Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ми личи на баг мене..
Напрај рестарт на телефонот и види дали пак ќе е така.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ми личи на баг мене..
Напрај рестарт на телефонот и види дали пак ќе е така.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Манат е и рестарт па дури и ресет на тел комплет....иста приказна

ЕДИТ!

Барав и најдов одговор
iOS 7.1 displays the last app that played media in that spot.

Како и да е, глупава опција во iOS7 :D
 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Манат е и рестарт па дури и ресет на тел комплет....иста приказна

ЕДИТ!

Барав и најдов одговор
iOS 7.1 displays the last app that played media in that spot.

Како и да е, глупава опција во iOS7 :D
Е јбг не сум ја на 7.1 , затоа не сум приметил :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Дали е искочен џејлбрејк за најновиот ios и ако не кога се очекува? По нет не најдов ништо, повеќето во коментари пишуваше фејк..
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Дали е искочен џејлбрејк за најновиот ios и ако не кога се очекува? По нет не најдов ништо, повеќето во коментари пишуваше фејк..
ај објасни ми како сакаш одма да искочи ЏБ?

прво е у бета верзија, кузнае колку бети ке има до конечната верзија а и со тоа модификации во кодот...

ЏБ треба да се очекува пред нова година/католички божиќ... како што и увек било до сега
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
ај објасни ми како сакаш одма да искочи ЏБ?

прво е у бета верзија, кузнае колку бети ке има до конечната верзија а и со тоа модификации во кодот...

ЏБ треба да се очекува пред нова година/католички божиќ... како што и увек било до сега
Не зборам за ios8 туку за 7.1.1 или како и да е последнaва верзија
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Не зборам за ios8 туку за 7.1.1 или како и да е последнaва верзија
Вчера искочи 8 така да најнова верзија е и за 7.1 нема да да ина џеилбрејк туку ке чекаат 8мицата конечната верзија..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 март 2014
Мислења
44
Поени од реакции
19
Пред 2 месеца купив ајфон е сега мене усб-то ми рабореше се како што треба но пред извесен период го ажурирав софтверот. и сега ми е иос7.1.1. Е сега имам проблем со усб драјверите изгледа, не ми го чита усб-то а мобилниот кога ќе го ставам усв-то во комп се полни ама не ми отвора понатака ништо. Молам за помош ако некој имал сличен проблем
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.185
Поени од реакции
2.155
Imam prasina vnatre vo kamerata, kade vo Skopje ima servis na lice mesto da go otvorat i da iscistat prasinata?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
Што по ѓаволите се случи, некое логично објаснување за следново...

На срч пишав heads up. Ми ја најде играта од прва. Пишуваше 2 долари. Ја купив. Ми зема 1 долар. Тоа да не ти била вистинската heads up од Ellen туку некоја друга игра, нешо поврзано со тарот глупости, не можев ни да се снајдам. Ок викам нема везе. Пишувам пак у срч heads up, пак ми ја дава таа, скролам десно 5-6 пати и ете ја вистинската heads up од Ellen. Пишува 1 долар. Ја купувам. Не ми зема воопшто пари и ја инсталирав и ја играм.

?!?!?!?!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Пред 2 месеца купив ајфон е сега мене усб-то ми рабореше се како што треба но пред извесен период го ажурирав софтверот. и сега ми е иос7.1.1. Е сега имам проблем со усб драјверите изгледа, не ми го чита усб-то а мобилниот кога ќе го ставам усв-то во комп се полни ама не ми отвора понатака ништо. Молам за помош ако некој имал сличен проблем
Пробај на друг пц или со друг кабел[DOUBLEPOST=1402425507][/DOUBLEPOST]
Imam prasina vnatre vo kamerata, kade vo Skopje ima servis na lice mesto da go otvorat i da iscistat prasinata?
На кој модел?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.621
iphone 3g
Пробав да го апдејтнам на 4.2 преку Итунес, но ми покажува
Untitled.jpg
Некако ако може да го направам ?
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
257
Поени од реакции
238
ако може некој да ми каже имам ајфон 3гс и некогаш мрежата ми паѓа.. бев кај еден сервис за телефони па ми кажаа дека со промена на копчето ќе требало да функционира.. сега абсурдно ми падна дали се поврзани овие две работи ...
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.621
Дали може да се инсталира ipa file без да го џеилбрејкуваш телефонот ? оти нели бара app sync а таа треба да ја инсталираш од cydia.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom