Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
According to writer/director Todd Phillips, ‘Old School’ is a ‘Fight Club’ remake. In a comedic retelling of the Brad Pitt classic, Vince Vaughn and Frank "the Tank" Ferrell start a fraternity to cheer up Luke Wilson after he catches his girlfriend mid-gangbang.

http://www.cracked.com/article_18585_the-7-most-wtf-origins-iconic-pop-culture-franchises.html
According to writer/director Todd Phillips, ‘Old School’ is a ‘Fight Club’ remake. In a comedic retelling of the Brad Pitt classic, Vince Vaughn and Frank "the Tank" Ferrell start a fraternity to cheer up Luke Wilson after he catches his girlfriend mid-gangbang.

http://www.cracked.com/article_18585_the-7-most-wtf-origins-iconic-pop-culture-franchises.html
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Има еден филм со Вил Ферел, Френк Ферел и Лук Вилсон главни улоги, неешо извадија муабети као демек римејк на Фајкла...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
На филмската индустрија и фалат повеќе филмови како The Grand Budapest Hotel да ја разиграат монотонијата од цедење на една иста франшиза до бескрај и константни римејкови на култните филмови. Ова е вториот филм кој го имам гледано од Wes Anderson, Moonrise Kingdom не ми легна иако не беше лош, но еве овој ми остави многу добар впечаток.

Хуморот е суптилен и неисфорсиран, дијалогот кој кај мене носи многу поени беше на ниво и приказната беше лесна и интересна. Она што освојува во филмов се кадрите (особено симетријата) и колоритноста, сега криво ми е што не отидов да го гледам во кино. Посебно ми се допадна што собрал добра екипа од маргинализирани, неекспонирани и подценети актери. Ralph Fiennes предобро го одигра главниот лик. Го бива за вакви уметнички улоги, им дава некоја елеганција. Филмов кај нас треба да се пушта како лекција за угостителство. :D

Режисеров ми е тотална спротивност на Tim Burton во поглед на тонот на филмот но многу ме потсетува на него. Двајцата се чудаци што повеќе таргетираат публика која цени уметност и е потолерантна за awkward сцени и ликови, но може да им се допаднат и на нормалните филмаџии.

Без хајп и очекувања пуштете го кога сакате feel good филмче за уживање. Вреди!
The Grand Budapest Hotel
Moonrise kingdom
еј не ми текнува а уше 2-3 имав на листата углавном истата поента му фалат такви филмови на светот а да еве и Бирдман со едвард нортон мислам дека ќе биде нешо такво

Reservoir Dogs речиси како и секој филм на Тарантино over-hyped до без крај. Од мене 6ка
odi kakaj
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ауууу Captain America 2 малце е 10 оценка за него, филмчиште.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Многу е добар, одлично средени се тепачките.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Многу е добар, одлично средени се тепачките.
Ќе го гледам.
Кецот некако тапа ми беше, почетокот си беше ОК, убава интродукција, но понатаму колку што ми текнува све некако избразана клише акција без некаков емоционален импакт :)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ќе го гледам.
Кецот некако тапа ми беше, почетокот си беше ОК, убава интродукција, но понатаму колку што ми текнува све некако избразана клише акција без некаков емоционален импакт :)
Кецот до расплетот беше онака солиден, после тешко срање. Тизерите од двојката се поарни од кецот, цел. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom