Штип

Член од
23 септември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
26
Абе кој дузлак, кој сењак...
у Штип се памтеше вечното ривалство на Бабите и Ново Село :)
Ама тие времиња поминаа, и Штип не е тоа шо беше.
Демек станува помодерен, ама со новио начин на живеење ги нема старите манири.
Нема гитари и вино на сутлако, нема го пабо, нема го џезо, да не ги спомнувам дорис деј и андреграунд...
дали ја остаре многу а останаа ми само спомените од минатото :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Абе ги има гитарите и виното ама треба да си го одбереш друштвото. Јас пред две недели си дојдов на викенд и бевме кај бањата на еден покрив со гитари и пиење. :icon_lol:
Сега останаа само фраерите и доселените турци.
Џезо беше единственото место каде што се имаше нормален народ. Сега не е лошо во Пијано ама не е тоа. Кај Анѓелите е целата сељачана собрана на едно место. :pipi:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Абе ги има гитарите и виното ама треба да си го одбереш друштвото. Јас пред две недели си дојдов на викенд и бевме кај бањата на еден покрив со гитари и пиење. :icon_lol:
Сега останаа само фраерите и доселените турци.
Џезо беше единственото место каде што се имаше нормален народ. Сега не е лошо во Пијано ама не е тоа. Кај Анѓелите е целата сељачана собрана на едно место. :pipi:
У пијаното па сите се арни :)
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
26
У пијаното па сите се арни :)
Затоа обрна јас по кафани, а енџелс ми е до газо, на сто метра живеам од кафичо и ептен ми е тапа шо сака да изиграва фенси кафич од некоја европска метропола, ама не е тоа за нас :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Затоа обрна јас по кафани, а енџелс ми е до газо, на сто метра живеам од кафичо и ептен ми е тапа шо сака да изиграва фенси кафич од некоја европска метропола, ама не е тоа за нас :)
Ја у енџелс неам ојде од ланскио роденден на енџелс, само кафани и чат пат диско. Седнеш како човек :)[DOUBLEPOST=1396559775][/DOUBLEPOST]
Па не е место од типо каде што сите се напрчени. :D
Напрачени се затоа шо сакат пажња, и најлошо нешто му е, флаша со секоја маса (мора да купеш флаша) а децата коа дрмнат 2-3 не знаат како се викат и ете ти узбуна :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кафич кој е ми е по мерак е Версај се друго е отидено во неповрат. И затоа не планирам ни да се враќам, се некои нови личности гледам го запоседнале градот. :coffee:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Борачите се сила бе и 5 год да се помали од тебе. :giggle:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Каков версај бе, златно алиби или мајлд или штипјани шо го викате МИЛД
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Штип = шитхоле иако живеам тука :)
Ноќен живот никаков. Струмица не шие. Штипска фора ќе седи цел ден на кафе и како контролни кули зјапаат.Истите фаци секој божји ден веќе чир фатив.Кафичите лошо средени, Сквер се распаѓа само локацијата му вреди, Милд средна жалост, Лого не, Версај добро за фудбал тие залепените бараки до него не. Малку во естетика отскокнува Симбол. Али во глобала кафичите се 0. Сите во сопственост на богаташи што се скржави. Струмица нека биде лекција
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тие Алиби и Милд се за деца што после школо отишле со парите наменети за јадење да се напијат кафе. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom