Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Почекај. За сега е закочено. Треба време...
 
Член од
3 април 2014
Мислења
64
Поени од реакции
41
Dali nekoj znaj tocno da kazi sto ke bidi so brojcinata vrateni na dopolnitena proverka sto imaat podneseno makedonski dokumenti legalizirani na bugarski uste kolku vreme treba da se ceka
 

Registriran

Professional
Член од
20 јули 2010
Мислења
42
Поени од реакции
44
Бугарска тапија за продажба на имот од 1941 год, на име на прадедо ми, дали ќе ми помогне ?!
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Не поминуваш со тоа
Ti znaes se. Kako ne pominuva?? Koga nesto ne znaes ne trplaj bez vrska.[DOUBLEPOST=1398774223][/DOUBLEPOST]
Не поминуваш со тоа
Ti znaes se. Kako ne pominuva?? Koga nesto ne znaes ne trplaj bez vrska.[DOUBLEPOST=1398774321][/DOUBLEPOST]
Бугарска тапија за продажба на имот од 1941 год, на име на прадедо ми, дали ќе ми помогне ?!
Bili kakov dokument izdaden od bugarski organ ke ti pomogne. Ne go slusaj ovoj ajpon,poso mu e krivo.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Ало Модератори, Дај банирајте го овој шпон iPhone сестру ли му ебам клошарска !!
Кој си ти да навредуваш бе .

Инаку бараат документ во кој се докажува дека предокот ти е бугарин. Убаво си пишува. Тапија за имот не е документ со кој се докажува националност.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Кој си ти да навредуваш бе .

Инаку бараат документ во кој се докажува дека предокот ти е бугарин. Убаво си пишува. Тапија за имот не е документ со кој се докажува националност.
Kako moze da ne dokazuva tapija ejjj,preslusaj se malku. Togas bugarite bile na makedonska teritorija,oni go izdale toj dokument. I kako moze da bide nevazecki?? Za tebe vazecki dokument e nekoj od vasite ke go isprinta vo nekoj podrum vo aracinovo?????? Ajde izlezi malku na vozduh,prosetaj se
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Вчера се промени статусот од:
"Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ."
На:
"Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ"
Изгледа тргна работата :D
Колку време помина од интервјуто?
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Последно кога проверив ми кажаа оти е вратено за дополнителна проверка. Ќе ми напраат проблем?
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
66
Поени од реакции
17
Нешто ми кажаа (само незнам да ли е вистина) дека оние што поднеле по електронски пат во ДАБЧ за происход кај нив ке било полесно бидејки документите автоматски оделе и во мин. за правда. Дали некој нешто знае за ова.
 
Член од
3 април 2014
Мислења
64
Поени од реакции
41
Otkako ke se dostavi dokument od bugarska crkva deka imam bugarski koreni za kolku vreme go odobruvaat grazdanstvoto dali znae nekoj
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе кој знае што е работата, ја чекам од 2012 година, и уште истото ми стои: Дека ми е вратено за дополнителна проверка. Најверојатно ни нема да ми го издадат, кој ги ебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom