Game of Thrones

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Ќе извиниш господине, многу те изнамачив, нема другпат, само ти вака како многу паметен дај ми некоа насока што треба а шо не треба да се праша на темава?
Сега @wot ќе излезе со листа што не смее да се прашува на темава. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Ќе извиниш господине, многу те изнамачив, нема другпат, само ти вака како многу паметен дај ми некоа насока што треба а шо не треба да се праша на темава?
А чекај, како очекуваш некој шо ја гледа серијата да ти одговори на прашањата ? Кажано е во серијата она ? Не. Ни во екстрас не е мислам. и ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
А чекај, како очекуваш некој шо ја гледа серијата да ти одговори на прашањата ? Кажано е во серијата она ? Не. Ни во екстрас не е мислам. и ?
Што ќе те кошташе ако му реплицираше вака фино и културно од прва, м?

Јас се извинувам на оф-топик, од срце.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Какво финале на сезоната :vozbud:

Само што очекував Џон Сноу да настрада , ете го Станис со војска на помош јесссссссссс. Конечно го видовме Брен и Ходор , а највеќе се израдував на Тирион и тоа како го среди на Тајвин. :vozbud::vozbud::vozbud:

Само можеа да дадат еден дел со Санса ама и вака беше се' склопено добро , одличноооооо.

Ја избегнував темава и се оправда жртвата , ништо од ова што се случи не знаев .
wot си ја знае работата и се' едитирал , ме насмеа како им ги едитирал постови .:vozbud:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
^ Што ти значи ред и дисциплина наспроти дивјачана расштиман оркестар.

Него само мене ми беше Шеј преубава епизодава? Како да беше друга особа упм, намерно така ја имаат напраено да ја мразиме уште повеќе.
My lion бе, курва скапана ченгија, а колку само навивав за тој неодоливо грозно мизерен пар.
И мене посимпатична ми се виде.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
РЕМЕК ДЕЛО!

Па ова е финале бре, која од која сцена поубава. Ок нема што повеќе да се пишува ете Манс не сакаше да клекне пред кралот. Јас ќе клекнам пред кралевите на филмската (тв) уметност и креаторите на ГоТ - Давид и Даниел :cuc:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
РЕМЕК ДЕЛО!

Па ова е финале бре, која од која сцена поубава. Ок нема што повеќе да се пишува ете Манс не сакаше да клекне пред кралот. Јас ќе клекнам пред кралевите на филмската (тв) уметност и креаторите на ГоТ - Давид и Даниел :cuc:
Мислиш ваљда на генијалецот GRR Martin, D&D се разбира дека се исто заслужни за популизирање на делото но да го заборавиш мајсторот е криминал.

Исто како LotR да кажеш дека Peter Jackson е најзаслужен а JRR Tolkien одел до таа крајност да смислува цели јазици и историја за потребите на приказната.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
РЕМЕК ДЕЛО!

Па ова е финале бре, која од која сцена поубава. Ок нема што повеќе да се пишува ете Манс не сакаше да клекне пред кралот. Јас ќе клекнам пред кралевите на филмската (тв) уметност и креаторите на ГоТ - Давид и Даниел :cuc:

*p.s. какво подмолно смеење има му ебам старото. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Само јас ли мислам дека Данерис направи огромна грешка што ги затвори.
И кажаа претходно, they`re dragons, you cannot be their mother.
Којзнае што створења ќе испаднат кога ќе ги ослобид пак од тоа катакомбите.

И да рипав од радост дома кога Тирион ја убиваше Шае, на истиот начин како што рипав кога Џофри умираше.
Како и да е, епизодиште се на се, најдобра сезона од некоја серија што ја имам гледано е 4тава на Game of Thrones.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
МАСТЕРПИС. Одлично заврши, каква музика... ќе се разболам додека помине една година :place:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Кучето и боксерката ќе беа убав пар.

Овој старецо мош ќе му даде ризла и тоа за у ризлата на Бран и стварно ќе летаат.

Арја ќе стане фејслес асасин или па на дека крена?!

Д фајр умен на сред снег?

Старкс најкул фамиља у цела серија.

Мајкрофт да не му дадеше пари на Станис, ќе правеа скара и сапун од момците со црни наметки. Мајкрофт е увек заслужен за се!
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Ич не ме бива за предвидување што ќе се деси. Како почна епизодата, мислев дека Тајвин ќе се изгуби и ќе ја убие Серсеи, сигурна бев дека Ариа ќе направи mercy kill после све што пројдоа со Кучето, а и Станис ме изненади.

У секој случај, финалево бомбона. Ептен голем кеиф е што Тирион ќе го гледаме во следна сезона, нарочито во комбинација со Варис. Ми фалат оние муабетите меѓу Бејлиш и Варис, па се надевам колку толку ќе ни ги замени новава двојка. Смртта на Тајвин беше феноменално изведена, алал да му е на глумата и алал на симболиката во самата сцена. Моментите на ѕидот, моментите со Бран - немам зборови.

Се на се, одлична сезона, сеа само да стиснеме зуби до следната :D
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
BEST FUCKING FINALE EVER!

Сега ја изгледав последната епизода од сезонава и уште сум под импресии. Конечно разврска на многу работи, но се остави простор и до наредната сезона да погодуваме што ќе се случува.

Не очекував Станис да се појави на Ѕидот и да го спаси Castle Black и цел Westeros од Wildlings инвазија. А она всушност би да се криеле во Westeros од White Walkers а не да извршат инвазија. Who knew...

Мило ми е што Арја го остави Кучето да умре, и покрај се не заслужуваше милослива и брза смрт. Брат му можеби ќе се спаси, а можеби и не, ќе видиме во наредната сезона.

Брен конечно стигна на саканото место, се надевам дека за него ќе има поголема улога во следната сезона, оваа и претходната сезона беше слабо прикажуван.

Мило ми е што Тирион ги поеба Шеј и Тајвин, заслужено и за двајцата.

Арја можеби конечно ќе стане faceless assasin! Се надевам на такво нешто во идно време.

Него ме интересира, нели пред да почне сезонава на трејлерите се покажуваше сенка која личеше на змејовите на Денерис како лета над Кингс Лендинг. Такво нешто немаше во последнава епизода, а и во цела сезона не видовме такво нешто. Дали беше само маркетинг или what the fuck? Не е убаво да не лажеш HBO, не е убаво ич.

Сума сумарум презадоволен сум од финалево.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom