Насилства во Македонија

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ај таму зимај каљашот јас Бугарскиот пасош и здраво пријатно. Со вакви како тебе несакам ништо да имам заедничко ни државјанство ни националност.
Зашто се препукувате меѓусебно? Ај удирајте посилно на тастатурите може ќе излезете со некој компромис.
Е сеа ќе ви кажам што ќе стане - за 10 дена ќе се заташка се, тој Насер ќе го осудат, темава на Кајгана ке стигне 500 страни од луѓе како нас што лупаат по тастатури.
Затоа што сме пички у душа.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас колку што знам "воџата" на ЕБР е од Ѓорче па баш ме интересира какви наредби ќе дава...
 

Up Yours ...

Smell the other holes ....
Член од
23 април 2014
Мислења
25
Поени од реакции
13
подобро е темата да се заклучи
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Не треба протест само во Скопје, треба и во другиве градови, да се надеваме дека утре ќе има нешто, не ми е јасно како може тоа копилињата џандарски да ја блокираат населбата, тоа го нема никаде, никакви права немаме, никакви.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Проблемот е пред се во тоа што државниците наши ги боли КУР за македонскиот народ и гледаат само да лапнат паричка и да останат на власт додека албанските партии си работат на својата кауза.

Не може за исто дело Македонецот да го јаде а шиптарот да биде ослободен.

Не може на Кале нападнатите да бидат апсени а напаѓачите да бидат пуштани.

Не може Македонците што кршат закон да се наоѓаат по 15мин, а овие никад да не се ни бараат.

Не може за претепување на дедо до смрт да добијат шпони 2 години затвор од кои година ипол ја прошле во притвор.

АЛО БЕ, се да ви изнаебам по список на сите партиски војничиња.

Ради такви како вас државата е на тоа дереџе - затоа што ја слушате матичната партија што и како кажува а нив кур ги боли за се, освен како да останат на власт и да зџопаат уште нешто.


Жално е што и овој случај ќе се заташка затоа што без подршка од власта нема теорија да се реши, а нашиве пијавици ќе пушат луле на мирот со Аљи и остатокот инцести за ебан соживот.

Налет више со оваа земја и луѓето што ја газат!

Баш така, едните си работат на агендата а нашиве клептократи на власт го чадат лулето кобајаги на мирот и гледаат да палетирааат само кеш, ама ич кур не ги заболе за ништо друго, едните сега демек миротворци ќе глумат другите ке ја силат работата и сето тоа за ситни политички поени, каква Македонија каков народ само власт ги интересира...да можат и народот под концесија да го дадат за некоја паричка и тоа ќе биде.
Партиските климоглави крлежи само да цицаат гледаат, ама кога ќе им секне најгласни се, паразитираат цел живот... Се додека нема ред и поредок тука за сите подеднакво се е џабе, нема потреба од војна, овој сега да го осудат на 101 година, наредниот исто...ни вера ни партија ни нација, па да видиме дали можело.
Ама сургун треба за сите, не тендеристанците на власт кур да топорат кога ќе ги фатат нурнати во медот... или урамените борци за слобода да ги „аминуваат“ демек ради мир во куќата...
 
Член од
7 март 2012
Мислења
296
Поени од реакции
55
ovie slucai se slucuvale i vo minatoto svedoci sme koga makedonci sredno skolci go ubija toj Muamed.
i sto da napravime sega ? da se kreneme megu etnicki poradi detski gluposti ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.364
Поени од реакции
86.617
Уште чекам што гомна ќе изедат инцестине од Алсат.... крвта нивна да им ја ебам

ovie slucai se slucuvale i vo minatoto svedoci sme koga makedonci sredno skolci go ubija toj Muamed.
i sto da napravime sega ? da se kreneme megu etnicki poradi detski gluposti ?
Еби си мајката ти, и сите други миротворници
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
подобро е темата да се заклучи
Да се заклучи, бог да чува. Зашто? За да не може да се збори за тоа, како што Јанко утре/задутре ќе правел муабет за тоа, како што МВР утре ќе известела за тоа, како што сите медиумите задутре ќе кажат дека во Ѓорче има немири, се утре, да се ќутело.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Вие шо зборувате дека не е Албанец, дека е само човек, само да ве потсетам на полицаецот од Гостивар кога уби Албанци...
Знаете колку пати беше нагласено дека Македонец убил Албанци тогаш? Паметите?
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Страшна работа, трагедија , за точак да го изгуби животот....
 

Up Yours ...

Smell the other holes ....
Член од
23 април 2014
Мислења
25
Поени од реакции
13
Лани што беше Албанскиот протест со запалување и демолирања,сега исто гомно ама со Македонците во иста улога ,така што исто лајно е ....
 
Член од
23 мај 2012
Мислења
112
Поени од реакции
113
ne e megu etnicki toa e raspravija so deca, nekad zavrsuva so ubistvto, toa sekade se slucuva vo svetot sekojdnevno.

Жал ми е ама со вакво мисленjе неможам да те наречам другар. Епа вака пациенту под итно да примаш лепонекс, менталекс и еглонил дефинитивно си за таа терапиjа. Каj нас не треба да се дозволи вакво нешто да се помисли не пак да се случи. Твоите деца да се расправаат и да си подаваат Бомба позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom