Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.123
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Она јаконо геј лоби на Европа успеа да направи да не можат милитантниве хомофоби да ја извадат Кончита од уста. Просто неверојтно како несвесно паднаа под влијание. Мислам дека полека во опсесија им преоѓа. :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Она јаконо геј лоби на Европа успеа да направи да не можат милитантниве хомофоби да ја извадат Кончита од уста. Просто неверојтно како несвесно паднаа под влијание. Мислам дека полека во опсесија им преоѓа. :)
Ќе почнат да сонуваат 69-ка со Кончита.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Јас мислам Спасо да направи анти педерска милитантна организација, а Олаф да ја финансира со парите од кладилница.

Има лом да направат.
Никаде не споманв дека поддржувам несилство. Не ме мешај мене.[DOUBLEPOST=1400369861][/DOUBLEPOST]
Она јаконо геј лоби на Европа успеа да направи да не можат милитантниве хомофоби да ја извадат Кончита од уста. Просто неверојтно како несвесно паднаа под влијание. Мислам дека полека во опсесија им преоѓа. :)
Ако според тебе Кончита која кај сите нормални луѓе е прикажана и зборувана како нешто неморално, гнасно и нечовечко успеала да направи импакт, ептен си во заблуда.

А уствари то суштеството е тој, таа или тоа?

Кажи ми само мене како ќе му објасниш на мало дете кога ќе те праша-шо е онаа жена со брада?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ХЕНРИ КИСИНЏЕР : во светот има 6 милијарди популација од кои 5 ипол милијарди се обични шлајм и непотребен товар за земјата ....
Тоа е затоа што 1 милијарда се полесни за раководење него ли 7 милијарди (Не бевме 7 во времето на Кисинџер). Па нели, мора да се остатокот вишок/шљам/плевел кој чека да биде истребен.

- КРСТОНОСНО ВОЈНИ
Крстоносните војни беа изговор за територијално ширење. Како што истото денес го прават радикалните муслимани и отцепување на нивни освоени делови од веќе постоечки држави. Кога на некој му се може, зш да не? Зошто ти да смееш да бркаш од одредена територија поедини групи на луѓе, и тоа да ти е оправдано, а кога друг ти го прави тоа во сопствената држава одеднаш е злостор?

Сидата според теории на заговор (гледам си фан(атик) за нив), е создадена како синдром која ќе ја чисти геј популацијата. Зш си ја ставил ко негативна појава? (језда имала нус-појави, али сепак ..) Буниш човек ...

- ЦРНА ЧУМА/СВИНСКИ ГРИП / АНТРАКС .........
Вакцината за свинскиот грип уби повеќе луѓе од самиот свински грип.


- ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДРОГА И БЕЛИ ПАРКОВИ НА СМРТТА
Шо ти смета легализацијата на дрогата и марихуаната? Тие што се глупави или авто-деструктивни ќе се предозираат до смрт, повеќе "интелигентни" луѓе во твое опкружување ќе има.

- ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ПРОСТИТУЦИЈА
И? Светот ќе се скрши на два дела ако најстарата професија на светот одеднаш стане легална? Одредени луѓе што ќе можат да вадат леб на единствен начин за кој се способни да го вадат? Во ек на економска криза?

-ПЕДЕРИ ( НАКАЗИ )

Ние каква закана сме ти за твоето постоење? Ние сме барем за интеграција во постоечкиот свет, како еднакви граѓани. Другиве, под изговор на еднаквост и интеграција, сега се стигнати до степен пред да не иселат сите ко народ. Држава, идентитет, и достоинство ќе имавме се уште и да се појави геј премиер или геј претседател. А со исти такви, но албанци, верувај дека нема да чекаат да се буните. За 5 минути све ќе средат. Погрешна слика имаш за непријателот кој ти е.

Не ве разбирам како се жестите толку за хомосексуалци, а со иста жестина ве нема нигде да го решите етничково прашање. Ве нема ни да гукнете. LGBT се собрале на мирен протестен марш, се собрале хулигани тепаат и LGBT и стрејт подржувачи, се што им стигне. Албанциве прават протести, сите сте забарикадирани дома. Што е проблемот? Што педер ко педер нема да се спушти на дивјачко ниво да се тепа, дека нема да врати, а дека од албанциве ќутек јадете на големо и редовно? Да знам да си имам образложение за мистеријава, не за друго.

Сите имате планови за спас на светот, само ем не сте ги процениле пријателите и непријателите ко што треба, ем нигде ве нема и тие планови сосе мааните да ги имплементирате. У фиока да не ги чувате плановите?

- ЛГБТ ФУНКЦИОНИРА СО ПАРИ ОД ФЕДЕРАЛНИОТ БУЏЕЗТ НА САД

Како што се двојат средства и за Ромите, слепите, хендикепираните, итн. кај нас. Нелегално е?

Тоа со Кончита се вика drag performance. Постои уште пред било која цивилизација да постоела овде на овие копна. Кина, една од твоиве фаворити, го имала тоа како специјален, комплексен дел од својата култура и традиција. Упс, не го знаеше тоа?

Прво треба ова да го средиме да го нема кај нас па после државата сама ќе си дојде .
Така е, сите вие си ги имате своите животи средено, па волонтерски сеа ќе ги средувате и на другите. Колку доблесно.

Чисто од љубопитност, фан на Рамштајн?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Никаде не споманв дека поддржувам несилство. Не ме мешај мене.[DOUBLEPOST=1400369861][/DOUBLEPOST]
Ако според тебе Кончита која кај сите нормални луѓе е прикажана и зборувана како нешто неморално, гнасно и нечовечко успеала да направи импакт, ептен си во заблуда.
Кажи ми само мене како ќе му објасниш на мало дете кога ќе те праша-шо е онаа жена со брада?
Што ако постои хомосексуалец кој смета дека изгледот на Кончина е грозен. Дали тоа го прави нормален?

Стравот од објаснување на мало дете за нештата околу него. Како уствари се друго да е лесно да се објасни на мало дете, па мака ќе се мачи да се објасни изглед на еден човек на сцена. Неможноста да се одговори или ќе е причина на слаб вокабулар, прост речник, недовлна информираност или незаинтересираност, неспособност за избирање на правилни зборви и врзување во разумна реченица итн итн. Човекот настапуваше, даде изјава зошто се одлучил за таков изглед и за нас тоа е доволно. Тоа што го знаеме може да му се каже на детето. Ок, сине или ќерко, тоа е маж кој го прави тоа за шоу. Тоа не му е брада, туку е шминка, а најверојатно и косата е перика. Ако толку се потресувате како да одговорите на прашања на децата, тогаш ич не ги правете.
 
Член од
26 април 2014
Мислења
29
Поени од реакции
47
До сите конзерви тука нека ја изгледаат Modern Family така барем можеби малку ќе се едуцираат, бидејќи очигледно не ги бива да прочитаат нешто суштинско туку само да вреѓаат и да етикетираат луѓе како болни и не знам какви. Толку да ги болело тоа што некои луѓе сакаат да бидат среќни не ми се верува, но кармата е кучка ќе повредуваш ќе ти се врати. Можеби детето ќе ти биде геј, внуците, можеби братот од 50 год кој е во брак веќе 25 год. и има две возрасни деца можеби толку тој се е.е со многу помлади мажи но кој би го знаел тоа. Не можеле они да објаснат на децата за Кончита, до толку сте глупи па да не можете да му кажете на тоа дете дека тоа е сцена и дека така се облекле. Бидејќи секој 1ви април има доста голем број на луѓе што се маскираат така па ете ви барем една опција со оглед на тоа дека не ве бива да кажете нешто друго. И за крај оваа држава е секуларна што значи државата може да донесува какви закони и да сака со цел унапредување на правата на луѓето без воопшто да праша било каква религиска организација, бидејќи како што покажала историјата религијата е толкму таа која правела најголеми пречки и грешки на луѓето.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Само едно ме интересира, се однесува на лгбт популацијата прашањево-еве гледаме дека Европа ве сака и ве поддржува на секој чекор, тука сте тотално несватени, се криете и цело опшество ве гледа со гадење и презир, а има и будали кои сакаат да ве тепаат (шо јас искрено то тепањето не го поддржувам АМА ИЧ!).

Европското опшество е веќе тотално без никаков морал, нема никакви човечки вреедности и е целосно дехуманизирано, таман ко за вас. Зошто просто едноставно, не си заминете одтука, па раат да си живејте таму кај шо ве сакаат?
Многу луѓе и си одат. Тоа е најлесно. Тие што остануваат, се борат за нивните права и правата на сите лгбт лица понатаму. Затоа што како заедница, лгбт луѓето си се поддржуваат себеси и си помагаат. И затоа што знаат низ што поминуваат сега, и не сакаат наредните генерации да поминуваат низ тоа.
Појасно?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Европското опшество е веќе тотално без никаков морал, нема никакви човечки вреедности и е целосно дехуманизирано, таман ко за вас. Зошто просто едноставно, не си заминете одтука, па раат да си живејте таму кај шо ве сакаат?
Очигледно земјава не е поволна по многу прашања, за многу млади луѓе. Со оглед на тоа колку индивидуи на возраст од 18-35 годишна возраст се иселуваат. На страна LGBT луѓе. Бега кој може, и има шанси за тоа. Пола сакаат, но не можат да заминат од државата (пак зборам општо) од икс причини. Значи ако нешто не чини во државата, сигурно не е по едно прашање. It just so happens, добар дел од тие што си заминуваат се LGBT лица. Но и тие заминуваат ако имаат шанси, или заминале ради други поприоритетни причини, него ли дека се LGBT во анти-геј настроена држава. Проблемот е голем, а LGBT е само еден површински слој за многу млади лица.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Ги имаш ти, не и други. Врти-сучи, до истиот заклучк се доаѓа. Со негирање не си оди.



Не, освен ако не е дијагностицирана стерилност. Сите имаме оплодувачка сперма, и многу хомосексуалци имаат свои деца во позер-бракови (каде глумат хетеросексуалци, ради генијалци као тебе). Значи никаков заштитен механизам, никаков индикатор за било што. Ти си првиот на кој му текнало тоа? Немаше до сега некој да го докаже твоето? Затоа што тресеш безвезе, затоа не е општ факт.
Срце јуначко не додржа, а рековме дека поќе не :).
Те чеша газот а ?
Ај јас ке си го почитувам примирјето инаку чисто процедурално имаш бааѓи грешки и невистини во постовите.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Единствени луѓе што неможат да се размножуваат се стерилните. И они се генетска грешка?
Шкорпион даде еден пример, јас ќе ти кажам друг. Двајца мажи можат да имаат сурогат мајка. И дури можат и двајцата да бидат биолошкиот татко, ако решат да ја измешаат спермата. Две жени исто можат да имаат дете, со тоа што или само едната ќе роди, или и двете ќе родат по едно или повеќе. Има банки за сперма каде што слободно можат да идат и да се оплодат, или ако сакаат може да биде некој кој го познаваат лично. Дури децата можат да го имаат и истиот татко.
Ти чупче твоите либерални идеи и ставови продавај ги таму во твојата америка. Кој пак тебе ти дал право да ми кажуваш како да си ја уредиме државата а не ни живееш тука. Пули си таму твојата либерална и демократска америка која патем речено има најголем број на убиства по глава на жител и наголем број на затвореници по глава на жител. Мислам дека повеќе вас ви треба помош отколку нас, така да веќе ако имаш вишок на енергија и незанеш како да си ја потрошиш види таму стори нешто да промениш онаму каде живееш, тука ние самите ке се снајдиме некако и без тебе.
И друга интересна работа. Ти како чупе од 20 и кусурот години сигурно досега си сфатила дека не се пика газот онаму каде другите ги дрват ги мерат куровите. После веќе кога се правиш паметна медицината напредна до толку да можеш да имаш и дете со зајак што се вели, но сигурно сфати дека тоа воопшто и не беше поентата нели. Ама ти да си пробаш па можи ке помини. Арно ама не поминува. Кога ке се спомне геј да има дете по природен пат се мисли на геј со геј или во случајот на машко со машко или женско со женско, а не повикај пријател или инвитро или што ли не. Значи два педери ( или две лезбејки)решиле да имаат дете и сакаат да си направат сами, без помош од спротивниот пол, пошто нели тие сакаат личности од својот пол а не како сите нормални луѓе од спортивниот. Е кога едниот педер ке го затрудни другиот педер и кога нивното дете направено по природен пат после ке можи само исто по природен пат да си направи свое дете исто со некој друг педер е тогаш ке речиме дека хомосекуалсноста е нормална појава. Се доттогаш е грешка на природата. Истиот принцип важи и за лезбејките така да кога нејзината јајце клетка некако ке се оплоди од јајцеклетката на нејзината лебејска љубов без помош од некој од страна во случајот маж па макар и педер маж, е тогаш можиме да збораме за нормалност. Доттогаш тие приказни за стерилност, за банки за сперма, за донори паѓаат во вода пошто не е ни тоа муабетот воопшто. Или ете за да сфатиш подобро, имаш два педери во стил на Робинсон Крусо и живеат на пуст остров без никаков допир со цивилизација и модерна технологија, без банки на сперма и донори. И сакаат да си направат дете. И нормално си пробуваат, си пробуваат, ги бројат деновите од првата менструација , си ја мерат температурата на газот да видат кога едниот овулира итн итн....
И по едно 30 години плус минус ги спасуваат. Што мислиш ке имаат свое дете и зошто не ?
Од друга страна ти препорачувам да го гледаш Плавата Лагуна , филм со слична тематика само што на островот се две лица од различни пола башка нормални или по модерно хетеро.[DOUBLEPOST=1400446302][/DOUBLEPOST]
Ми беше досадно.
А ти што мислиш, специјално одвоив време да бистрам политики на форумот:)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Eпа, шо акo сум те цитирал пак? :D
Ништо, ако сакаш пак ке ја тупиме до сто и една и назад. Време за тупење имам:D
Инаку да не се сфатиме погрешно, се што е кажано овде е чисто службено и не си клавај многу на срце;)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
ЛГБТ владее со Западна Европа а можеби и со светот не знам зошто хомосексуалноста е дискриминирана кај нас има толку многу дискриминации шо ако земам да пишувам ќе ме фати 10 страни.

Ја видовме Европа како ЛГБТ помагаше за жртвите во Босна и Србија не сте сами нели???????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom