Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.123
Член од
24 март 2010
Мислења
15.210
Поени од реакции
25.948
Абе еве конкретно во Барселона има поклон една зграда од ЛГБТ заедницата т.е од федералните резерви на САД во облик на вибратор е зградата со стаклена фасада бидејки нивните агенти ( демони ) оствариле најмногу префрлања во Шпанија , затоа погоре пишав што мора Македонија под итно да направи за да не дојде овде , оти ако дојде отиде светов и Кисенџеровиот став за нас ќе добие на смила и после ќе треба да очекуваме НАС НОРМАЛНИТЕ ДА НЕ СМЕТААТ ЗА ИРЕДЕНТИСТИ И ЌЕ ФРЛААТ НАПАЛМ БОМБИ ВРЗ НАС
Го осуети тоа Грујо и на секој квадрат налупа по една неокласична или барокна зграда. Сега и да сакаат, стаклениот вибратор нема каде да си го стават. Сем во газ. :D
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Пази што посакуваш. Хитлер не беше фан ни на словенските народи, во доволна мера да му бидат следни после ромите за требење.

Шо со видеово од Русија? Мислам, поентата не ти ја гледам.
Си кажа Спасо, ние сме НАЈГОЛЕМАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА на планетава. Нема зима за нас.

Башка нели не сме ние Словени.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Ако следниот чекор во развојот на човештвото е фриксапиенс, како кончита, поарно и да го снема.
Барем планетава нормални суштества нека крепи.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Пази што посакуваш. Хитлер не беше фан ни на словенските народи, во доволна мера да му бидат следни после ромите за требење.

Шо со видеово од Русија? Мислам, поентата не ти ја гледам.
Хитлер не бил фан на словенските народи или на народите од СЛОВЕНСКА КРВ кои се под комунистичка закрила ... мешаш поими или нешто знаеш од кажување , а немаш прочитано . Ме мрзи за историја да пишувам оти ќе ме најде другата година ова време , само едно ќе ти кажам БАРБАРОСА .

видеото го постирав за сликовито да покажам што ќе почнеме да правиме на наказите .... поздрав.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Хитлер не бил фан на словенските народи или на народите од СЛОВЕНСКА КРВ кои се под комунистичка закрила ... мешаш поими или нешто знаеш од кажување , а немаш прочитано . Ме мрзи за историја да пишувам оти ќе ме најде другата година ова време , само едно ќе ти кажам БАРБАРОСА .

видеото го постирав за сликовито да покажам што ќе почнеме да правиме на наказите .... поздрав.
Имате ли група која ќе не заштити од исходов што го најавуваш, или ќе делуваш самостојно?
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
сега педерите шо се на форум, со напучен газ стават лајк на секој пост што го подржуваат нивното лоби
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Абе еве конкретно во Барселона има поклон една зграда од ЛГБТ заедницата т.е од федералните резерви на САД во облик на вибратор е зградата со стаклена фасада бидејки нивните агенти ( демони ) оствариле најмногу префрлања во Шпанија , затоа погоре пишав што мора Македонија под итно да направи за да не дојде овде , оти ако дојде отиде светов и Кисенџеровиот став за нас ќе добие на смила и после ќе треба да очекуваме НАС НОРМАЛНИТЕ ДА НЕ СМЕТААТ ЗА ИРЕДЕНТИСТИ И ЌЕ ФРЛААТ НАПАЛМ БОМБИ ВРЗ НАС[DOUBLEPOST=1400366364][/DOUBLEPOST]

Ме праша ти одговорив у кратки црти ...
Секој себе си се смета за нормален :unsure:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@DonM - Ете не мора да кукаш за лајк, доби. Го скршив трендот, видиш? :D
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Си кажа Спасо, ние сме НАЈГОЛЕМАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА на планетава. Нема зима за нас.

Башка нели не сме ние Словени.
Словен на антички мислам дека значеше човек па сеа мал
Имате ли група која ќе не заштити од исходов што го најавуваш, или ќе делуваш самостојно?
Ако ЛГБТ функционира нормално и се бори за права , зошто на пример и ние анти ЛГБТ да немаме организација и да си делуваме слободно како нив ... сега сам одговори си на поставеното прашање .
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
http://kotle.ca/колумни
колумна на Сашо Тасевски...патем човекот има роман кој главен лик е буљаш .Романот се вика “одпозади“
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Словен на антички мислам дека значеше човек па сеа мал


Ако ЛГБТ функционира нормално и се бори за права , зошто на пример и ние анти ЛГБТ да немаме организација и да си делуваме слободно како нив ... сега сам одговори си на поставеното прашање .
Ок, ќе го сфатам ова дека има анти ЛГБТ огранизација.

А работите ли на повик? Пример ти се јавувам и ти викам брзо има два геја пред фонтана у парк, и вие одма доаѓате. Или некако другачије функционирате?

То болдот, јалнаш да не си?
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Само едно ме интересира, се однесува на лгбт популацијата прашањево-еве гледаме дека Европа ве сака и ве поддржува на секој чекор, тука сте тотално несватени, се криете и цело опшество ве гледа со гадење и презир, а има и будали кои сакаат да ве тепаат (шо јас искрено то тепањето не го поддржувам АМА ИЧ!).

Европското опшество е веќе тотално без никаков морал, нема никакви човечки вреедности и е целосно дехуманизирано, таман ко за вас. Зошто просто едноставно, не си заминете одтука, па раат да си живејте таму кај шо ве сакаат?
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ок, ќе го сфатам ова дека има анти ЛГБТ огранизација.

А работите ли на повик? Пример ти се јавувам и ти викам брзо има два геја пред фонтана у парк, и вие одма доаѓате. Или некако другачије функционирате?

То болдот, јалнаш да не си?
НЗ зашто не е до крај ама не ми е тешко постои копи пасте да се не мачи човек ....малку употреби имагинација .

На повик , ќе биде може и тоа ама ќе треба да завтиш на 192 исто ќе ти се фати .[DOUBLEPOST=1400368027][/DOUBLEPOST]
Само едно ме интересира, се однесува на лгбт популацијата прашањево-еве гледаме дека Европа ве сака и ве поддржува на секој чекор, тука сте тотално несватени, се криете и цело опшество ве гледа со гадење и презир, а има и будали кои сакаат да ве тепаат (шо јас искрено то тепањето не го поддржувам АМА ИЧ!).

Европското опшество е веќе тотално без никаков морал, нема никакви човечки вреедности и е целосно дехуманизирано, таман ко за вас. Зошто просто едноставно, не си заминете одтука, па раат да си живејте таму кај шо ве сакаат?
Оти таму им е загадено па сакаат тука да ни се накотат .
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Хитлер не бил фан на словенските народи или на народите од СЛОВЕНСКА КРВ кои се под комунистичка закрила ... мешаш поими или нешто знаеш од кажување , а немаш прочитано . Ме мрзи за историја да пишувам оти ќе ме најде другата година ова време , само едно ќе ти кажам БАРБАРОСА .
Не мешам ништо, ти си мешаш и вртиш за да биде во твоја корист. Словенскте народи општо сакал да ги нема. Агендата која ја спроведувал немала врска толку со режим на владеење колку со етничко чистење на "нечиста" крв. Ромите и евреите да не билe комунисти? :D

видеото го постирав за сликовито да покажам што ќе почнеме да правиме на наказите .... поздрав.
И? Тоа ќе го сопре феноменот? Што ќе се постигне: хомосексуалците и лезбејките ќе почнат да водат дупло-потајни/двојни животи парадирајќи како хетеросексуалци, размножувајќи уште повеќе фрустрации и стресови во тие семејства од колку што ги има нормално во државава. Не си го решил проблемот, хомосексуалци и лезбејки се уште ќе има и ќе живеат меѓу тебе а ти нема да имаш никаков поим за тоа. Што е најлошо, утре некоја лезбејка или хомосексуалец како брачен партнер ќе влезе во твојата фамилија а ти поим нема да имаш. Твој син/ќерка ќе отиде за таков. Зошто? Спасо му се гадело оти живеел меѓу педери и лезбејки. Ало, под камен да не спиеше? Ги имало и ќе ги има и понатаму, и си живеел меѓу нив без да знаеш. Може со некој/а си се и ракувал во текот на твојот живот. Не е ко на чело да ни пишува дека сме геј/би/лез. И, на крај што заклучуваме? Дека ништо нема да постигнеш со тој пристап. Не си толку бистар ко што мислиш дека си, нажалост (инаку ќе беше интересна дебата/дискусија).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom