Ај на чај!

T

Tetro

Гостин
У планина, на берење природен планински чај.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Lipton прават многу убави чаеви, поскапи се од другите, но вредат за парите. Во споредба со Good Nature се осетно подобри. Исто се добри и Cedevita и имаат и разумна цена.
И Celestial се добри, ама се многу скапи (последно ги видов во Веро, мислам дека беа 200 денари за 8 кесички). А, во Caramelo видов и Mhaidiva, тука некаде се со Celestial, и со квалитетот и со цената.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Lipton.
Lord Nelson, english breakfast.
силни,јаки чаеви, не по сечиј вкус.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Липтон се вештачки и грди, Алкалоид и Франк ми се најубај...
 
E

elena.

Гостин


Franck се најдобри според мене, особено ги сакам овие два ммм...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
13.159
Добро, за овие сокчињава на растварање не коментирам. Ај ќе споделам едно искуство вака. Идеме со друштво у Аја и јас као љубител на зелен чај нарачуем и ми носат Good nature. Добро морам да признам не ме чинеше многу но брат ако е тоа некое ориентално кафуле, треба и да нуди од таквите so called remedies. Башка не се пие со шеќер.
Инаку од овие нашиве индустриски добар е од магдонос - а можеш и сам да го направиш.
 
С

сашенко

Гостин
Секое лето одиме накај истолна македонија на планина малце и си береме чај за цела година скоро..Си стои на таван и се суши и преку зима си имаме резерви многу.Од продавница купувам само од тие овошните зашто ми се убави многу
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Dilmah и Lipton, иако не се многу евтини мене највкусни ми се.
 
С

сашенко

Гостин
Најдобра компанија за чај е природата...
Точно.Само мојот омилен чај (од хибискус) незнам каде можам да го најдам и дали можам да си го одгледувам како нане на пример дома си имам насадено (мајка ми)...па затоа си купувам хибискус од продавница
 

Kajgana Shop

На врв Bottom