Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Како беше она со пораката :D :cuc:
Абе Гвардиола го положи тестот? :pos:
Гвардиола нека не се умислува многу,со Фрајбург нерешено со Леверкузен нерешено........................................

Нека не се занесува многу!! Толку имам да му кажам :pos:
 
Член од
28 април 2011
Мислења
275
Поени од реакции
114
Честито нека ни е титулата.
Денеска беше срушен уште еден рекорд Баерн имаше 950 пасови што е светски рекорд,а Лам имаше 133 пасови од кои 133 беа точни 100% реализација рекорд во бунделигата..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://www.fcbayern.de/de/news/bilder/2014/galerie-fotos-bilder-meisterjubel-in-berlin-250314.php

Само Рибс е макс сконцентриран сите други се одлепени.

Ако некој тим некогаш имал шанса да го направи невозможното и да одбрани титула во ЛШ - тогаш тоа е овој тим на Баерн. Само малку среќа да не следи и the sky is the limit.

Ми е криво што Хави беше толку долго повреден, лани беше алката што недостигаше во замислата на Јуп. Сеуште мислам дека против Реал/Челзи/Барса ќе ни треба и тоа во средина ама да видам да не верувам Пеп да го игра таму.

Некако како сезоната за нас тек сега почнува...
 
O

Olimpij

Гостин
http://www.fcbayern.de/de/news/bilder/2014/galerie-fotos-bilder-meisterjubel-in-berlin-250314.php

Само Рибс е макс сконцентриран сите други се одлепени.

Ако некој тим некогаш имал шанса да го направи невозможното и да одбрани титула во ЛШ - тогаш тоа е овој тим на Баерн. Само малку среќа да не следи и the sky is the limit.

Ми е криво што Хави беше толку долго повреден, лани беше алката што недостигаше во замислата на Јуп. Сеуште мислам дека против Реал/Челзи/Барса ќе ни треба и тоа во средина ама да видам да не верувам Пеп да го игра таму.

Некако како сезоната за нас тек сега почнува...
Moyes ke ve otfrli.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
^ Ептен сконцентриран :D
Геце ко слика ми е на сликава :pos:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Има потенцијал оваа сезона да биде епска повторно....

Ваљда Мојс нема да не испадне...
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Титула во Март. :cuc:
Иначе пиво во Берлин немало на терен затоа што законот забранувал точење пиво на јавни места. И овој Пеп среќа имање у курац... :LOL:
Оваа ви ја нема бе еј! :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom