Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Од то шо успеав да ,,фатам" некоја изневерувала, и некои и рекле БраО чупе ашколсум аферим, среќна си била зато така. Или во стилот на онаа посрама либералистичка фраза за open minds ,,Ништо не е погрешно, ако те прави среќен". Озбилно....да?! И Џек Мевосек бил веројатно многу хепи ко ги брцал, арно ама погрешно чинел.

Фројд ја дава корелацијата на Ид, Его и Суперего. Во случајов кај неа нагонот се издигнал над се, притоа без да и прочепка во свеста дека ебењето со друг треба да и чини неубо, и дека општествените норми, вредности, морални нормни/вредности, етички и така натака, можат комотно да се изебат и да испарат оти ова е свет без граници каде што цело време ја форсираме човековата слобода и слобода, радост и радост, среќа и среќа.

Ако бракот е договор, а врската преддоговор, можеме дел од карактеристиките на едното и другото да ги префрлиме и изедначиме донекаде. За договор потребна е обострана согласност на волјите за одредена работа(во случајов да бидиш во врска). Еднаквост ( и двајцата се поставувате во иста положба), слободна иницијатива (да бидиш по сопствена волја во врска), и имотна санкција(тука не чепкаме оти не штима за споредбата). Од сите можни елементи девојката склецала се'. Oбично сите вие курнази кои го оправдувате чинот, на нејзини години несвесно сте се држеле цврсто за болдот, зато шо ете така, сте сакале верност, хармонија во врската, не сте сакале да патите и да им плачете дома на домашните дека ве заебале :(, сте сакале верност без некој да ве жегни оти и таму во таквата хармонија сте имале среќа и сте се плашеле да не ви ја одземат. И после то надживување и себенадградба, работите изгледаат ептен полесно од страна така?

Што е фер во ваква ситуација? Исти курац како и при договор, не ти одговара, го раскинуваш пред склучување на друг! Правата и обврските кои си ги уживал се гаснат. Во зависност од уреденоста на истиот, или трпиш последици, или поминуваш неказнето. Но раскинот ви отвора слободен пат колку сакате да ,,склучувате други договори", a тука спаѓа од масовно оргијашење , до снимање порки. Чао на врската НАЈПРВИН, па сетне црни човеку, еве ме ида. Уствари залудно објаснувам, традицијата е за сељаци, нормите исто, васпитањето такоџе, слободен ум, човек(Бог на земјата семоќен) е права ствар (y)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
OMFG од каде сега дечкото глуп? Сериозно, објасни ми.
Ajde ke probam seriozno da ti objasnam :-D
Deckoto e glup poso ne znae da ja manipulira. Pojaka zenska od nego si fatil, outta his league.
Si go pikal nosot kaj so ne treba, so sila ja brknal ovaa. Ne ide taka. Ne ide so sila. Ne ide "e sea ke ja brknam ovaa" i ides ja brknuvas. Ne vikam deka ne moze taka, moze, ama ne e toa toa. Pameten decko ne navaluva. Spontano ide. Ama glupaviov, butaj, so sila, "ke ja fatam". Glup.
Ne treba nadzor da i prai, treba da znae mislite da i gi manipulira, mesto da misli na 3ca drugi, samo na nego da misli haha :-D
A ne ovoj asljakov, ke ja moli 6 meseci... I kaj moli, odozgora ke moli devojka sto ima izbor megju povekje 'deckovci' (se kladam imala i koa se fatile).
Ovoj ne e alfa. Ovoj e gama, ako ne i delta. :-D
Na vakvi mazi...nekoja na koja skoro nikoj nema da i se stava i nema da ima na koj drug da misli pa aj, na ovoj omega ke misli... :-D
Se nadevam seriozna dovolno bev :-D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
А ова беше нешто најпонижувачкото што можам да го прочитам на форумов, уште неможам да поверувам дека ова е некакво оправдување за тоа што се пердашела со секого додека била во врска... Застрашувачки, поразително, немам едноставно зборови со кои би можел да го опишам чувството што го имам кога го читам делов...
А замисли, само замисли што ќе ти се деси ако ситуацијата е обратна, и ти за некој тип што варал пишеш "машко е, му се може пошто му личи". Метафорично ќе ти го исечат на форумов и ќе шеташ така обележан низ цел форум.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Ajde ke probam seriozno da ti objasnam :-D
Deckoto e glup poso ne znae da ja manipulira. Pojaka zenska od nego si fatil, outta his league.
Si go pikal nosot kaj so ne treba, so sila ja brknal ovaa. Ne ide taka. Ne ide so sila. Ne ide "e sea ke ja brknam ovaa" i ides ja brknuvas. Ne vikam deka ne moze taka, moze, ama ne e toa toa. Pameten decko ne navaluva. Spontano ide. Ama glupaviov, butaj, so sila, "ke ja fatam". Glup.
Ne treba nadzor da i prai, treba da znae mislite da i gi manipulira, mesto da misli na 3ca drugi, samo na nego da misli haha :-D
A ne ovoj asljakov, ke ja moli 6 meseci... I kaj moli, odozgora ke moli devojka sto ima izbor megju povekje 'deckovci' (se kladam imala i koa se fatile).
Ovoj ne e alfa. Ovoj e gama, ako ne i delta. :-D
Na vakvi mazi...nekoja na koja skoro nikoj nema da i se stava i nema da ima na koj drug da misli pa aj, na ovoj omega ke misli... :-D
Se nadevam seriozna dovolno bev :-D
Што ако ликовите од приказнава се сосема поразлични од тоа како ги замислуваш.
Биле најповлечени во клас, се запознале на натпревар по физика дури ги делеле дипломите за најдобар физичар. Машково е волнест сесквоч, со кратери од бубулици на фацата, кој поголем дел од денот поминува во луштење, а остатокот во гејминг на дота и учење. Женсково (широка колку екваторот, со цвикер со диоптер левел газер на тегла од мармалад, и веѓи мекдоналдс) за тоа време учи или прави муабет за задачи со некои типци од интернет кои се заимавале со истата материја. Со еден таков се плескала, а него не му сметало бидејќи она има дечко пошто ја гледа како единствена шанса да легне нешто во неговиот мизерен и осамен живот.
Другите двајца се приказна слична на првиов ебач :D

Што ако типкава случајно налетала на темава дури барала теми од за помош при образованието? :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.364
Поени од реакции
86.637
А замисли, само замисли што ќе ти се деси ако ситуацијата е обратна, и ти за некој тип што варал пишеш "машко е, му се може пошто му личи". Метафорично ќе ти го исечат на форумов и ќе шеташ така обележан низ цел форум.
Ама не брат, не размислуваат нималку со главите... утреден син и ќе дојде кај нејзе да се исповеда дека девојка му го варала со пола град, и замисли каков совет ќе му даде..."Синко и личи на годините тоа да го прави, сепак млада мома е"...

Страшно
 
D

devojcence

Гостин
Што ако ликовите од приказнава се сосема поразлични од тоа како ги замислуваш.
Биле најповлечени во клас, се запознале на натпревар по физика дури ги делеле дипломите за најдобар физичар. Машково е волнест сесквоч, со кратери од бубулици на фацата, кој поголем дел од денот поминува во луштење, а остатокот во гејминг на дота и учење. Женсково (широка колку екваторот, со цвикер со диоптер левел газер на тегла од мармалад, и веѓи мекдоналдс) за тоа време учи или прави муабет за задачи со некои типци од интернет кои се заимавале со истата материја. Со еден таков се плескала, а него не му сметало бидејќи она има дечко пошто ја гледа како единствена шанса да легне нешто во неговиот мизерен и осамен живот.
Другите двајца се приказна слична на првиов ебач :D

Што ако типкава случајно налетала на темава дури барала теми од за помош при образованието? :D
pa sto pati bolje da bara sovet za obrazovanie i rabota nego li za ljubov. iako edno so drugo se povrzani.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Ајде малце хелп :)

Со девојчево се знаеме 4/5 месеци, пишуваме нонстоп на фб, на вибер.. И реков на братучедае нејзина дека ми се свиѓа, и таа одма и кажала демек као сум ја сакал јас.. и потоа незнам како испадна ми пишува дека знае дека ја сакам ова она и и прашувам да, и што ? ама ја знаеш неможи ништо со сила, не се ни познаваме ова она... И добро од тогаш поминаа 3 месеци, све нормално онака другарски се понашаме..
Сега пред една недела незнам што како, али на братучедае и на некои другарки нејзини кажала дека сме се фатиле, дека сме по цели денови заедно бла бла.. И потоа ме прашуваат дали е вистина, и немав избор им реков да, и така си продолжив и јас да ги "лажам"..
Потоа поминаа 2/3 дена и си зборевме нешто, и ми вика абе до кога ќе ги лажиме овие ? знајш дека почнале и муабети низ градов да се слушаат за нас.. и и викам, па ќе ги лажиме, додека не почнеме стварно да бидиме заедно, така да тогаш ќе престаниме да ги лажиме.. Се изнасмеа и ми пишува можи бе :)
Вчера испадна нешто за излагање ова она, ми кажуваше незнам која нејзина другарка излагала секоја ден со различни ова она, и и пишувам ами нека си излага таа, ама ние што прајме, кога ќе излезиме да се видиме ? Ми вика ами што знам.. И викам ама тебе како да не ти се излага со мене некако а ? И ми вика ами како да не, јаа кога и да сакаш би излегла со тебе, само ти кажи кога сакаш... И и викам ами да се постопли времево па ќе се видиме.. Ок :)

И сега имам некои прашања...
-Што можи да и значи тоа со тоа лажењето дека сме во врска.. ?
-Кога би се виделе некаде, на какво место би пошле (освен кафич) ?
-Кога би се виделе, какви теми да отварам ?
Или па дај по ваше нешто совет дадете било каков..

Значи девојчево има 15 години, до сега ни дечко ни мувач.. Значи досега на сите им има корпи мавано.

П.с. Дајте некоја смс порака да и испратам да добра ноќ, да не речам за добро утре.. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Ајде малце хелп :)

Со девојчево се знаеме 4/5 месеци, пишуваме нонстоп на фб, на вибер.. И реков на братучедае нејзина дека ми се свиѓа, и таа одма и кажала демек као сум ја сакал јас.. и потоа незнам како испадна ми пишува дека знае дека ја сакам ова она и и прашувам да, и што ? ама ја знаеш неможи ништо со сила, не се ни познаваме ова она... И добро од тогаш поминаа 3 месеци, све нормално онака другарски се понашаме..
Сега пред една недела незнам што како, али на братучедае и на некои другарки нејзини кажала дека сме се фатиле, дека сме по цели денови заедно бла бла.. И потоа ме прашуваат дали е вистина, и немав избор им реков да, и така си продолжив и јас да ги "лажам"..
Потоа поминаа 2/3 дена и си зборевме нешто, и ми вика абе до кога ќе ги лажиме овие ? знајш дека почнале и муабети низ градов да се слушаат за нас.. и и викам, па ќе ги лажиме, додека не почнеме стварно да бидиме заедно, така да тогаш ќе престаниме да ги лажиме.. Се изнасмеа и ми пишува можи бе :)
Вчера испадна нешто за излагање ова она, ми кажуваше незнам која нејзина другарка излагала секоја ден со различни ова она, и и пишувам ами нека си излага таа, ама ние што прајме, кога ќе излезиме да се видиме ? Ми вика ами што знам.. И викам ама тебе како да не ти се излага со мене некако а ? И ми вика ами како да не, јаа кога и да сакаш би излегла со тебе, само ти кажи кога сакаш... И и викам ами да се постопли времево па ќе се видиме.. Ок :)

И сега имам некои прашања...
-Што можи да и значи тоа со тоа лажењето дека сме во врска.. ?
-Кога би се виделе некаде, на какво место би пошле (освен кафич) ?
-Кога би се виделе, какви теми да отварам ?
Или па дај по ваше нешто совет дадете било каков..

Значи девојчево има 15 години, до сега ни дечко ни мувач.. Значи досега на сите им има корпи мавано.

П.с. Дајте некоја смс порака да и испратам да добра ноќ, да не речам за добро утре.. :)
Лажењето може да значи многу работи.
Прво може да лаже затоа што сака да одбегне некои други типци со опрадување дека веќе има дечко. Второ, може така сакала да ти пушти знаци да тргнеш во акција.
Е сега од тоа што кажуваш не може да се заклучи дали си превземал нешто? Си и рекол ќе лажеме додека не бидеме заедно. А кога ќе бидете заедно?
Немој да мислиш дека вечно ќе те чека тебе :)
Ти пуштила муабет дека сака да искочи со тебе, а ти си и рекол дека ќе чекаш да се затопли. Дури да се затопли друже, она може да се олади и да не сака ни муабет веќе да прави со тебе.
Нема затоплување, не затоплување, ако ти се допаѓа, викни ја да излезете во наредна прилика.
Секое девојче сака на различно место да искача. Не не прашувај нас кај да ја носиш, треба да знаеш од досегашниот муабет со нејзе какви места ја привлекуваат. Има девојчиња што обожаваат по кафичи да седат, има други што искачаат исклучиво во парк, трети сакаат по кафани итн :)
Слично и за темата на муабет, тоа што сте го муабетеле по вибер и слично, ќе го муабетите и во живо.
Не и почнувај одма тема за врска и не ја спомнувај уште одма братучетка и и муабетите со нејзе. Тоа треба да си дојде само по себе :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ајде малце хелп :)

Со девојчево се знаеме 4/5 месеци, пишуваме нонстоп на фб, на вибер.. И реков на братучедае нејзина дека ми се свиѓа, и таа одма и кажала демек као сум ја сакал јас.. и потоа незнам како испадна ми пишува дека знае дека ја сакам ова она и и прашувам да, и што ? ама ја знаеш неможи ништо со сила, не се ни познаваме ова она... И добро од тогаш поминаа 3 месеци, све нормално онака другарски се понашаме..
Сега пред една недела незнам што како, али на братучедае и на некои другарки нејзини кажала дека сме се фатиле, дека сме по цели денови заедно бла бла.. И потоа ме прашуваат дали е вистина, и немав избор им реков да, и така си продолжив и јас да ги "лажам"..
Потоа поминаа 2/3 дена и си зборевме нешто, и ми вика абе до кога ќе ги лажиме овие ? знајш дека почнале и муабети низ градов да се слушаат за нас.. и и викам, па ќе ги лажиме, додека не почнеме стварно да бидиме заедно, така да тогаш ќе престаниме да ги лажиме.. Се изнасмеа и ми пишува можи бе :)
Вчера испадна нешто за излагање ова она, ми кажуваше незнам која нејзина другарка излагала секоја ден со различни ова она, и и пишувам ами нека си излага таа, ама ние што прајме, кога ќе излезиме да се видиме ? Ми вика ами што знам.. И викам ама тебе како да не ти се излага со мене некако а ? И ми вика ами како да не, јаа кога и да сакаш би излегла со тебе, само ти кажи кога сакаш... И и викам ами да се постопли времево па ќе се видиме.. Ок :)

И сега имам некои прашања...
-Што можи да и значи тоа со тоа лажењето дека сме во врска.. ?
-Кога би се виделе некаде, на какво место би пошле (освен кафич) ?
-Кога би се виделе, какви теми да отварам ?
Или па дај по ваше нешто совет дадете било каков..

Значи девојчево има 15 години, до сега ни дечко ни мувач.. Значи досега на сите им има корпи мавано.

П.с. Дајте некоја смс порака да и испратам да добра ноќ, да не речам за добро утре.. :)
Тргај пиши му на девојчето да испаднете уште утре (т.е веќе денеска) вечер..Веднаш викај ја на кафе..МУЛЕ ЕДНО..
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
Лажењето може да значи многу работи.
Прво може да лаже затоа што сака да одбегне некои други типци со опрадување дека веќе има дечко. Второ, може така сакала да ти пушти знаци да тргнеш во акција.
Е сега од тоа што кажуваш не може да се заклучи дали си превземал нешто? Си и рекол ќе лажеме додека не бидеме заедно. А кога ќе бидете заедно?
Немој да мислиш дека вечно ќе те чека тебе :)
Ти пуштила муабет дека сака да искочи со тебе, а ти си и рекол дека ќе чекаш да се затопли. Дури да се затопли друже, она може да се олади и да не сака ни муабет веќе да прави со тебе.
Нема затоплување, не затоплување, ако ти се допаѓа, викни ја да излезете во наредна прилика.
Секое девојче сака на различно место да искача. Не не прашувај нас кај да ја носиш, треба да знаеш од досегашниот муабет со нејзе какви места ја привлекуваат. Има девојчиња што обожаваат по кафичи да седат, има други што искачаат исклучиво во парк, трети сакаат по кафани итн :)
Слично и за темата на муабет, тоа што сте го муабетеле по вибер и слично, ќе го муабетите и во живо.
Не и почнувај одма тема за врска и не ја спомнувај уште одма братучетка и и муабетите со нејзе. Тоа треба да си дојде само по себе :D
Не го лажи бе.Излези и залапај ја одма ,и пробај да ја фатиш за гз.Ако ти ја тргне раката , протрљај ја од напред.Тоа е тоа , само храбро (y)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Ланџи, накратко само да ти објаснам зошто е този страшно. Откога патријархатот и ги турил уздите на жената, сексуалноста на жената е строго регулирана, и секое плескање на страна водело до каменување или слична журка. Тоа е, нормално, да се спречи да ти подметне копиле, што е еволутивно многу лошо за мажот. Ама дури и до денешно време, кога патријархатот малку се либерализирал, пак ги гледаме истите приказни. Сите овие што кукаат за абортус, немаат ич проблем да го "убијат детето" ако жената била силувана, зошто, јебига, този дете не е дете. Ем ќе се раатисаш од копилето ем ја задржуваш жената, две муви со еден потег. Епа, најлош случај е кога жената ќе добие доволна независност и ќе си го тера животот по свој терк, ќе се секса кога и со кого сака, и ич нема да се кае. На таква цура веќе не фаќаат ни еден од патријархалните кодови, и останува само последниот: селско трачарење. Ако викаш "курва" и "дроља" доволно долго, ќе се расчуе по селските баби, ќе и извадат муабет, па после ќе си има кутрата проблеми кога ќе дојде време за мажење. Арно ама, овие цури и тоа го совладале, го фаќаат реизот, одат во друго село, и таму ќаруваат топ ерген.
Се’ е така како што велиш. Само после ќе се жалат нашиве мажи дека Македонките биле фригидни, ќе фалат Германки и Швеѓанки кои биле екстра-опуштени во сексот. Лицемерни до крај. И оди погоди им.

Трачот е моќна алатка. Не мора да ја викаат дроља доволно долго. ДОволно е само еднаш.
Страшното е што кај анс тие етикетирања почнуваат многу рано, за курвиче може да биде прогласено девојче кое уште нема менструација.

Како што им објасни што е битно еволуциски за мажот, објасни им и зошто жените бираат богати мажи.[DOUBLEPOST=1399021014][/DOUBLEPOST]
Уште малце и меракликите/мераклиите ќе станат светци...
Треба да се спалат нели? Сакаат да уживаат? Срамота! :facepalm:[DOUBLEPOST=1399021116][/DOUBLEPOST]
А ова беше нешто најпонижувачкото што можам да го прочитам на форумов, уште неможам да поверувам дека ова е некакво оправдување за тоа што се пердашела со секого додека била во врска... Застрашувачки, поразително, немам едноставно зборови со кои би можел да го опишам чувството што го имам кога го читам делов...
Тоа е старска дума, не сум ја измислила јас. Прашај некој постар дали е тоа така, па да видиш што ќе ти каже.
Да, на мома се’ и личи.
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Епа вака .. пишам со едно девојче 1 месец, се слушаме на тел, 7 пати ме има викнато дома страм мие да појдам.. ама сега ако ме викни пак сакам да се решам и да појдам.. со неа сакам да за озбилно .. кажете како да постапам кога ќе појдам дома кај неа хахаха
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.364
Поени од реакции
86.637
@langelina ај оди страница наназад и уште еднаш прочитај ги постовите на Рики, Деко и Турвиор... Значи скроз се изгуби, начисто...
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Џабе, со закоравени феминистки нема муабет, ако треба ќе умрат, битно честа на жените да ја одбранат на било каков начин, макар и најголемата курва да се појави на форумов. Господе чувај ме да не налетам на некоја таква без да знам, бетер се од тие што ги бранат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom