Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Дали некој го гледаше Edge of Tomorrow и дали вреди да се гледа? Имам очекувања од филмот, се надевам дека ќе имам позитивно мислење зошто Обливион замина во заборав, потребен ми е нов филм за расправии со Њотомир.

Иначе Noah ми се допадна. Да се чудите :)

Гледај го, мене многу ми се допадна, иако не сум воопшто фан на sci-fi.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Читавте за Трејси Морган ,тешко бил повреден во сообраќајка и е во критична состојба[DOUBLEPOST=1402149975][/DOUBLEPOST]Happy Birthday Liam Neeson


62 банки пуни денес :eek::eek::eek::eek:
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Оф леле заборавив дека на Ио, Oblivion му се свиѓаше, а Real Steel му беше срање...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Дали некој го гледаше Edge of Tomorrow и дали вреди да се гледа? Имам очекувања од филмот, се надевам дека ќе имам позитивно мислење зошто Обливион замина во заборав, потребен ми е нов филм за расправии со Њотомир.

Иначе Noah ми се допадна. Да се чудите :)
Зашто да се чудиме бе ? Noah е филмчиште батали некои хејтери што се собрале што оформиле мислење пред да го гледаат филмот.

Edge of Tomorrow е over hyped од интернетот малку, ама забавно филмче е. Сепак кога ќе го видиш главниот лик како умира милион пати едноставно не можеш да се поврзеш со филмот и ликот.
Забавно ама ништо повеќе од тоа. 7/10 од мене.

With that said, очекувам да му се допадне на wot за едно 5-6 месеци :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Зашто да се чудиме бе ? Noah е филмчиште батали некои хејтери што се собрале што оформиле мислење пред да го гледаат филмот.

Edge of Tomorrow е over hyped од интернетот малку, ама забавно филмче е. Сепак кога ќе го видиш главниот лик како умира милион пати едноставно не можеш да се поврзеш со филмот и ликот.
Забавно ама ништо повеќе од тоа. 7/10 од мене.

With that said, очекувам да му се допадне на wot за едно 5-6 месеци :D
Том Круз умира милион пати ? 10/10 :D Also, maybe spoiler ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Том Круз умира милион пати ? 10/10 :D Also, maybe spoiler ?
Не е спојлер пошто од постерот и од трејлерот се сфаќа дека умира милион пати Том Круз :D

Него еве кога го спомнавме Том Круз да почнам дискусија. Кој актер ви е box office draw т.е. кога ќе чуете дека ќе глуми во некој филм мора да го гледате тој филм ? Еве гледам во Македонија на многу дечки и девојки изгледа Анџелина Џоли им е тој лик пошто многу луѓе се попалија на Maleficient, што е разбирливо пошто пред 10ина години сите ја сметаа за најубава и сите во главата си ставиле дека женските треба да бидат како неа, а мажите да бараат некоја како неа.

Мене на пример токму Том Круз ми е box office draw. Нема лош филм човекот а нема ни да има. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Ни трајлер сум видел ни постерот го памтам.

Хју Џекман. Том Крус после Knight and Day нечу ни на постер да го гледам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Robert Downey Junior & Johnny Depp ми се такви актери. Има и други, ама ајде, да не претерувам, овие ми се на врв од листата каде кој и филм да излезе од нив морам да го гледам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Порке ?

Пошто ако мислиш дека е спојлер не е. Еве уште еден спојлер, во филмот Batman Begins, после 30-40 минути од филмот тој дечкото што тренираше ќе реше да стане Бетмен-херој што се бори со криминалците облечен како лилјак. :icon_mrgr:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Конечно го изгледав The Best Offer.
Колку хајп на филмот за ништо. 6/10

Инаку стварно немаше потреба да се пишуваат детали за толку нов филм.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.352
Поени од реакции
58.014
Nema vrska, moja greska. Ne trebase da prasuvam.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Порке ?

Пошто ако мислиш дека е спојлер не е. Еве уште еден спојлер, во филмот Batman Begins, после 30-40 минути од филмот тој дечкото што тренираше ќе реше да стане Бетмен-херој што се бори со криминалците облечен како лилјак. :icon_mrgr:
И за од Круз филмот има 75 години стари стрипови ? Спојлер е, не се прај на три и пол. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom