). И немојте тие муабети дека он ќе му бил конкуренција на Безвеза. За да му направиш конкуренција на голгетер, треба да донесеш друг играч што дава повеќе голови, а Џејмс сигурно не е тој играч.

Плус платата од 7 милки годишно. :eek: Касиљас и Рамос душата ја оставаа 10 години за да дојдат до таа плата, Ди Мариа ни ја донесе децима минатата година, овие му се ценкаат за 2 милиони, а копиљов изигра 6 утакмици и ќе добие поголема плата од легендите на клубот. Ма немој да ме јебеш бре. Не ги давам јас од џеб па да ме боли али замислете како им е на другиве играчи во тимот.

Најлошото во ситуацијава е тоа што со трансверов буквално ги убиваат Хесе и Иско, а плус (најверојатно) го губиме нашиот втор најдобар играч минатата сезона, Ди Мариа. И што е најтрагично го продаваме поевтино од James

Да не правиме муабет дека ќе му треба време за воигрување и запознавање со играчите, а пола подготовки ќе ги пропушти заради одмор од светсково.

Наместо да се задржат клучните играчи и костурот на тимот и само да се надоградува ние пак се враќаме на стари патеки. Пак Флоро си царува со трансвериве


ДМ
di maria.png




Џејмс

james.png
 
Последно уредено:

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Овој па за сите добредојде пиша, срцка. :)

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Озил имаше и полоша „статистика“ од Џамес кога го земавме во поглед на докажан во јака лига/неискуство од ЛШ/stuff..

Не викам дека не е преплатен и скап трансфер, ама тоа со статистиката може да испадне и да нема многу голема врска. Не знам шо да мислам за момакот, го неам гледано често, само неколку пати у Порто, на СП импресионираше. Баш филмот со Озил ми се враќа и за него беше слично, или за Нејмар до лани, освен нели цената која беше купен Озил не е споредлива со другите двајца.

И од кај дека ќе зема 7 милиони? На Ел Конфиденциал пишуваше 5м/сезона со големи бонуси од по милион евра за евентуални Балон Д'Меси и унидецима, ваљда тие два ги пресметале па испаднало седум. А ЕК увек ги пишувале најточните цифри коа се у прашање финансиите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ау сеа глеам дека Хорхе Мендес му бил агент на малиов и трансферот ми е многу појасен. :D
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Desetkata trebase na Modric da mu ja dadat
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.025
Jorge Mendes is due 20% of James Rodriguez image rights at Real.

:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom