UEFA Лига на шампиони 2013/14

Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Со Сити беше небитна и играа како ботови поради тоа, 1-1 со Арсенал каде одиграа рутински до крај на утакмицата, а во финалиња ЛШ како со Челзи нема фаворити.
Едино 0-2 со Арсенал каде си ја научија лекцијата да не се опуштаат ако првата утакмица на гости ја одиграат добро и со поволен резултат и после таа утакмица се деси што се деси, Јуве и Барса поплава
 
Р

ракија и мезе

Гостин
Манчестер Јунајтед : Баерн Минхен 1 & 0-2 @ 9
Барселона : Атлетико Мадрид 1-X @ 16

Треба да намалам со ракијата...
 
Последно уредено од модератор:

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Манчестер Јунајтед : Баерн Минхен 1 & 0-2 @ 9.00
Барселона : Атлетико Мадрид 1-X @ 16

Треба да намалам со ракијата...
Така така, зголеми со мезето :icon_lol:

Јас ќе ја играм Барса Х2 2.45 е
 
Р

ракија и мезе

Гостин
Прво полувреме 1:0, второ пенал и црвен за Баерн, 2:0 крај.

Се палат петарди, огномети, фановите на Баерн незнаат шо се дешава, еден се мава од мост, друг сече вени, трет се пика у пералната и а пушта на најбрзото...
Мојс незнае шо да праве, радосен зима мегафон и се дере : нема да ме избркат, нема да ме избркат...Руни му праве б'з по глава и му вика да се смире малку да не го трефне срцев удар ама Мојс неможе да се смире па Руни пробува да му го земе мегафонот ама неможе па го вика Фелаини на помош, Фелаини иде му го зима мегафонот и го пика во трските на главата и мегафонот го нема за неполна секунда...
Кагава се дере и вика マンチェスターの最良を統一 и пак マンチェスターの最良を統一 и пак マンチェスターの最良を統一
Чичарито на глас вика ај вирхенсита де гвадалупе грасиас пор ажудар ме и грасиас порке мај тим ганар 2:0.
Се дерат сите ГЛОРИ ГЛОРИИИИИИИИИ, навивачите на Баерн го слушат тоа, изнервирани го застануват возот и назад...па инциденти, тепачки, крв на сите страни...издепилирани веѓи, скршени нокти, молив у чело и други такви застрашувачки повреди.
Законските луѓе стигат на местото на настанот, кој со палка кој со нунчаки и а почнуват нивната најдобра 4-4-2 формација и одат во напад но навивачите маваат по нив со шишиња, звучници, семафори и законот мора да се повлече ама еден џандар си а загуби гофата па се врати по неа и се извади од ќотек за малку.
Незнаат шо да прават, неможат да ги контролират бесните навивачи на двата тима па ги викаат најзаебаните специјалци под прекар ''заебани'' и они идат ама пак ништо неможат да направат, навивачите се бесни и продолжуват да лудуват и да прават инциденти, некој нервозен заради пораз нормално...
Никако неможат да ги сопрат ама у последен момент од темнината се појавува мала светла точка и точката станува се поголема и поголема, од точката испадна спасителот Мојс и неговите помагачи спасители то ест неговиот тим и конечно ги смирија навивачите после долга и катастрофална тепачка...
Ван Перси предложуе да одат у неколку пабови и да се напраат термостат...сите по него пијат до немај каде и Мата после некое време се подава, ми мучо дринкс, порфафор ме керо ми каса...
И така сите после долга и исцрпна а и пијана вечер си одат дома, Чичарито стига дома кактус напраен и жена му од наму се подава му зборува нешто и виа а решава у еден потег и и вика кајате малдита и ваа од тогаш ни А ни Б не прелафи.

Кладилниците у голем минус, сите на Баерн Минхен на 1.40 коефициент а малкуте шо а имат Јунајтед на 7 коефициент се добитни па едно 5 проценти пишат у добивка а 95 проценти пишат у поплаки, го проколнуват Баерн Минхен и така натаму...

Тука а завршуваме ваа приказна ама по еден ден, два че има нова...че се вратам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Сакав да чкртнам нешто ама братов со ракијата и мезето :cuc: Се читаме утре по утакмица :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Цк, не плаќаат даноци :нинџ:
а, нашиве ем финансиски малверзации прават, ем најскапи карти имаат...
ехх, така ќе е се додека да ги покријат тие 40 милиони за Нејмар(и уште којзнае колку скриени милиони, кои сеуште не се познати) :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Да се знае дека Шпанците имаат највисок стандард во ЕУ и пошироко :нинџ:

Јас не знам како воопшто стигнуваат до толку голема посетеност ама изгледа само за фудбал, леб и сол даваат пари
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.244
Поени од реакции
37.839
Чудно енглезите шо не ги напукат цените , барем таму немат проблем со посетеноста сите се фанатици.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Новиот екстрим, фали уште тактики да почне да прави. :cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom