Насилства во Македонија

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Да и јас сум за тоа што го велиш ти но ние тука имаме и други дополнителни проблеми друга ми беше суштината што сакав да ја кажам во постот али ај батали темава знам дека не е за политика друже !
Абе не бистриме политика тука, туку бараме решение за угнетувањето и понижувањето на Македонците од страна на Албанското население.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/video-od-vecherashnive-protesti-vo-gjorche
Еве фала богу конечно видео, значи како што гледам зашто тука џанадриве употребиле сила кога луѓето се со кренат ираце во вис а овие им го попречуваат правото на слободно движење, ах паторе ќе те стигне казната и тебе не се секирај Господ е голем.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.647
Плати ми повратна до Скопје и јас ќе одам.
Збери 10 души јас го плаќам превозот , ајде збери 10 души и пиши ми во ПП одиме сите заедно на моја сметка , после сите ќе ве однесам до дома. АЈДЕ !
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Имам многу маки,најголема е што живеам во оваа чудесна земја.
Па што те боли што се случува во земјава, ако ти е товар земи отсели се, со сила некој те тера да живееш овде?
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Сонувам за етнички чиста Македонија. Сонувам еден ден моето дете да може слободно да иде на училиште и да нема во клас некој Дритон кој е 6 тото дете на Елмедина и Насер кој патем се брат и сестра.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Па што те боли што се случува во земјава, ако ти е товар земи отсели се, со сила некој те тера да живееш овде?
Не ме тера никој со сила да ПРЕЖИВУВАМ овде,ама секој нема можности да замине од тука и да живее во странство.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Па што те боли што се случува во земјава, ако ти е товар земи отсели се, со сила некој те тера да живееш овде?
Не си достоен за потписот со мислењево.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Сонувам за етнички чиста Македонија. Сонувам еден ден моето дете да може слободно да иде на училиште и да нема во клас некој Дритон кој е 6 тото дете на Елмедина и Насер кој патем се брат и сестра.
Сите сонуваме за ова, само се плашам да не останат само соништа
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.083
Плати ми повратна до Скопје и јас ќе одам.
Моме треба надвладее разумот и да се престане со девијантно и насилничко однесување. Македонија не е Блиски Исток, свестете се веќе.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Сонувам за етнички чиста Македонија. Сонувам еден ден моето дете да може слободно да иде на училиште и да нема во клас некој Дритон кој е 6 тото дете на Елмедина и Насер кој патем се брат и сестра.
не си единствен, сите сонуваме за тоа и за многу други слични работи.

Како на пример, слободно да шеташ низ Скопје, а не да ти е страв да излезеш на тераса.
Слободно да те вработат, а да немаш партиска книшка
Слободно да го дишеме дозволениот воздух и да имаме мирна земја

Но за тоа, само ќе сонуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom