Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Ова веќе не е нормално!:(
Ај што имав некакви си лишаи на кожата како алергија, сеа имам друга алергија која не можам да ја најдам никаде на нет:S
Имено, ја префатив изгледа од сестра ми(индиректен контакт) и почнаа и мене да ми се јавуваат како мали црвени пликчиња по телото, прво почнаа на рацете две три, сега гледам и кај слабината.Нешто што забележав е дека после туширање тие се повеќе нараснуваат..
Уште нешто што може да биде корисно.. Дали е можно да е од гел за туширање?Затоа што земав само малку завчера за да го пробам на рацете(сестра ми веќе имаше такви исипи)и наредниот ден попладнето забележав и кај мене:/
Ако знае некој за каква алергија се работи(инаку ептен чешаат на моменти а не се сипаници) и каква превентива треба да земам нека каже..
Мука ми е веќе од алергии, ех си го сакам назад цврстиот имун систем:(
Неможеме со сигурност да тврдиме за што се работи додека не направиш алерго тест, како и да е тоа не смее да чека податоци од интернет ПОЗДРАВ

--- надополнето ---

Си ијам некои симптоми последниве 3 дена, па да прашам дал некој знае на шо да ме насочи пред да почнам да шетам по лекари...
Силна главоболка, ми се повраќа, ме боли вратот и целиот череп, како да ијам притисок внатре, ме болат очите - исто притисок, проблем да се сконцентрирам, умор, ми се мати пред очи...
И то...
Ако овие симптоми се така како што пишуваш ситуацијата е малку сериозна, требало веќе да си појдена на лекар може да се работи за некој тип на труење или бактерија направи крвна слика тоа ти е прво и не чекај што повеќе чекаш по сериозно може да стане, поздрав
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Што користите за смирување на нерви, бидејќи јас сум многу нервозен и кога ќе се изнервирам а некогаш и за ништо, него онака нерва ме фаќа и само ме тера на кршење или мавање на што ќе ми дојди???????:tapp:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Што користите за смирување на нерви, бидејќи јас сум многу нервозен и кога ќе се изнервирам а некогаш и за ништо, него онака нерва ме фаќа и само ме тера на кршење или мавање на што ќе ми дојди???????:tapp:
Weed !!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.sports-injury-info.com/image-files/hamstring-strain.jpg&imgrefurl=http://www.sports-injury-info.com/hamstring-injury.html&usg=__Xv_s4Tyqx_d6VYslI2qVdsWsWOA=&h=310&w=235&sz=15&hl=en&start=15&zoom=1&tbnid=JzIImtOg9UUITM:&tbnh=170&tbnw=129&prev=/images?q=Harmstring+injury&um=1&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&biw=1045&bih=679&tbs=isch:10,539&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=827&vpy=133&dur=461&hovh=227&hovw=172&tx=132&ty=123&ei=QUTFTMK4EYqMswaJrZHhCA&oei=PETFTI67Co-B4QbLxanCAQ&esq=2&page=2&ndsp=15&ved=1t:429,r:4,s:15&biw=1045&bih=679


Ae некој нека дае чаре .....

Значи до толку сум сјебан шо БУКВАЛНО неможам да ги *Исправам двете нозе* кога ке пробам ..... од колена па надоле не мрда ..... Како мост ми се прави (задња ложа е левата страна , потколено па надоле е десната) и ако некако ја исправам со СУДНИ маки ...боли КОРНЕ ......

Најверојатно е од мн. трчање ама ми треба ЛЕК одма ... нејќу хендикеп на 21 год да сум бе ! Нејќу !!
 
S

smart ass

Гостин
Што користите за смирување на нерви, бидејќи јас сум многу нервозен и кога ќе се изнервирам а некогаш и за ништо, него онака нерва ме фаќа и само ме тера на кршење или мавање на што ќе ми дојди???????:tapp:
Колку години си чедо божје??

Агресии те фрчат абе види ако си под 18 години ќе ти пишат ваљда хелекс ил диазепам од два мг...па за да не се труеш со нив
Sp4wN-
ти вели арно:)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ушето десно ме стегна ненајавено.:(
Дај кажвете да турам нешо зш си пукнав готово.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ми треба помош, денес неколку пати во текот на денот ми се јави многу остра во десната предел кај градите. Значи станува збор за силна болка во една точка. Точно за кој дел станува збор има посочено на сликата.
Lung_Cancer.jpg

Ви благодарам.
 
S

smart ass

Гостин
А колку пати ти се јави таа болка мислам дали има определени временски интервали па се повторува..имаш проблем тогаш со дишењето т.е кога вдишуваш боли повеќе м??
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
А колку пати ти се јави таа болка мислам дали има определени временски интервали па се повторува..имаш проблем тогаш со дишењето т.е кога вдишуваш боли повеќе м??
Ми се јави 3-4 пати во рок од саат време, инаку да имам проблеми со дишењето кога се јави болката. Што е работава?
 
S

smart ass

Гостин
И мене ми се има случувано..на нервна база ми рекоа дека е па ми дадоа витамин Б6.

Но сепак станува збор за болка кај срцето иако мислам дека не е нешто сериозно сепак добро би било да се советуваш со лекар.(ако не се повтори немај мака,уствари и мене ми се има повторувано само не 4 пати-затоа мислам подобро ќе биде ако отидеш на лекар).

П.С да не пиеше вечерта поголеми количини алкохол,или ако си пушач да не претера,енерџи дринкс..кафиња???
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
И мене ми се има случувано..на нервна база ми рекоа дека е па ми дадоа витамин Б6.

Но сепак станува збор за болка кај срцето иако мислам дека не е нешто сериозно сепак добро би било да се советуваш со лекар.(ако не се повтори немај мака,уствари и мене ми се има повторувано само не 4 пати-затоа мислам подобро ќе биде ако отидеш на лекар).

П.С да не пиеше вечерта поголеми количини алкохол,или ако си пушач да не претера,енерџи дринкс..кафиња???
Епа тоа ми е најчудно, што напротив почнав здрав начин на исхрана.

Не пијам, не пушам...а вакви последици трпам. Ама тоа што викаш - да се консултирам со лекар.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Сити...ман, ако си женет те сфаќам, маки чоечки:pos:

Шега на страна
Ми се јави 3-4 пати во рок од саат време, инаку да имам проблеми со дишењето кога се јави болката. Што е работава?
ако е болка при земање воздух (најчесто), татко ми го нарекуваше тоа нешто на м... имам заборавено називот ама е настинка. Мислам, ова е народски, за стручно треба да го питам стариот...сепак ова фаќај го со резерва, како претпоставка (од лично искуство со слична болка), не сум ни стручњак ни дијагностичар :) знам дека при земање постепено воздух, боли како да ќе пукне, земаш воздух до негде и после вие не моеш, како со менгеме...ваљда болката е слична.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Сити...ман, ако си женет те сфаќам, маки чоечки:pos:

Шега на страна
ако е болка при земање воздух (најчесто), татко ми го нарекуваше тоа нешто на м... имам заборавено називот ама е настинка. Мислам, ова е народски, за стручно треба да го питам стариот...сепак ова фаќај го со резерва, како претпоставка (од лично искуство со слична болка), не сум ни стручњак ни дијагностичар :) знам дека при земање постепено воздух, боли како да ќе пукне, земаш воздух до негде и после вие не моеш, како со менгеме...ваљда болката е слична.
Офф топик: Џабе што не сум женет, кога пак имам нервози :)

А он топик: Можно е да ми е од настинка, настинат сум...и може да е поврзано со тоа.
 
S

smart ass

Гостин
Абе болката е како наутилус да те боде додека вдишуваш(ал не менгеме)сити ова вообичаено не е некој проблем ама едно диши диши не би било проблем,оти мене ми се има јавувано хехааа..али немам избор ќе истрпам и толку претпоставувам ова не ти е првпат,јас ова го добив уште кога бев копиљ може 8-мо ил 7-мо.

--- надополнето ---

Офф топик: Џабе што не сум женет, кога пак имам нервози :)

А он топик: Можно е да ми е од настинка, настинат сум...и може да е поврзано со тоа.
Хмм па може и да е настинката а да не пиеше некој лек било антипиретик или аналгетик??

П.С за настинкава ама мора да имате витамини-земи си олигојак+селен таму имаш витамин А,Ц,иЕ и Селен бтв добро влијае на потенцијата:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom