Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ти би велела така се додека не ја увидиш разликата :)
Нема НИКОГАШ да ја увидам разликата. Само нека проба некој да ми крене рака.... Тешко него.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ne e isto.
Doble standards.
Na mazite cesto im se gleda niz prsti i pocesta pojava e izneveruvanje od strana na masko ne mi e nevoobicaeno. Moze da go napravi a da misli na devojka mu. Moze da nema nisto poise od samo strast. I utredenta da zaborai deka go napravil.
Mnogu pogolem minus e zena ako izneveruva. Komplicirani sustestva sme. Ne e samo seks, ima mnogu stvari ispomesani tamu (pricini, emocii, nestabilnost...). Koga zena izneveruva, stvarno i fali nesto. Ne e toa tuku-taka.
 
B

BBlisto

Гостин
Ne e isto.
Doble standards.
Na mazite cesto im se gleda niz prsti i pocesta pojava e izneveruvanje od strana na masko ne mi e nevoobicaeno. Moze da go napravi a da misli na devojka mu. Moze da nema nisto poise od samo strast. I utredenta da zaborai deka go napravil.
Mnogu pogolem minus e zena ako izneveruva. Komplicirani sustestva sme. Ne e samo seks, ima mnogu stvari ispomesani tamu (pricini, emocii, nestabilnost...). Koga zena izneveruva, stvarno i fali nesto. Ne e toa tuku-taka.
:facepalm: Па од женско кога ќе видам ваков пост...Тебе да те изневерува дечко ти нема да ти смета? Утредента ќе заборавиш дека го направил тоа? И зашто не би можело женско да изневерува без чувства? И се присакало во моментот, ќе го изневери дечкото и после ќе се однесува како ништо да не било. Секако, не го оправдувам тоа, само кажувам дека има и такви...Значи, исто е.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
:facepalm: Па од женско кога ќе видам ваков пост...Тебе да те изневерува дечко ти нема да ти смета? Утредента ќе заборавиш дека го направил тоа? И зашто не би можело женско да изневерува без чувства? И се присакало во моментот, ќе го изневери дечкото и после ќе се однесува како ништо да не било. Секако, не го оправдувам тоа, само кажувам дека има и такви...Значи, исто е.
Nigde ne spomnav moj stav sto jas bi napravila. Prasanjeto e objektivno postaveno, objektiven stav kazav.
Jas dali bi prostila, drug muabet e.
Zenite im treba pricina da izneveruvaat. Ili gi nervira mazot, ili se zaljubile vo drug, ili im treba da se osekjaat sakano...nesto fali. Zensko mnogu polesno vika "ne" otkolku masko.
Masko koga izneveruva, ne razmisluva mnogu mnogu za drugi stvari. Ponesen od momentot, ajt se desilo dur da trepnes. Moze se da mu bide po taman i pak da go napravi toa, posto nekoja zgodna mlada mu se pustala :-D
Ne znaat da odbijat :-D
Retko koj maz znae da odbie zgodna mlada slobodoumna devojka :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Zenite im treba pricina da izneveruvaat. Ili gi nervira mazot, ili se zaljubile vo drug, ili im treba da se osekjaat sakano...nesto fali. Zensko mnogu polesno vika "ne" otkolku masko.
Masko koga izneveruva, ne razmisluva mnogu mnogu za drugi stvari. Ponesen od momentot, ajt se desilo dur da trepnes. Moze se da mu bide po taman i pak da go napravi toa, posto nekoja zgodna mlada mu se pustala :-D
Значи причината поради која изневеруваат мажите е сексот. Ете и мажите изневеруваат со причина.

У секој случај, која и да е причината, за кој пол и да се работи, изневерувањето е долен, кукавички чин. Кукавички заради немањето храброст на таа личност да се соочи со партнерот и да му каже што и фали во врската, без разлика дали тоа е да се осеќа сакано, внимание, секс или нешто друго. Заради немање храброст да се стави крај на врската и покрај тоа што не одат работите.

Ако нешто не чини, треба да му се каже на партнерот, за да се проба да се поправат работите. Ако се смета дека не можат да се поправат работите, треба да се раскине. А не да се започне нешто со некој друг позади грбот на партнерот.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Nigde ne spomnav moj stav sto jas bi napravila. Prasanjeto e objektivno postaveno, objektiven stav kazav.
Jas dali bi prostila, drug muabet e.
Zenite im treba pricina da izneveruvaat. Ili gi nervira mazot, ili se zaljubile vo drug, ili im treba da se osekjaat sakano...nesto fali. Zensko mnogu polesno vika "ne" otkolku masko.
Masko koga izneveruva, ne razmisluva mnogu mnogu za drugi stvari. Ponesen od momentot, ajt se desilo dur da trepnes. Moze se da mu bide po taman i pak da go napravi toa, posto nekoja zgodna mlada mu se pustala :-D
Ne znaat da odbijat :-D
Retko koj maz znae da odbie zgodna mlada slobodoumna devojka :)
Се гледа дека си уште малечка, ај ќе сфатиш еден ден дека светот не е црно-бел ;)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Nigde ne spomnav moj stav sto jas bi napravila. Prasanjeto e objektivno postaveno, objektiven stav kazav.
Jas dali bi prostila, drug muabet e.
Zenite im treba pricina da izneveruvaat. Ili gi nervira mazot, ili se zaljubile vo drug, ili im treba da se osekjaat sakano...nesto fali. Zensko mnogu polesno vika "ne" otkolku masko.
Masko koga izneveruva, ne razmisluva mnogu mnogu za drugi stvari. Ponesen od momentot, ajt se desilo dur da trepnes. Moze se da mu bide po taman i pak da go napravi toa, posto nekoja zgodna mlada mu se pustala :-D
Ne znaat da odbijat :-D
Retko koj maz znae da odbie zgodna mlada slobodoumna devojka :)
Пошто заклучи дека твојот став е најобјективен и на крај ако не е тоа твој став зошто и воопшто го браниш? :confused:

Мислам ова што го прашувам не е мое прашање, само онака објективно прашувам...Еве јас лично не би прашал, само би направил вака. :facepalm:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.267
Поени од реакции
22.019
Нема НИКОГАШ да ја увидам разликата. Само нека проба некој да ми крене рака.... Тешко него.
И како што би рекол Џемс Бонд во истоимениот филм.
Никогаш не вели никогаш.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Pa mislam deka isto e....
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
И како што би рекол Џемс Бонд во истоимениот филм.
Никогаш не вели никогаш.
Извини, ама ако ти би удрил женско, не значи дека јас би трпела некој да ме удри. Кој сакаш цитирај ми го, нема да го оправда нити да ми го смени мислењето, нити пак ќе ме натера да прифатам такво нешто. А тебе ти посакувам да си најдеш некоја што ќе те опамети ;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.267
Поени од реакции
22.019
Извини, ама ако ти би удрил женско, не значи дека јас би трпела некој да ме удри. Кој сакаш цитирај ми го, нема да го оправда нити да ми го смени мислењето, нити пак ќе ме натера да прифатам такво нешто. А тебе ти посакувам да си најдеш некоја што ќе те опамети ;)
Полека малце,не скокај како прле пред магаре.
Никој не рече дека треба да го трпиш, но тоа и така не менува многу многу откако ке го јадиш ќотекот.
Ти после си го трепела , не си го трпела е малце битно, освем секако ако не си видовита па да знаеш однапред каква рекација би следела кога тој ке те фати на изневерување.
И тука нема никаква врска твоето мислење, нити што ти оправдуваш или не. Неговото е битно како тој гледа на твоето изневерување и сходно на тоа дали ке поминиш со ќотек, со ситуација или со никому ништо.
Инаку колку знам јаки жени како тебе што плукале плукале и после лижеле лижеле каде што имале исплукано ехеееее. Да не ти фатат камен ноѕете, па да се зацапаш во некој таков. Дури тогаш ќе биди весело.
И кога сме веќе кај пожелувањето јас тебе би ти пожелил да си најдиш некој кој нема да те изневери нити пак ти него , па така нема да мораш да ја увидиш разликата помеѓу ситуација и ќотек на своја кожа;).
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ne e isto.
Doble standards.
Na mazite cesto im se gleda niz prsti i pocesta pojava e izneveruvanje od strana na masko ne mi e nevoobicaeno. Moze da go napravi a da misli na devojka mu. Moze da nema nisto poise od samo strast. I utredenta da zaborai deka go napravil.
Mnogu pogolem minus e zena ako izneveruva. Komplicirani sustestva sme. Ne e samo seks, ima mnogu stvari ispomesani tamu (pricini, emocii, nestabilnost...). Koga zena izneveruva, stvarno i fali nesto. Ne e toa tuku-taka.
Веќе ти објаснија погоре, јас само ке додадам плус уште едно :facepalm:

:facepalm::facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom