Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Pederlakot e bolest
Може да ја поткрепиш некако констатацијава!? Не мене лично, туку општо на сите да ни појасниш како дојде до заклучоков?


Значи стварно ми се мачи коа ќе видам нешто вакво, ми се мачи зашо и ја некад бев ваков идиот. Педеркалот постоел, постои и ќе постои и никој неможе да го промени тоа, најмалце па вие хомофобите од кајгана форум. Јас несфакам како може да не ви е јасно, толку ли неможете да размислите и да сфатите дека педерлукот не е она што го даваат на телевизија само, не се сите брадести жени, и мужи со пички и цицки. Има нормални, успешни, 100пати по луѓе од нас „нормалните“ со кои може да сврзиш „нормален“ муабет и да испиеш кафе и никад да не помислиш на тоа еј овој е педер/лезбејка.
Незнам стварно од кога стана толку битно тоа кој сме и што сме?
Љубовта се базира на кеш...
Другарството на лична корист...
Луѓево се делат на педери/лезбејки и „нормални“
Кафе муабетиве се кој што облекол, кој со кој се ебел....
Одамна не постои општо добро, секој за себе си гледа кога веќе е вака зашто онда не си го гледате својот живот? Остајте ги педерите да си го живеат и они нивниот...Цел свет нема да се попедерчи, нема да напраат инвазија, од шо се плашите?

И не ме цитирајте на темава, не планирам да се расправам, објаснувам, и ширам пропаганди..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Sagan - Оној момент кога Србија, Хрватска, Црна Гора од една страна как подобри, и Босна, Косово и Албанија (сосе Турција) од друга, да се подобри од нас по ова прашање. Кога муслиманите повеќе прогрес имаат на тоа поле знаеш дека нешто не ти е во ред со државата.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Може да ја поткрепиш некако констатацијава!? Не мене лично, туку општо на сите да ни појасниш како дојде до заклучоков?


Значи стварно ми се мачи коа ќе видам нешто вакво, ми се мачи зашо и ја некад бев ваков идиот. Педеркалот постоел, постои и ќе постои и никој неможе да го промени тоа, најмалце па вие хомофобите од кајгана форум. Јас несфакам како може да не ви е јасно, толку ли неможете да размислите и да сфатите дека педерлукот не е она што го даваат на телевизија само, не се сите брадести жени, и мужи со пички и цицки. Има нормални, успешни, 100пати по луѓе од нас „нормалните“ со кои може да сврзиш „нормален“ муабет и да испиеш кафе и никад да не помислиш на тоа еј овој е педер/лезбејка.
Незнам стварно од кога стана толку битно тоа кој сме и што сме?
Љубовта се базира на кеш...
Другарството на лична корист...
Луѓево се делат на педери/лезбејки и „нормални“
Кафе муабетиве се кој што облекол, кој со кој се ебел....
Одамна не постои општо добро, секој за себе си гледа кога веќе е вака зашто онда не си го гледате својот живот? Остајте ги педерите да си го живеат и они нивниот...Цел свет нема да се попедерчи, нема да напраат инвазија, од шо се плашите?

И не ме цитирајте на темава, не планирам да се расправам, објаснувам, и ширам пропаганди..
Морав да те цитирам зошто педерлак е една работа, а хомосексуалноста друга. :icon_lol:
kthxbai
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Морав да те цитирам зошто педерлак е една работа, а хомосексуалноста друга. :icon_lol:
kthxbai
ПеДерлук и Пеерлук има разлика богами...Ти педер или пеер си?

А иначе Мадам се изјаснила у анкетава дека сеуште не размислувала на темава, и сеа коа размисли темелно, суштински го даде заклучоков :facepalm:
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
ПеДерлук и Пеерлук има разлика богами...Ти педер или пеер си?

А иначе Мадам се изјаснила у анкетава дека сеуште не размислувала на темава, и сеа коа размисли темелно, суштински го даде заклучоков :facepalm:
A od kaj zneas za sto glasala? Kaj moze da se pocita koj za sto glasal?
 
S

Sagan

Гостин
4 days ago
Michael Sam стана првиот професионален играч во NFL (St. Louis Rams) кој отворено е геј.
http://time.com/95283/michael-sam-rams-draft/
http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Sam
[DOUBLEPOST=1400100499][/DOUBLEPOST]Инаку, 16 сојузни држави во САД плус D.C. имаат истополов брак. На 16ти мај Ајдахо ќе стане 17та држава, а на 1 јуни Илионис 18та. Арканзас ги има во некои окрузи, додека Јута, Оклахома, Вирџина, Мичиген и Тексас чекаат судска разрешница.

Во меѓувреме, покренат е правен спор пред федералниот суд во Анхораџ, Аљаска.
http://abcnews.go.com/US/wireStory/couples-plan-challenge-ak-sex-marriage-ban-23688920
 
Последно уредено од модератор:

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
ПеДерлук и Пеерлук има разлика богами...Ти педер или пеер си?

А иначе Мадам се изјаснила у анкетава дека сеуште не размислувала на темава, и сеа коа размисли темелно, суштински го даде заклучоков :facepalm:
Хахахаха... Не те цитирав заради тоа. Искрено те цитирав воглавно зошто бараше да не те цитира никој.... Што мене ми се виде како многу педерски потег....

Има разлика помеѓу педер и педерлак, и хомосексуалец и хомосексуалност.
Премер може некој да ти се испонаша педерски без тоа да биде на било кој начин хомосексуално.
Да не го тупам, Луи ќе ти објасни подобро.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
lNe e normalno maz so maz ,zena so zena...a se sto ne e normalno avtomatski e nenormalno:)
Nikade nerekov deka toj tip na luge se losi luge nego rekov deka e bolest.
Zosto?Zatoa sto nesto ne e ok vo glavata na tie luge
Jas imam takov stav:)
Sto se odnesuva za moeto glasanje tamu ,sto da kazam osven Pederska rabota ))
 
Член од
26 април 2014
Мислења
29
Поени од реакции
47
Pederlakot e bolest
Па што тогаш не се заразеш од таа болест бе? Или штом веќе е болест дај најди лек и не дискриминирај луѓе кои се болни како што самиот викаш. Толку да се имало прости луѓе не ми се верува!
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Па што тогаш не се заразеш од таа болест бе? Или штом веќе е болест дај најди лек и не дискриминирај луѓе кои се болни како што самиот викаш. Толку да се имало прости луѓе не ми се верува!

Ne sekoja bolest e zarazna.....a nekoj ako e diskriminiran vo ovoj slucaj sum jas...
 
Член од
26 април 2014
Мислења
29
Поени од реакции
47
Ти говориш дека тоа е болест и со самото тоа ја навредуваш таа популација. Единствената разлика е сексуалната ориентација, со неа луѓето се раѓаат и не можат еден ден да станат од спиење и да одлучат дека ги привлекува истиот пол. И не е само кај луѓето и кај животните се јавуваат тие хомосексуални особини. Дај барем еден доказ со кој ќе докажеш дека е болест и сл.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.590
@Sagan - Оној момент кога Србија, Хрватска, Црна Гора од една страна как подобри, и Босна, Косово и Албанија (сосе Турција) од друга, да се подобри од нас по ова прашање. Кога муслиманите повеќе прогрес имаат на тоа поле знаеш дека нешто не ти е во ред со државата.
Зависи како гледаш на тоа. Според мене и според најголемиот дел на граѓаните на оваа држава, кога сме кај тоа мислат дека државата на тоа поле си е сосем во ред. Па сега само се поставува прашањето да не нешто не е во ред со хомосексуалците?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom