Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Имам страшен проблем кога се менува времето (какво што е деновиве) - ужасна болка во колената. Бев на доктор, ми рекоа да ги снимам.На снимката се е во ред, а боли не можам по скали да се симнам. Можно ли е да е реума уште сега????:raz:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Имам страшен проблем кога се менува времето (какво што е деновиве) - ужасна болка во колената. Бев на доктор, ми рекоа да ги снимам.На снимката се е во ред, а боли не можам по скали да се симнам. Можно ли е да е реума уште сега????:raz:
Иди нека ти направат ЕМГ.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Имам страшен проблем кога се менува времето (какво што е деновиве) - ужасна болка во колената. Бев на доктор, ми рекоа да ги снимам.На снимката се е во ред, а боли не можам по скали да се симнам. Можно ли е да е реума уште сега????:raz:
Штом на ренген сликата не нашле ништо ..., нема потреба да се замараш по болници и различни установи...зашто уште да се зрачиш и да се малтретираш...:helou:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Иди си ти на лекар, исти симптоми имав, и дијагноза беше фебрис реуматика...не е реума, не паничи, ама иди си на лекар боље, со андол и нешо така ќе те излечат.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Имам страшен проблем кога се менува времето (какво што е деновиве) - ужасна болка во колената. Бев на доктор, ми рекоа да ги снимам.На снимката се е во ред, а боли не можам по скали да се симнам. Можно ли е да е реума уште сега????:raz:
Nemoj aman, imam doma edna (mama) sho imat maka so taja pusta reuma. Nemat koska sho ne ja boli, segde na lekar pojde ama dzabe, nishto nemala. Znachi reuma i rekoa, i i pomagaja samo edni apchinja sho gi davaja od Avstrija nekade i plus magnetite. Najteshko i e vo Prolet i vo Esen. Ne ni treba da gledam vremesnska prognoza, taja doznava i pred niv kakvo ke e.:toe: Smeshno ama vistinito :)
 
N

NightFuneral

Гостин
Можно е да имаш реума.Ја уште од мала имам реума,особено на рацете.После се изгуби,онака сама од себе,неколку години и знам дека пред еден месец мефати пак на двете раце,неможев со прст да мрднам,ама мислам дека тоа ми беше од промена на клима.Најдобро е да отидеш на лекар,за да ти даде точна дијагноза.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Имам страшен проблем кога се менува времето (какво што е деновиве) - ужасна болка во колената. Бев на доктор, ми рекоа да ги снимам.На снимката се е во ред, а боли не можам по скали да се симнам. Можно ли е да е реума уште сега????:raz:
Можно е да се работи за недостаток на колаген. Дијагнозата треба да ја потврди ортопед. Во таков случај се пие Картилазин по едно дневно еден месец и еден се одмара. Овој лек треба да го препише ортопед. Ако не се работи за сериозен недостаток на колаген, во тој случај можеш да си купиш Остеовитал од аптека и да видиш дали ќе ти помогнат. Тоа е лекарствен продукт на природна база и се користи како превентива за остеопороза во понапреднала возраст.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Вака сеа,вчера ме касна пчела на ногата и не ми беше ништо цел ден,ама синоќа почна ужасно да ме чеша и сабајлево бајаги ми отече.Знам дека не сум алергичен на убод,ама ме нервира.
Дали освен лед има некој друг начин да се симне отокот?!
 
Член од
22 септември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
koj glup go izmisli naslovot na ovaa tema,edvaj covek da ja najde...
eve edno prasanje:
Koi mozat da bidat pricinite za glavobolka?
Vo posledno vreme mi "puka" glavata,i koga imam mnogu silna glavobolka,pocnuva da mi tece krv od nos,koi mozat da bidat pricinite za toa?


(da vidime do kade e stignata medicinata)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
koj glup go izmisli naslovot na ovaa tema,edvaj covek da ja najde...
Гледам дека ти е трет пост на форумов, не се опуштај толку и внимавај на јазикот. Прв жолт картон.

Разгледај прво што има и каде има, после отварај теми. Ако си ти глуп и не можеш да се снајдеш, не ги обвинувај другите.
 
Член од
22 септември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Гледам дека ти е трет пост на форумов, не се опуштај толку и внимавај на јазикот. Прв жолт картон.

Разгледај прво што има и каде има, после отварај теми. Ако си ти глуп и не можеш да се снајдеш, не ги обвинувај другите.
abe ne igram fudbal da mi davas zolti kartoni....
koga ja otvoriv taa tema mi pisuvase:
NEMA SLICNI TEMI,MOZETE DA JA OTVORITE OVAA TEMA,ili slicno...
Jas sega sum vinoven?
Toj sto ja otvoril ovaa tema nemozel da napise naslov:
"prasanja"
?



cekaj malku,jas da vnimavam na jazikot???
koga se zacleniv na forumov,ubav jazik si imav,ovoj recnik go steknav na ovoj forum,i na ovoj forum ke go koristam.
Kolku navredi bea upateni kon mene,kako na primer:
Manijak,retardos,nenormalen i uste mn drugi,
i zatoa avtorite na istite ne dobija nitu edna opomena...


toa:ne gi obvinuvaj drugite,vazi i za tebe.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Nebo666, пријатно и недовидување.

И доста се зачленуваш од разни интернет клубови, џабе трошиш пари, боље однеси ја Дениса на тулумба.

Бај бај.

Што се однесува до причините, главоболката твоја може да е последица на сериозни психосоматски нарушувања. Исто и течењето на крв низ ностот.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.453
Dali nekoj znae dobar ama epten strucen gastro-intestinalen doktor ili entero-gatrolog kako i da se vika postrucno ne znam?:uvo:
za problematika so creva peristaltika varenje takvi stvari...
ve molam sekoja informacija bi mi bila od korist ne e vazno dali e privaten ili drzaven:coffee:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Dali nekoj znae dobar ama epten strucen gastro-intestinalen doktor ili entero-gatrolog kako i da se vika postrucno ne znam?:uvo:
za problematika so creva peristaltika varenje takvi stvari...
ve molam sekoja informacija bi mi bila od korist ne e vazno dali e privaten ili drzaven:coffee:
Колку што памтам од објаснувањата на една проф. за тој проблем се апчина кои ги дразнат цревата со цел да предизвикаат перисталтика. Е сега мислам проблемот во нив беше тоа што ги прават цревата премногу осетливи што и при најмалата дразба предизвикуваат...
Значи стручен доктор не знам али сигурно ќе ти треба ради тоа што го пишав.
Се надевам некако помогнав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom