Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
На нејзино место, секоја девојка би се запрашала и би се осетила како таа што се осетила, дека не те пали доволно итн. Тоа ич не е чудно.
Ако тебе ти е се ок, прашај ја и нејзе. Ако и е се ок, немате проблем.
А вие сте ја направиле голема работата, за на доктор. Што може тој да направи, нејзе помала, тебе поголем за да се осеќате?
Ако ви е арно, терајте, ако не, кажете си дека ви е лош сексот и барајте си нов партнер, зашто не сте најкомпатибилни за секс.
На неа и е супер туку мислеше. дека на мене не ми е добро и затоа неможам да свршам...мене ми е добро но не доволно добро за да свршам. Инаку нема везе мене лично тоа не ми смета многу за да несакам со неа да бидам или да барам друга. Повеќе таа беше уплашена дека несакам со неа...иако несме баш најкомпатабилни сексуално добро ни е. Како и да е повеќе друга е работата за некоја фината да не знае некој.[DOUBLEPOST=1398362097][/DOUBLEPOST]
Пробај у различни пози.т.е у некоја поза со споени нозе.ако и на овај начин не можеш,ондак ја повеќе би рекол дека е нешо до тебе а не до неа.т.е можда некој психички страв од несакана бременост или слично да ти влијае на тоа да свршиш во неа.
Ај ќе пробаме....во основа ич не ми е страв од несакана бременост. Фала[DOUBLEPOST=1398362206][/DOUBLEPOST]
И мене ме интересира дали она свршува т.е. дали воопшто чувствува нешто. Голема влажност е сериозен проблем.
Друже пробај анал, да видиш дали ќе го имаш истиот проблем.
Свршува ич не и e проблем вика дека и баш и одговарал мојот дека и бил таман ни голем ни мал. Ама дека е влажна ептен е се цеди може и тоа да е дел од проблемот. Пробаме еднаш анал ама не беше правилно изведено ќе пробаме пак. И јас сум за ова а и она се согласува.:)
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не верувам дека во текот на еден месец кај една жена се е така подмачкано. :D Ако е тогаш треба да се консултира со гинеколог.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Aj...ова е повеќе сексуален од љубовен проблем ама не видов тема за сексуални проблеми. Значи, имам девојка и врската ни оди поприлично добро, дали еднаш сме се и тоа малку подкарале за целово ова време. Јас ја сакам и таа мене и мислам дека си одговоараме. Имаме редовно секс во просек еднаш-два пати неделно некогаш повеќе а, некогаш помалку. Ама никако неможам да свршам од неа. Ме пали и ОК е во кревет ама некако нејзината вагина не ме дразни доволно. Имам ерекција и ми трае е пола-саат, саат (колку што обично ми трае и сексот) ама никако доволно да се попалам за да свршам од неа. Секогаш морам рачно или орално. Едноставно дразба од нејзината вагина не ми доволно јака за да свршам и со кондом и без. Некој знае ќаре?
Нека ти го испуши
 

fts

Член од
11 јуни 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
едно прашање до девојките, значи вака ми се свиѓа една девојка и правиме муабет на фб се ок, ја викам на кафе ме одбива, и после 2-3 дена ми пишува сама, пак нешто муабет ова она, и пак ја викам да излеземе пак ме одбива, и пак исто 2-3 дена не и пишувам си викам да не замарам штом неќе неќе и пак ќе ми пише сама, што знам девојка обично ако не ја интересираш не ти ни прави муабет а нели па сама да ти пише
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
едно прашање до девојките, значи вака ми се свиѓа една девојка и правиме муабет на фб се ок, ја викам на кафе ме одбива, и после 2-3 дена ми пишува сама, пак нешто муабет ова она, и пак ја викам да излеземе пак ме одбива, и пак исто 2-3 дена не и пишувам си викам да не замарам штом неќе неќе и пак ќе ми пише сама, што знам девојка обично ако не ја интересираш не ти ни прави муабет а нели па сама да ти пише
Не сум девојка,ама ќе те цитирам..Си потполнува време со тебе..Досадно и е,затоа ти пише..Барај друга која ќе оди со тебе на кафе,а после на дупење
 
Член од
27 ноември 2010
Мислења
19
Поени од реакции
2
Едно прашање до вас. Имам 19 години, не патам од комплекси, висок, но никогаш во животот не сум имал девојка. Комуникативен сум, имам смисла за хумор, имам манири и ги третирам луѓето убаво, немам проблеми од вид да ја прашам да излеземе, меѓутоа не ми оди работата. Секогаш ме откачуваат. Постојано си го поставувам прашањето- Зошто...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Едно прашање до вас. Имам 19 години, не патам од комплекси, висок, но никогаш во животот не сум имал девојка. Комуникативен сум, имам смисла за хумор, имам манири и ги третирам луѓето убаво, немам проблеми од вид да ја прашам да излеземе, меѓутоа не ми оди работата. Секогаш ме откачуваат. Постојано си го поставувам прашањето- Зошто...
Не знам, прашај ги тие што те откачуваат.

А може избираш погрешни девојки. Не се секирај дотолку, не е крај на свет, нема ти што да се менуваш, на некоја ќе и се допаднеш и ќе излезе со тебе.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Едно прашање до вас. Имам 19 години, не патам од комплекси, висок, но никогаш во животот не сум имал девојка. Комуникативен сум, имам смисла за хумор, имам манири и ги третирам луѓето убаво, немам проблеми од вид да ја прашам да излеземе, меѓутоа не ми оди работата. Секогаш ме откачуваат. Постојано си го поставувам прашањето- Зошто...
Можеби треба да оладиш малку..Да почекаш времето само да ти донесе некоја..Можеби не ти е дојдено времето за девојка да имаш..Се во свое време..Во меѓувреме работи на себеси,испаѓај,шетај,играј плејстешејн,гледај порничи,пиј поголема количина пиво и така..Додуша,за некои луѓе пишано е сами да живеат..Мада се зависи од среќата,по ова што го напиша,претпоставувам дека си сталожено дете..Не е до тебе..Една ден ќе биде болје..
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.980
Поени од реакции
6.285
Како понатаму после 5 ипол години врска ?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Како понатаму после 5 ипол години врска ?
Ќе почнеш повеќе да се дружиш,да искачаш, ќе ги обновиш старите другарства што си морал да ги ставиш на второ место ради врската. Ќе ти биде тешко првиот месец, после тоа ќе си се враќаш во нормала. И ќе заборавев, никако немој да продолжиш да комуницираш со бившата. Само ќе се враќаш на почеток и место 1месец ќе ти треба дупло повеќе време да ја баталиш од глава. :)
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
едно прашање до девојките, значи вака ми се свиѓа една девојка и правиме муабет на фб се ок, ја викам на кафе ме одбива, и после 2-3 дена ми пишува сама, пак нешто муабет ова она, и пак ја викам да излеземе пак ме одбива, и пак исто 2-3 дена не и пишувам си викам да не замарам штом неќе неќе и пак ќе ми пише сама, што знам девојка обично ако не ја интересираш не ти ни прави муабет а нели па сама да ти пише
Можеби има некој и не може да излезе со тебе ама сепак сака да прави муабет со тебе, со други зборови ти си и втора опција. Ако сакаш работите да идат во твоја корист немој да го напињаш девојчето за да излезете, биди свој, прави муабет со неа па ако иде се добро после некој период викни ја..
 

The Silver Argent

Potatobrainer
Член од
21 април 2014
Мислења
17
Поени од реакции
6
Срањево трае премногу долго- еве шо е проблемот . мојата девојка со која шо идам аааааам.... година и 11 месеци , скоро 2 :LOL: е љубоморна на една моја пасивна другарка. Ретко се гледам со неа, понекад се зафркаваме на фб, неш ваму таму, најчесто на англиски... Девојкава ми вика , не се дружи со неа ау бау, а ја онаков " еј, се дружам со неа:cautious:" и премногу е љубоморна, љубомори лајкови, постови ,слики абе неам коментар:tapp:. и ми го испоти шо треба на журка да одам со другари - ми вика као нема да идеш, ке ти раскинам, неможее БЛА БЛА БЛААААААА. А ја не разбирам шо толку љубомори, а ич куроф не ме боли , после толку време ако ми раскине за глупост нека иде у 3 лепе .(). . ај кажете нешо паметно, пошо ја ќе забегам уше малце:mad:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Срањево трае премногу долго- еве шо е проблемот . мојата девојка со која шо идам аааааам.... година и 11 месеци , скоро 2 :LOL: е љубоморна на една моја пасивна другарка. Ретко се гледам со неа, понекад се зафркаваме на фб, неш ваму таму, најчесто на англиски... Девојкава ми вика , не се дружи со неа ау бау, а ја онаков " еј, се дружам со неа:cautious:" и премногу е љубоморна, љубомори лајкови, постови ,слики абе неам коментар:tapp:. и ми го испоти шо треба на журка да одам со другари - ми вика као нема да идеш, ке ти раскинам, неможее БЛА БЛА БЛААААААА. А ја не разбирам шо толку љубомори, а ич куроф не ме боли , после толку време ако ми раскине за глупост нека иде у 3 лепе .(). . ај кажете нешо паметно, пошо ја ќе забегам уше малце:mad:
Сам си го даде одговорот. После толку време ако ми раскине за глупост нека иде у 3 лепе.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Здраво на сите..
Имам еден проблем.. ( Лажам не е еден :D )
Вака.. Има една девојка што ми се допаѓа и сакам да си ја пробам среќата со неа, бидејќи знам дека и она ме свиѓа мене. Е сега проблемот е во тоа што мојот најдобар другар ја свиѓа истава девојка. Тоа го криеше од мене и баш пред некој ден ми кажа.
Не знам што да правам и како да постапам... Чаре?! :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom