Сакам да знам!

Член од
25 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
дорина 1 ногу ногу и јас не се разбирам од сончеви колектори ама за тоа последното прашање точно е ама ако те извлечат не му враќат на секој.
 
A

Antigona

Гостин
Сакам да знам што се тоа илуминати ?

Некаде прочитав ; Илуминатите, денеска претставуваат синоним за Совет за странски конекции и врски, експертска група од богати банкари, познати научници и влијателни политичари. Се верува дека нивната цел е создавање на Нов светски поредок, на секуларна светска влада во која Обединетите нации би ја замениле денешната полиција.
Илуминати се 13 најбогати и најмокни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите мокни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи , Барак Обама, Бијонсе, Бритни Спирс, Џорџ Буш и други. :confused: - Хммм ?????


Видов и посебна тема на форумов, но ме мрза да ги прочитам сите 38 страни .Па ако може некој во 1 - 2 реченици да ми објасни што се илуминати.
 
Последно уредено од модератор:
P

parvati

Гостин
Сакам да знам што се тоа илуминати ?

Некаде прочитав ; Илуминатите, денеска претставуваат синоним за Совет за странски конекции и врски, експертска група од богати банкари, познати научници и влијателни политичари. Се верува дека нивната цел е создавање на Нов светски поредок, на секуларна светска влада во која Обединетите нации би ја замениле денешната полиција.
Илуминати се 13 најбогати и најмокни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите мокни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи , Барак Обама, Бијонсе, Бритни Спирс, Џорџ Буш и други. :confused: - Хммм ?????


Видов и посебна тема на форумов, но ме мрза да ги прочитам сите 38 страни .Па ако може некој во 1 - 2 реченици да ми објасни што се илуминати.
Сестро златна ја ке ти се покору и ке ти биду норвешки роб, земи ме за документи, куче ке ти шетам,снекче ке ти чисту : D среди ми гарантно писмо... Обеќам ке ги прочитам тија 38 стране и ке ти раскажу у кратки црте у пепе што су Илуминати,па док да дојду у Осло, ке прочитам још неколко књиге, ке се усоувршу ептен,ке ти рецитирам за њима како песничка у трето... зимај ме у Скандинавију!!! :vozbud:

За почетак за њима знам дека су тајно друштфо у унутра у Масонску организацију која се основала у иљадо седамсто и некоју у Баварију.Прва цел ги било да се укине организирана религија, да се мењаф владе сфугде по сфет,да се дешааф револуцие како например француска, после се вади муабет дека они га искроиле план за двете сфетски војне,па као демек они су креатори на проект како европску унију,обединети нацие и слично...

Разбираш ли ме на куманофски ? : ) Или норвешки да научу, кажи можу ја и тој, куде куманофски сам научија како мал, ск норвешки има да ми лизга :ROFLMAO:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Дечки, дали странци (италија) можат да патуваат во македонија само со лична карта, и ако не, колку важност треба да има пасошот од влагањето во мк?
Кај да ги најдам овие информации?
Имам тетка од италија ќе ја прашам ќе ти кажам, не би требало да можи само со лична карта, обрати се во италијански конзулат или амбасада, побарај на нет сигурно има своја нет страна или на информации побарај го нивнио број.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Имам тетка од италија ќе ја прашам ќе ти кажам, не би требало да можи само со лична карта, обрати се во италијански конзулат или амбасада, побарај на нет сигурно има своја нет страна или на информации побарај го нивнио број.

веќе средено и одговорено некое време, фала. иначе може со лична карта :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.076
Сакам да знам зошто зајаците јадат жици? Ми ги изгризал жиците од звучниците и нареден пат реков, ме разбрал тој или не, дека ќе го колам со војничкиот и тоа со рапавата страна...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.103
Поени од реакции
37.045
Илуминати се 13 најбогати и најмокни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите мокни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи , Барак Обама, Бијонсе, Бритни Спирс, Џорџ Буш и други. :confused: - Хммм ?????
Од сите важи само за Џорџ Буш.

Бритни Спирс? :pos: Обама обичен пион. Никој не ги знае кои се , али по некоја логика би требало да бидат највлијателните луѓе во светот , и нормално има различни степени на масони. Англиското кралско семејство , Бил Гејтс , Трамп , фамилијата Буш , директорот на светската банка незнам како беше презимето на неговата фамилија , Кенедиеви и ред други. Мада тоа се само претпоставки , може да бидат и сосема трети кои ги влечат конците од позадина и не се познати на јавноста. :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Сакам да знам што се тоа илуминати ?

Некаде прочитав ; Илуминатите, денеска претставуваат синоним за Совет за странски конекции и врски, експертска група од богати банкари, познати научници и влијателни политичари. Се верува дека нивната цел е создавање на Нов светски поредок, на секуларна светска влада во која Обединетите нации би ја замениле денешната полиција.
Илуминати се 13 најбогати и најмокни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите мокни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи , Барак Обама, Бијонсе, Бритни Спирс, Џорџ Буш и други. :confused: - Хммм ?????


Видов и посебна тема на форумов, но ме мрза да ги прочитам сите 38 страни .Па ако може некој во 1 - 2 реченици да ми објасни што се илуминати.
Кратко и јасно - Илуминатите не постојат. Какви Ријана, Џеј Зи, Бијонсе и остали клише муабети. Во 1776 се одвоиле од масоните и опстоиле неколку години, без некакви значајни промени.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Мала помош народе
она што е обележано долу на сликата како се вика делот ? озбилно

gas-lighter-7514817.jpg
фала однапред​
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
ова е онакво за палење плин ?:вонзем:
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.501
Мала помош народе
она што е обележано долу на сликата како се вика делот ? озбилно

Прегледај го приврзокот 89246
фала однапред​
На англиски е shaft а некои го пишат и neck.значи на мк би било врат :D[DOUBLEPOST=1397253788][/DOUBLEPOST]
ова е онакво за палење плин ?:вонзем:
Не, за цигари палење е :D:D:D
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
ова е онакво за палење плин ?:вонзем:
да , универзално може да се употребува али претежно е за плин[DOUBLEPOST=1397254864][/DOUBLEPOST]
На англиски е shaft а некои го пишат и neck.значи на мк би било врат :D

Брат знам дека се вика врат а она на врвот се вика главичка :):)
зар во професијата ќе му речеш на чиракот дај ми врат ?? лелел јас да бев чиракот ќе те прашав СВИНСКИ ВРАТ ?? :pos::pos::pos:
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Сакам да знам зошто зајаците јадат жици? Ми ги изгризал жиците од звучниците и нареден пат реков, ме разбрал тој или не, дека ќе го колам со војничкиот и тоа со рапавата страна...
Остави му некои од 230 V да гриза :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.076
Остави му некои од 230 V да гриза :)
Еххх, тоа е брза и лесна смрт за такви чудни и смрдливи глодари. Нема да ја научат лекцијата за во нареден живот :cautious::D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom