Насилства во Македонија

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.130
Поени од реакции
30.910
Припадници на полицијата штотуку ги натерале репортерите на „Фокус“, „Нова ТВ“ и на „Радио слободна Европа“ да ги избришат сликите што фотографирале во текот на денот. На репортерката на „Нова ТВ“ ѝ го зеле фотоапаратот и самите полицајци ги бришеле сликите.
После некој ќе каже, клише било тоа дека се глупи џандарите. Денес и лаик може да направи undelete на избришани фајлови...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да ти ебам ши птарската полиција и ши птарскиот БРК
Не полицијата ниту е повеќе на страната на Македонците ниту пак е повеќе на страната на Албанците туку работи и ги штити интересите исклучиво на своите наредбодаватели т.е. оние од најгоре да не ги набројуваме ... смрт за диктатурата и полициската држава слобода на народот, слобода на целокупниот народ без разлика на нацијата и религијата !
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Нормално дека нема да дадат ништо на тв, знаат дека со тоа ќе привлечат повеќе луѓе што ќе протестираат. Продадени души се медиумите, али не се глупи, а и да се, тие над нив што ги контролираат им имаат дадено до знаење дека не смеат да се објавуваат вакви ствари за да не се зголеми интензитетот.

Форумов и темава испадна најверодостојно место за информирање, ебате државата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не ми е јасно како низ цел свет кога има протести се наоѓа некоја телевизија која во живо ги пренесува протестите.
Еве последново од Украина, имаше една украинска телевизија и во живо го пренесуваше протестот.

Само кај нас го има ова, медиумски молк и утредента филмувани мозокоперачки информации.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не полицијата ниту е повеќе на страната на Македонците ниту пак е повеќе на страната на Албанците туку работи и ги штити интересите исклучиво на своите наредбодаватели т.е. оние од најгоре да не ги набројуваме ... смрт за диктатурата и полициската држава слобода на народот, слобода на целокупниот народ без разлика на нацијата и религијата !
Ако беше така ондак полицијата ќе ги применуваше истите тактики кои ги користат врз македонците и врз албанците кога протестираат. Полицијата е на страната на власта, а власта ги брани албанците. Се додека албанците имаат повеќе права во Македонија, и се додека не се контролираат тие такви вукојебини ќе има вакви инциденти.
Затоа велам, да се спроведат сега рации и претреси по тие села да видиме колку нелегално оружје и дрога ќе биде најдено.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Па дојди во Скопје. Дојдете сите, од сите краеви. Ова колку не засега нас, толку и вас. Утре, задутре и мене или тебе ќе не начека некој Насер и ќе не збрца за помалце.
Јасно дека не засега , се осеќам како брат да ми убиле. Иако живеам во град со 98 % македонско население и знам само тоа што читам преку портали , се осеќам бедно и ништожно што неможам ништо да направам во моментов. Во вакви ситуации кои искалират до тој степен паѓаат влади , а народот почна да се буди , сега е моментот.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
стварно ни еден од портали не издвои време за една статија и во неа да пишуваат промени од лице место, како што неколку српски портали направија за поплавите и во украина како што имаше портали кои го сторија истото кога имаше нереди.. Неаме ниту од каде да се информираме, се е под контрола на власта.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.085
Aman be 121 strana iznapisavte za 2 dena.
И јас се зачудив барем тие што се за насилство и против ова влада нека излезат да протестираат,а не само да ми дремат тука на форумот.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.027
Поени од реакции
951
Нормално дека нема да дадат ништо на тв, знаат дека со тоа ќе привлечат повеќе луѓе што ќе протестираат. Продадени души се медиумите, али не се глупи, а и да се, тие над нив што ги контролираат им имаат дадено до знаење дека не смеат да се објавуваат вакви ствари за да не се зголеми интензитетот.

Форумов и темава испадна најверодостојно место за информирање, ебате државата.
abe ziti se, karadaj davaat, na kanal 5 edna silna zena....
 
T

templar55

Гостин
стварно ни еден од портали не издвои време за една статија и во неа да пишуваат промени од лице место, како што неколку српски портали направија за поплавите и во украина како што имаше портали кои го сторија истото кога имаше нереди.. Неаме ниту од каде да се информираме, се е под контрола на власта.
Да беше се под контрола немаше да се случи ова.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ако беше така ондак полицијата ќе ги применуваше истите тактики кои ги користат врз македонците и врз албанците кога протестираат. Полицијата е на страната на власта, а власта ги брани албанците. Се додека албанците имаат повеќе права во Македонија, и се додека не се контролираат тие такви вукојебини ќе има вакви инциденти.
Затоа велам, да се спроведат сега рации и претреси по тие села да видиме колку нелегално оружје и дрога ќе биде најдено.
Да и јас сум за тоа што го велиш ти но ние тука имаме и други дополнителни проблеми друга ми беше суштината што сакав да ја кажам во постот али ај батали темава знам дека не е за политика друже !
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Е ајде де, ќе организираме ли мирни протести? Ќе бараме ли рации, претреси и контрола. Ќе си ги добиеме ли правата конечно?
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
И јас се зачудив барем тие што се за насилство и против ова влада нека излезат да протестираат,а не само да ми дремат тука на форумот.
Плати ми повратна до Скопје и јас ќе одам.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Нормално дека нема да дадат ништо на тв, знаат дека со тоа ќе привлечат повеќе луѓе што ќе протестираат. Продадени души се медиумите, али не се глупи, а и да се, тие над нив што ги контролираат им имаат дадено до знаење дека не смеат да се објавуваат вакви ствари за да не се зголеми интензитетот.

Форумов и темава испадна најверодостојно место за информирање, ебате државата.
Извини што ќе ти реплицирам ама и форумов не е тоа што беше. Секакви луѓе, деца пишуваат и овде, исто како и новинарите у Македонија.
Кој како ќе му текне пишува без малку и да има своја морална па дури и општествена одговорност, бидејќи сепак и форумов го читаат сите. Некој подбуцнува седејќи дома у фотења, некој го користи за политички поени, некој шири идеологија....не знам што да кажам во овие моменти и ја да не испаднам глуп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom