Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Да на 15 год, и после да не заборави гласно у чаршија да ја збори каква курва била...:tapp::tapp: Ете ги моралистите, коа ќе дојде муабет за е*ење никој очигледно нема морал...Али кога некој ќе ве изебе у здрав мозок, затоа што можеби сте биле неспособни да го задржите вниманието на некоја цура, онда, ви рипа моралот и плукате...Браво секоја чест...
Чекај бе пријателе..Во денешно време младининава порано се ебава..Зошто курва да вика дека била..Ако е се како што треба за женска
ќе ја фане..Па она го вика дома да оди,не ја тера овој..Нејзе и се ебе,не на овој..Курви имало,и ќе има..Незнам што се навреди и што се запали толку..Го вика момакот да оди кај неа,овој не оди..Да не е педер маме да ебам..
 
Член од
9 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
Што кога партнерот ти прави огромни проблеми во врска со твојот најдобар другар?
Во врска сум околу 2 месеци, и океј е не се жалам, али оваа проклета љубомора ќе ме убие и мене и врската со него.
Имам другар, исто како брат ми е.Учевме основно заедно, али после основното станавме неразделни.Идење кај него дома, одење, па тајни, двајцата еден со друг си чувавме секогаш грб, кој прв ќе бендисаше некој одеше на контрора кај другиот итн.И никогаш не ме изневерил, рака би ставила во оган за него, а да се разбереме никогаш немале нешто повеќе од другарство, барем не од моја страна.
И сега, однекаде ми се појавува дотичниов мој со идеја дека не треба повеќе да се дружам со него ради тоа што му пречел преблискиот контакт со другаров.Мислам сериозно?Добро е што си бев расположена тогаш, инаку ќе го отерав упм, кој е тој мене да ми наредува со кој да се дружам.Пробав да му објаснам дека не е можно да се разделиме, дека тој ми е како брат, и да не стравува и да не се потресува со глупости, али он по своето.
Ако продолжи вака мислам дека на сцена ќе треба да настапи онаа лошата јас, ова не се издржува.
Као демек јас му наредувам него со кого треба да има контакт, па тој сега ќе ми мрчи мене.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Што кога партнерот ти прави огромни проблеми во врска со твојот најдобар другар?
Во врска сум околу 2 месеци, и океј е не се жалам, али оваа проклета љубомора ќе ме убие и мене и врската со него.
Имам другар, исто како брат ми е.Учевме основно заедно, али после основното станавме неразделни.Идење кај него дома, одење, па тајни, двајцата еден со друг си чувавме секогаш грб, кој прв ќе бендисаше некој одеше на контрора кај другиот итн.И никогаш не ме изневерил, рака би ставила во оган за него, а да се разбереме никогаш немале нешто повеќе од другарство, барем не од моја страна.
И сега, однекаде ми се појавува дотичниов мој со идеја дека не треба повеќе да се дружам со него ради тоа што му пречел преблискиот контакт со другаров.Мислам сериозно?Добро е што си бев расположена тогаш, инаку ќе го отерав упм, кој е тој мене да ми наредува со кој да се дружам.Пробав да му објаснам дека не е можно да се разделиме, дека тој ми е како брат, и да не стравува и да не се потресува со глупости, али он по своето.
Ако продолжи вака мислам дека на сцена ќе треба да настапи онаа лошата јас, ова не се издржува.
Као демек јас му наредувам него со кого треба да има контакт, па тој сега ќе ми мрчи мене.
Љубомората е зезната работа.
Пробај смирено да му објасниш на дечко ти за другар ти, дека не си имала и не сакаш да имаш нешто повеќе од другарство со него, дека ти е пријател и слично. Не ти е некој од пред две недели најден за другар, па да ти скрева нервоза толку. Пробај и некако нив двајцата да ги зближиш, може пак така овој ќе биде посигурен дека може да ти верува и тебе, и нему.
Ако сфати арно, ако не, нека си најде некоја на која он ќе и биде се во животот, што да ти кажам.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Мене само ова не ми е јасно. Зошто мора другиот да е крив ако едниот изневерува, зашто да се бараат изговори?
Дали може оваа истата ако не вришти и му е мал при секс, да му каже дека го остава, па после да си бара некој со поголем? Зашто да го изневерува ако не и е по калап дечкото и не и е убаво со него, а останува со него во врска?

Значи срање до срање се причиниве. Ако тоа ти е оправдување за неверство, мене ми е многу мило што сум заостаната со тие некои си мислења од 19ти век. Боже свашта значи, свашта.
Тоа е сарказам што го прочита, затоа што Деко бараше „поверодостојна причина“ за неверство. Гледам дека и ти бараш.
Да не тапкате у место, јас ќе ви кажам: неверство се случува кога нешто во врската не е како што треба.

Од болдот излегува како ти да знаеш многу за оваа проблематика.

Остани си у 19. век. Ако еден ден го загориш ручекот, немој да цвилиш ако мажот ти стапне ќотек.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Што кога партнерот ти прави огромни проблеми во врска со твојот најдобар другар?
Во врска сум околу 2 месеци, и океј е не се жалам, али оваа проклета љубомора ќе ме убие и мене и врската со него.
Имам другар, исто како брат ми е.Учевме основно заедно, али после основното станавме неразделни.Идење кај него дома, одење, па тајни, двајцата еден со друг си чувавме секогаш грб, кој прв ќе бендисаше некој одеше на контрора кај другиот итн.И никогаш не ме изневерил, рака би ставила во оган за него, а да се разбереме никогаш немале нешто повеќе од другарство, барем не од моја страна.
И сега, однекаде ми се појавува дотичниов мој со идеја дека не треба повеќе да се дружам со него ради тоа што му пречел преблискиот контакт со другаров.Мислам сериозно?Добро е што си бев расположена тогаш, инаку ќе го отерав упм, кој е тој мене да ми наредува со кој да се дружам.Пробав да му објаснам дека не е можно да се разделиме, дека тој ми е како брат, и да не стравува и да не се потресува со глупости, али он по своето.
Ако продолжи вака мислам дека на сцена ќе треба да настапи онаа лошата јас, ова не се издржува.
Као демек јас му наредувам него со кого треба да има контакт, па тој сега ќе ми мрчи мене.
Eте ти го одговорот. Црвеното индиректно укажува на присуство, ако не од твоја од негова страна :) Дечкото увидел и то е то. Врската како врска обично повлекува и посебни обврски, како што дава и посебни права, од оние кои сме научени максимално да ги уживаме на слобода. Или ги прифаќаш, или не, изборот е твој.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
82
Значи срање до срање се причиниве. Ако тоа ти е оправдување за неверство, мене ми е многу мило што сум заостаната со тие некои си мислења од 19ти век. Боже свашта значи, свашта.
Ти си бејб материјал за женење. Очекувај приватна порака штом најдам чорап со соодветна големина да турам во гаќите.
 
Член од
9 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
Eте ти го одговорот. Црвеното индиректно укажува на присуство, ако не од твоја од негова страна :) Дечкото увидел и то е то. Врската како врска обично повлекува и посебни обврски, како што дава и посебни права, од оние кои сме научени максимално да ги уживаме на слобода. Или ги прифаќаш, или не, изборот е твој.


Си кажав дека од моја страна немало ништо, ама па и да имаше од негова страна не би бил до толку да крие сиве овие години.Значи сигурно нема.
ДРуго, другаров мој исто си има девојка која е во нашето друштво, и одлично се сложуваме и нималку не искажала љубомора, иско е женско и знае буквално се за нашиот однос.
Ако вака уште на почеток ми наредува, ма колку и да е добар и убав ќе го оставам.Не само овај, и секој друг нареден кој ќе проба да се постави на овој начин.Проба да ме оддели од нешто најблиско што ми е, не ми треба таков.Во иднина и од другарки ќе проба да ме оддели..
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
ПРВО и основно - што има врска дали има 20 год или 300год ?

Правиме муабет за 20годишна девојка што се ебела со личност А дур е со личност Б не?
Значи ок е она да го вара него пошо тапа ја ебел - а притоа да не му каже него него да бара совет на ФОРУМ и успут да се плеска со друг ?

Сексуално не и е привлечен - зашто уопште би БИЛА со некој што не и е привлечен? Ау, чекај - ќе погодам ..... размислувајќи како тебе - Не е се до сексот така ?
Мал му е - зашто не го откачи па да се качи на поголем?
Не ја задоволува - исто како погоре

аааааааааа.... ама не е она крива пошто е ДОБРА и он ја сака .... и затоа ќе му набие рогови колку мене големи така?

Ти го оправдуваш неверството на најглупав можен начин - иако и сама знаеш дека тебе да те извара дечкото со другарките ќе го напраите подоле од ГОВНО а ако недај боже ти каже некој дека годините му се такви или пијан бил - ќе го напраиш и него/неа говно.

Не живееме ние во 19ти век, него ти кажав ја што ти е тебе проблемот - или си ја имаш мувата на капата, или тераш инат.

Друга логика за оправдување на неверство не гледам.

ГОдините имаат врска, од проста причина што девојката е многу кратко сексуално активна.

Бидејќи бараше „поверодостојни причини“ ти ги дадов.

Немам јас проблем, имам само големо разбирање за човековата природа. Продолжи и ти да живееш у 19.век. Ако еден ден имаш ќерка, ќе сфатиш што сум сакала да кажам.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Си кажав дека од моја страна немало ништо, ама па и да имаше од негова страна не би бил до толку да крие сиве овие години.Значи сигурно нема.
ДРуго, другаров мој исто си има девојка која е во нашето друштво, и одлично се сложуваме и нималку не искажала љубомора, иско е женско и знае буквално се за нашиот однос.
Ако вака уште на почеток ми наредува, ма колку и да е добар и убав ќе го оставам.Не само овај, и секој друг нареден кој ќе проба да се постави на овој начин.Проба да ме оддели од нешто најблиско што ми е, не ми треба таков.Во иднина и од другарки ќе проба да ме оддели..
Во тој случај, според мене, разбирливо е дечкото да осеќа малце љубомора, повеќе од страв да не се деси нешто. Само што у тој случај треба да разговара со тебе и да ти објасни убаво дека му смета. Ако пристапот му е "мене или него", тоа уопште не е добар знак.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ја пратам дискусијата од почеток , досега само читав, ама веќе неможам да издржам да не реплицирам, неверството е едно од најдолните и најниските работи што човекот може да ги направи. А само поголема беда од од таквите може тоа да го правда .

Прв болд: Се прави муабет за 20 годишна девојка што има дечко и свесно го изневерува при тоа размислува истото да го направиме со уште еден - двајца. Не е проблем што спие со двајца, проблем е што го изневерува дечкото кој и верува.

Втор болд: Домаќинот твој не те задоволува сексуално, од икс причини кои ти ги наброја и наместо да поразговараш со него ти ќе одиш и ќе легнеш со друг. Ако душевно и емоционално не те задоволува ти што ќе правиш ?? Исто ќе отидеш ќе се плеснеш со друг ама овој пат емоционално?? И секогаш кога кога жената вара, мажот е тој на кого му фали нешто, он е крив затоа што жената варала и се плескала со кој стигне. Ма немој ... Ова испаѓа јас се плескам со друг, ама да знаеш ти си крив за тоа . :facepalm: Годините и биле такви, да вара, види богати. Тоа што го направила не е во ред на ниту на 15, ниту на 50 .

Сите што правдате неверство ви посакувам истотo на вас да ви се случи, да видите како е , да видам дали тогаш ќе оправдувате. а да знаете karma's bitch . ;)[DOUBLEPOST=1399040598][/DOUBLEPOST]
Ако тоа што не изневерувам и не оправдам неверство ме прави немодерен . Damn I'm proud to be немодерен.
Ај и тебе да ти нацртам: не е овде тема неверството, туку што да прави девојката со дечкото со кого е уште.Таа не го проблематизира неверстовот, туку врската со дечкото. Таа е проблематична. Аман!
Проблематично за мене е што девојка што имала секс со двајца мажи и има 20 е прогласена за курва.

Неверството постои отсекогаш. Такви сме по природа. Некој повеќе некој помалку.

Никола, има ли несвесно изневерување? А ако дечкото не и’ верува, тогаш е ОК? Бесмислено.

Најчесто за проблемите во креветот е виновен мажот.

На сите вас што ги плукате девојките и жените , ви посакувам две женски деца, па да видите како е кога бабите у маало им викаат курви оти носат шарени фустанчиња, иако имаат 10 години.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.092
Поени од реакции
85.091
Лангелино, црна Лангелино...катастрофа си. Незнам на што дроги си била додека си го читала текстот, ама еве во кратки црти да ти го појаснам уште еднаш.

Курвата додека била во врска се гледала со друг едно 5 месеци, и си признава дека и било убаво... значи неможеш да ми ги извадиш сега зборовите од контекст и да си додаваш свои зборови од типот како тоа на дечко и му бил мал, или имал други проблеми со него, кога таа самата си признава дека уживала со нив 4-5 месеци. Еве ти го цитатот:

Најтрагичното беше што и со двајцата ми беше преубаво и истовремено се гледав некои 4-5 месеци.
Еве ти го доказот, црна Лангелино, значи доаѓаме до заклучок дека на курвата и било малце само на еден стојко да седи цело време. Автоматски твоите вртења на приказната дека на дечко и му бил мал, и другите 100 глупи причини што ги наброја ти паѓаат во вода.

Друго, еве што пишува понатаму

Друг проблем, има еден колега. Очигледно е дека се свиѓаме, сите приметуваат од околината.
Значи сега доаѓаме до тоа дека таа флертувала и со колегата на работа, чим цела околина го приметуваат тоа. Значи предходно пишала дека после 5 месеци раскинала со вториот, и си продолжила со првиот дечко... ама види, газот не и седи мирен, сака да проба уште еден суџук, и воопшто не го крие тоа.

Трето, еј види, си имала и резерва кога ќе и скурчи колегата од работа...

Од друга страна има уште еден дечко, ме свиѓа веќе подолго време. Прееефин, мој тип, имаме заедничко друштво и во последно време ми се плетка низ памет.
Четири асови во рака, Покер...

И на крај да завршиме еве што вика чесната сестра
И на крајот, дечко ми кој заслужува многу подобра.................................Нормално, најлогично решение би било да му раскинам, ама не можам некако...се плашам дека нема да најдам некој како него
Ова ти е нешто во стилот, сака да му раскине, ама потоа кога ќе го помине цел град, ќе нема на кого да се врати, ако му раскине дечкото ќе си најде сигурно друга, а таа ќе си остане само со.... курот во уста :')

И потоа доаѓа тетка Лангелина која почнува да глуми лудило и го обвинува сите членови на форумов дека живееме во камено доба... Со цел да ја одбрани курвата која што додека била во врска , не и седел многу мирен газот, си смислува некакви си приказни од ракав извадени, што дури ни курвата ни на крај памет не би и текнале. Дури го направи дечко и кретен... добро еве да речеме можда е кретен, не забележува дека девојката се ебе со кого стигне, ама сигурно тоа не и дава право да се ебе со кого сака.
Ете сега мислам дека се разбравме, ти приложив докази дека курвата имала црви во газот... додека твоите докази од типот на ова ти пропаѓѓаат во вода

Веродостојна причина за варање? :гик: На пример: дека дечкото не ја задоволува во кревет, дека пребрзо свршува, дека му е мал, дека сексуално не и привлечен, иако е добра и ја сака... Овие причини таман ли се?
Затоа цело време викам дека се изгуби како Германец во Македонија, дека во немање начин како да ја одбраниш курвата, почна да си додаваш свои причини зошто би го направила тоа. Отиде до таму што почна да ги чепкаш и Швеѓанките и Германките... Како само ти успеа :cuc:.

Арно викаат Деко и Рики, сигурно и ти си ја имаш мувата на капата срце мое :pipi:[DOUBLEPOST=1399044476][/DOUBLEPOST]Мех еве додека и реплицирав што пишала...

ГОдините имаат врска, од проста причина што девојката е многу кратко сексуално активна.
:pos: Врв на глупоста од Тетка Лангелина
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Лангелино, црна Лангелино...катастрофа си. Незнам на што дроги си била додека си го читала текстот, ама еве во кратки црти да ти го појаснам уште еднаш.

Курвата додека била во врска се гледала со друг едно 5 месеци, и си признава дека и било убаво... значи неможеш да ми ги извадиш сега зборовите од контекст и да си додаваш свои зборови од типот како тоа на дечко и му бил мал, или имал други проблеми со него, кога таа самата си признава дека уживала со нив 4-5 месеци. Еве ти го цитатот:



Еве ти го доказот, црна Лангелино, значи доаѓаме до заклучок дека на курвата и било малце само на еден стојко да седи цело време. Автоматски твоите вртења на приказната дека на дечко и му бил мал, и другите 100 глупи причини што ги наброја ти паѓаат во вода.

Друго, еве што пишува понатаму



Значи сега доаѓаме до тоа дека таа флертувала и со колегата на работа, чим цела околина го приметуваат тоа. Значи предходно пишала дека после 5 месеци раскинала со вториот, и си продолжила со првиот дечко... ама види, газот не и седи мирен, сака да проба уште еден суџук, и воопшто не го крие тоа.

Трето, еј види, си имала и резерва кога ќе и скурчи колегата од работа...



Четири асови во рака, Покер...

И на крај да завршиме еве што вика чесната сестра


Ова ти е нешто во стилот, сака да му раскине, ама потоа кога ќе го помине цел град, ќе нема на кого да се врати, ако му раскине дечкото ќе си најде сигурно друга, а таа ќе си остане само со.... курот во уста :')

И потоа доаѓа тетка Лангелина која почнува да глуми лудило и го обвинува сите членови на форумов дека живееме во камено доба... Со цел да ја одбрани курвата која што додека била во врска , не и седел многу мирен газот, си смислува некакви си приказни од ракав извадени, што дури ни курвата ни на крај памет не би и текнале. Дури го направи дечко и кретен... добро еве да речеме можда е кретен, не забележува дека девојката се ебе со кого стигне, ама сигурно тоа не и дава право да се ебе со кого сака.
Ете сега мислам дека се разбравме, ти приложив докази дека курвата имала црви во газот... додека твоите докази од типот на ова ти пропаѓѓаат во вода



Затоа цело време викам дека се изгуби како Германец во Македонија, дека во немање начин како да ја одбраниш курвата, почна да си додаваш свои причини зошто би го направила тоа. Отиде до таму што почна да ги чепкаш и Швеѓанките и Германките... Како само ти успеа :cuc:.

Арно викаат Деко и Рики, сигурно и ти си ја имаш мувата на капата срце мое :pipi:[DOUBLEPOST=1399044476][/DOUBLEPOST]Мех еве додека и реплицирав што пишала...



:pos: Врв на глупоста од Тетка Лангелина
:pos: Значи закон си!! Не сум ни ЗА ни ПРОТИВ никого и ниеден коментар, ни дали била курва ни дали не била, нејзино право што сака нека прави ама... На вакво добро обајснување мусе симнува капа :) Мислам, дури и јас да го имав овој проблем ќе се согласев со тебе (y)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Лангелино, црна Лангелино...катастрофа си. Незнам на што дроги си била додека си го читала текстот, ама еве во кратки црти да ти го појаснам уште еднаш.

Курвата додека била во врска се гледала со друг едно 5 месеци, и си признава дека и било убаво... значи неможеш да ми ги извадиш сега зборовите од контекст и да си додаваш свои зборови од типот како тоа на дечко и му бил мал, или имал други проблеми со него, кога таа самата си признава дека уживала со нив 4-5 месеци. Еве ти го цитатот:



Еве ти го доказот, црна Лангелино, значи доаѓаме до заклучок дека на курвата и било малце само на еден стојко да седи цело време. Автоматски твоите вртења на приказната дека на дечко и му бил мал, и другите 100 глупи причини што ги наброја ти паѓаат во вода.

Друго, еве што пишува понатаму



Значи сега доаѓаме до тоа дека таа флертувала и со колегата на работа, чим цела околина го приметуваат тоа. Значи предходно пишала дека после 5 месеци раскинала со вториот, и си продолжила со првиот дечко... ама види, газот не и седи мирен, сака да проба уште еден суџук, и воопшто не го крие тоа.

Трето, еј види, си имала и резерва кога ќе и скурчи колегата од работа...



Четири асови во рака, Покер...

И на крај да завршиме еве што вика чесната сестра


Ова ти е нешто во стилот, сака да му раскине, ама потоа кога ќе го помине цел град, ќе нема на кого да се врати, ако му раскине дечкото ќе си најде сигурно друга, а таа ќе си остане само со.... курот во уста :')

И потоа доаѓа тетка Лангелина која почнува да глуми лудило и го обвинува сите членови на форумов дека живееме во камено доба... Со цел да ја одбрани курвата која што додека била во врска , не и седел многу мирен газот, си смислува некакви си приказни од ракав извадени, што дури ни курвата ни на крај памет не би и текнале. Дури го направи дечко и кретен... добро еве да речеме можда е кретен, не забележува дека девојката се ебе со кого стигне, ама сигурно тоа не и дава право да се ебе со кого сака.
Ете сега мислам дека се разбравме, ти приложив докази дека курвата имала црви во газот... додека твоите докази од типот на ова ти пропаѓѓаат во вода



Затоа цело време викам дека се изгуби како Германец во Македонија, дека во немање начин како да ја одбраниш курвата, почна да си додаваш свои причини зошто би го направила тоа. Отиде до таму што почна да ги чепкаш и Швеѓанките и Германките... Како само ти успеа :cuc:.

Арно викаат Деко и Рики, сигурно и ти си ја имаш мувата на капата срце мое :pipi:[DOUBLEPOST=1399044476][/DOUBLEPOST]Мех еве додека и реплицирав што пишала...



:pos: Врв на глупоста од Тетка Лангелина
Јас сум си многу наместо. Проблемот е што ти и компанија читате без разбирање, па освен курва и неверство не гледате ништо друго.
Можеш уште 20 пати да кажеш курва, девојката не е тоа.

Не знам што менува тоа дали уживала или не? Ако кажеше дека не уживала, ќе беше ли поинаку?

Никакви вртења. Веќе кажав дека во неверството нема логика. Само бев саркастична со причините кои ги набројав.
Вие се фативте за големината на пенисот и всушност покажавте дека самите имате проблеми и комплекси.

Само тоа знаете. Како баби на плет да ги листате доказите. Јадна таа што ќе биде со вас.

Не, ти живееш у 19. век. У камено доба немало такви лицемери.

Го бранам правото на жената да биде рамноправен партенер во врската, да не се третира како објект, го бранам нејзинот неприкосновено право на уживање.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Го бранам правото на жената да биде рамноправен партенер во врската, да не се третира како објект, го бранам нејзинот неприкосновено право на уживање.
Дали сериозно веруваш во ова? Пошто од твоиве размислувања ја гледам како ти ја уништуваш еднаквоста и рамноправноста помеѓу половите, па ја ставаш жената над мажот, а делува како да сакаш да го претвориш мажот во објект. Не целиш кон еднаквост, целиш кон обратното од тоа за што се залагаш, жената да биде таа на која се и е дозволено, а мажот да ја има улогата која ти си ја замислила дека сега ја има жената, што не е така. Постојат луѓе кои уште веруваат у еднаквоста, а со ова дека на мома се и личи и дека може што сака да праи, и тие луѓе ќе се намалат пошто сите ќе сфатат дека некоја и да има дечко, може со 2-3 збора да ја разубеди и да го извара со него. Тотално од корен ти е утната насока и чекориш кон уништување на еднаквоста.
 
Член од
9 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
Во тој случај, според мене, разбирливо е дечкото да осеќа малце љубомора, повеќе од страв да не се деси нешто. Само што у тој случај треба да разговара со тебе и да ти објасни убаво дека му смета. Ако пристапот му е "мене или него", тоа уопште не е добар знак.
Разбирливо е да осеќа малку љубомора, но не е разбирливо да ме тера со сила да прекинам контакт ради тоа што на дотичниов му сметало другарството со машко кое притоа е градено и чувано со години, а не од вчера.
Лошото е тоа што му објаснав многу пати, и на глава да се намести ќе си стојам јас на моето и не мрдам.Му кажав на многу убав начин дека сето тоа е другартво, дека нема потреба од страв и љубомора, али он упорно тврди дека немало потреба да имам толку близок машки другар, нели сега го имам него и можам со него да споделувам се.Последно му беше не сакам да живеам со страв дека ќе те изгубам, не биди инаетлива како магаре и одлучи што ќе правиш, а по мое треба да ме послушаш.
Која трагикомедија еј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom