Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
Заведи го со насмевка, самодоверба, харизма, смисла за хумор. Биди тоа што си. Откриј заеднички теми, направи да се чувствува посебно во твое друштво и ќе сака се почесто да е со тебе :) Немора веднаш да се отвориш како книга и да му кажуваш се за себе, биди мистична и заинтересирај го. Никако не смееш да бидеш напорна да не му станеш одбивна.
malku sum sramezeliva :(
 
Член од
27 декември 2013
Мислења
14
Поени од реакции
5
Јас сум во 2годишна врска и имавме некои расправии со женска ми и таа ми рече дека сакала да одмори од мене, а претходно повеќето од денот го поминувавме заедно и се повеќе се приврзувавме еден кон друг и ова дојде како " Гром од ведро небо " и незнам што да направам ..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.355
Јас сум во 2годишна врска и имавме некои расправии со женска ми и таа ми рече дека сакала да одмори од мене, а претходно повеќето од денот го поминувавме заедно и се повеќе се приврзувавме еден кон друг и ова дојде како " Гром од ведро небо " и незнам што да направам ..
Според оскудниве информации што ги даваш, ова ти е една од капиталните грешки.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.828
Јас сум во 2годишна врска и имавме некои расправии со женска ми и таа ми рече дека сакала да одмори од мене, а претходно повеќето од денот го поминувавме заедно и се повеќе се приврзувавме еден кон друг и ова дојде како " Гром од ведро небо " и незнам што да направам ..
Обично одморот е почеток на крајот. Така да не е фер да нагаѓаме во стилот друг има, скурчен и си, не те сака повеќе и тн, но се од споменатово е логично и возможно. Така да не е арно ни малку. А ако е толку запната да одмори дај и нека одмори. Во меѓувреме подготвувај се дека иди крајот на врската и не се разочарувај. Некои женцки чекаат на твоето внимание :)
 

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
Aj...ова е повеќе сексуален од љубовен проблем ама не видов тема за сексуални проблеми. Значи, имам девојка и врската ни оди поприлично добро, дали еднаш сме се и тоа малку подкарале за целово ова време. Јас ја сакам и таа мене и мислам дека си одговоараме. Имаме редовно секс во просек еднаш-два пати неделно некогаш повеќе а, некогаш помалку. Ама никако неможам да свршам од неа. Ме пали и ОК е во кревет ама некако нејзината вагина не ме дразни доволно. Имам ерекција и ми трае е пола-саат, саат (колку што обично ми трае и сексот) ама никако доволно да се попалам за да свршам од неа. Секогаш морам рачно или орално. Едноставно дразба од нејзината вагина не ми доволно јака за да свршам и со кондом и без. Некој знае ќаре?
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Јас сум во 2годишна врска и имавме некои расправии со женска ми и таа ми рече дека сакала да одмори од мене, а претходно повеќето од денот го поминувавме заедно и се повеќе се приврзувавме еден кон друг и ова дојде како " Гром од ведро небо " и незнам што да направам ..
Ако е како гром од ведро небо или се појавил некој друг во нејзиниот живот или пак нешто си и направил и веќе не си и интересен. Откачи ја не губи време штом сака да одмара од тебе, удри и еден ладен туш пред одмарање. Ако те сака ќе трча да се врати, ако не нека одмара. :свиркам: :noze:
 
Последно уредено:

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Aj...ова е повеќе сексуален од љубовен проблем ама не видов тема за сексуални проблеми. Значи, имам девојка и врската ни оди поприлично добро, дали еднаш сме се и тоа малку подкарале за целово ова време. Јас ја сакам и таа мене и мислам дека си одговоараме. Имаме редовно секс во просек еднаш-два пати неделно некогаш повеќе а, некогаш помалку. Ама никако неможам да свршам од неа. Ме пали и ОК е во кревет ама некако нејзината вагина не ме дразни доволно. Имам ерекција и ми трае е пола-саат, саат (колку што обично ми трае и сексот) ама никако доволно да се попалам за да свршам од неа. Секогаш морам рачно или орално. Едноставно дразба од нејзината вагина не ми доволно јака за да свршам и со кондом и без. Некој знае ќаре?
А зошто мора да свршуваш? Те суди некој, мора да има свршување инаку ќе ти раскине?

Дај олабави се малку. Сексот не ви е за да свршиш, туку зашто ви е убаво заедно. А свршувањето баш ништо не значи, ако сакате да имате секс еден со друг.

Таа те сака, свршил ти или не.
 

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
А зошто мора да свршуваш? Те суди некој, мора да има свршување инаку ќе ти раскине?

Дај олабави се малку. Сексот не ви е за да свршиш, туку зашто ви е убаво заедно. А свршувањето баш ништо не значи, ако сакате да имате секс еден со друг.

Таа те сака, свршил ти или не.
Мене не ми е баш некој проблем и се слагам со тебе. Повеќе на неа и е таа повеќе ми тупеше за тоа. Прво ми викаше дека не се палам доволно на неа и дека несакам секс со неа затоа не ми оди да свршам. Што не е вистина па затоа еден период имавме почесто секс за да се увери дека доволно се палам на неа. Не дека лошо ми дојде баш супер ми беше зошто ме пали и сакам со неа. Па и реков што ми е проблемот т.е. дека нејзината вагина не ме дрзни доволно на што малку се навреди...ама што да правам вистина е тоа и решив да и кажам. Па после ми збореше да одам на лекар за ова....како и да е сега не ми зборува толку за ова и мислам дека е надмината работа барем во поглед на нашиот меѓусебен однос. Имав малку проблеми за ова и во врската. Но како и да е јас ако би можел би го направил тоа ама сега за сега неможам. Така да проблемов ако воопшто е проблем сега во основа е од сексуална природа иако ни влијаеше и на врската па мислев ако некој знае нешто или имал слично искуство нека каже.
 
Последно уредено:

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Мене не ми е баш некој проблем и се слагам со тебе. Повеќе на неа и е таа повеќе ми тупеше за тоа. Прво ми викаше дека не се палам доволно на неа и дека несакам секс со неа затоа не ми оди да свршам. Што не е вистина па затоа еден период имавме почесто секс за да се увери дека доволно се палам на неа. Не дека лошо ми дојде баш супер ми беше зошто ме пали и сакам со неа. Па и реков што ми е проблемот т.е. дека нејзината вагина не ме дрзни доволно на што малку се навреди...ама што да правам вистина е тоа и решив да и кажам. Па после ми збореше да одам на лекар за ова....како и да е сега не ми зборува толку за ова и мислам дека е надмината работа барем во поглед на нашиот меѓусебен однос. Имав малку проблеми за ова и во врската. Но како и да е јас ако би можел би го направил тоа ама сега за сега неможам. Така да проблемов ако воопшто е проблем сега во основа е од сексуална природа иако ни влијаеше и на врската па мислев ако некој знае нешто или имал слично искуство нека каже.
Па, ако нејзината вагина не те дразни доволно, користете лубрикант. Може и твојата сопствена плунка да биде (или дури и нејзината).

Сексот и тоа како има влијание во врската - ако е лош, врската ќе страда. Во случајов само таа смета дека е лош, па би требало таа и да се потруди да го поправи. Значи *таа* - не лекарот на којшто инсистира да одите.

Секако, ова е под услов да можеш да проиведеш сперма додека мастурбираш. Тоа би значело дека со тебе *физички* нема проблем, туку е сè до вашата меѓусебна комуникација. И кога тоа ќе го релаксирате, тогаш ќе се придвижат работите.


Со лесно.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Мене не ми е баш некој проблем и се слагам со тебе. Повеќе на неа и е таа повеќе ми тупеше за тоа. Прво ми викаше дека не се палам доволно на неа и дека несакам секс со неа затоа не ми оди да свршам. Што не е вистина па затоа еден период имавме почесто секс за да се увери дека доволно се палам на неа. Не дека лошо ми дојде баш супер ми беше зошто ме пали и сакам со неа. Па и реков што ми е проблемот т.е. дека нејзината вагина не ме дрзни доволно на што малку се навреди...ама што да правам вистина е тоа и решив да и кажам. Па после ми збореше да одам на лекар за ова....како и да е сега не ми зборува толку за ова и мислам дека е надмината работа барем во поглед на нашиот меѓусебен однос. Имав малку проблеми за ова и во врската. Но како и да е јас ако би можел би го направил тоа ама сега за сега неможам. Така да проблемов ако воопшто е проблем сега во основа е од сексуална природа иако ни влијаеше и на врската па мислев ако некој знае нешто или имал слично искуство нека каже.
Како бе кажувате такви работи, мајката!
Дечко, да ти каже девојката тебе дека ти е мал, нема ли да се навредиш? Да ти каже дека не може да сврши, зашто ти е мал, тебе сеедно ќе ти биде? Што би направил тогаш?
А девојката твоја свршува? Или таа не мора да сврши?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
16.056
Мене не ми е баш некој проблем и се слагам со тебе. Повеќе на неа и е таа повеќе ми тупеше за тоа. Прво ми викаше дека не се палам доволно на неа и дека несакам секс со неа затоа не ми оди да свршам. Што не е вистина па затоа еден период имавме почесто секс за да се увери дека доволно се палам на неа. Не дека лошо ми дојде баш супер ми беше зошто ме пали и сакам со неа. Па и реков што ми е проблемот т.е. дека нејзината вагина не ме дрзни доволно на што малку се навреди...ама што да правам вистина е тоа и решив да и кажам. Па после ми збореше да одам на лекар за ова....како и да е сега не ми зборува толку за ова и мислам дека е надмината работа барем во поглед на нашиот меѓусебен однос. Имав малку проблеми за ова и во врската. Но како и да е јас ако би можел би го направил тоа ама сега за сега неможам. Така да проблемов ако воопшто е проблем сега во основа е од сексуална природа иако ни влијаеше и на врската па мислев ако некој знае нешто или имал слично искуство нека каже.
На нејзино место, секоја девојка би се запрашала и би се осетила како таа што се осетила, дека не те пали доволно итн. Тоа ич не е чудно.
Ако тебе ти е се ок, прашај ја и нејзе. Ако и е се ок, немате проблем.
А вие сте ја направиле голема работата, за на доктор. Што може тој да направи, нејзе помала, тебе поголем за да се осеќате?
Ако ви е арно, терајте, ако не, кажете си дека ви е лош сексот и барајте си нов партнер, зашто не сте најкомпатибилни за секс.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.510
Aj...ова е повеќе сексуален од љубовен проблем ама не видов тема за сексуални проблеми. Значи, имам девојка и врската ни оди поприлично добро, дали еднаш сме се и тоа малку подкарале за целово ова време. Јас ја сакам и таа мене и мислам дека си одговоараме. Имаме редовно секс во просек еднаш-два пати неделно некогаш повеќе а, некогаш помалку. Ама никако неможам да свршам од неа. Ме пали и ОК е во кревет ама некако нејзината вагина не ме дразни доволно. Имам ерекција и ми трае е пола-саат, саат (колку што обично ми трае и сексот) ама никако доволно да се попалам за да свршам од неа. Секогаш морам рачно или орално. Едноставно дразба од нејзината вагина не ми доволно јака за да свршам и со кондом и без. Некој знае ќаре?
Пробај у различни пози.т.е у некоја поза со споени нозе.ако и на овај начин не можеш,ондак ја повеќе би рекол дека е нешо до тебе а не до неа.т.е можда некој психички страв од несакана бременост или слично да ти влијае на тоа да свршиш во неа.
 

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
Па, ако нејзината вагина не те дразни доволно, користете лубрикант. Може и твојата сопствена плунка да биде (или дури и нејзината).

Сексот и тоа како има влијание во врската - ако е лош, врската ќе страда. Во случајов само таа смета дека е лош, па би требало таа и да се потруди да го поправи. Значи *таа* - не лекарот на којшто инсистира да одите.

Секако, ова е под услов да можеш да проиведеш сперма додека мастурбираш. Тоа би значело дека со тебе *физички* нема проблем, туку е сè до вашата меѓусебна комуникација. И кога тоа ќе го релаксирате, тогаш ќе се придвижат работите.


Со лесно.
Не е проблем лубрификант туку спротивното е проблем поприлично и е влажна и лесно се пали. Па почна да си ја брише зошто посува ми е подобра а на неа не и смета. Инаку за свршување звршувам само не од нејзината вагина туку рачно или орално.[DOUBLEPOST=1398361560][/DOUBLEPOST]
Како бе кажувате такви работи, мајката!
Дечко, да ти каже девојката тебе дека ти е мал, нема ли да се навредиш? Да ти каже дека не може да сврши, зашто ти е мал, тебе сеедно ќе ти биде? Што би направил тогаш?
А девојката твоја свршува? Или таа не мора да сврши?
Знам и разбирам дека има причина да се навреди ама почна да си прави филмови во главата дека несакам со неа и дека не ми е привлечна па морав да и кажам инаку несакав ама на кого да му го кажам тоа мора да го знеа.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Како бе кажувате такви работи, мајката!
Дечко, да ти каже девојката тебе дека ти е мал, нема ли да се навредиш? Да ти каже дека не може да сврши, зашто ти е мал, тебе сеедно ќе ти биде? Што би направил тогаш?
А девојката твоја свршува? Или таа не мора да сврши?
И мене ме интересира дали она свршува т.е. дали воопшто чувствува нешто. Голема влажност е сериозен проблем.
Друже пробај анал, да видиш дали ќе го имаш истиот проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom