Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Grand Budapest Hotel (y) Фанови на Вес Андерсон ќе уживаат во филмот а не-фанови на Вес..што знам. Нема што многу да се збори за филмов типична Вес Андерсон приказна што без разлика за што е приказната ќе ви даде некое warm fuzzy feeling кога ќе завршите да го гледате. Е сега овој не ми е при врвот на Вес Андерсон филмови ама ќе треба да ги прегледам пак периодов па да си направам некоја листа. Moonrise Kingdom ми беше подобар на пример. Некако премно Inception-like ми беше раскажувањето на филмов а и стварно има премногу ѕвезди во филмов, Вес со филмовиве е како политичар во Македонија гледа на сите другарчиња да им даде нешто :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Некој од форумов го спомна The Book Thief, проверив на Imbd изгледаше просечно но во недостиг на добри опции го симнав и изгледав (го има на Blu-ray). Не знам што да кажам освен што го препорачувам. Овој филм не смее да помине незабележано!

Многу ме потсети на Pan's Labyrinth и генерално го има истиот филинг. Многу емоционален филм, од feel good моменти во солзи. Знаеш дека некој филм вреди кога по гледањето си мотивиран да го споделиш искуството на форум или да го препорачаш на пријателите. (y)

Одамна немам гледано филм со добра нарација, посебно ми се допадна што не беше претерана. Девојчето кое го глумеше главниот лик ме воодушеви, да е до мене јас би и доделил Оскар! Како го водеше цел филм секоја чест. Единствена маана ако може така да се каже е што приказната обработува една преизџвакана тема.

9/10
 
H

HoT IcE

Гостин
Го сомна @wot мислам, ама одлично филмче е како и да е.

Морам да го гледам Хотелот во Будапешт.:pos: Се осеќам ко оние од Сител редакција наменети за синхронизација.

И новиот трејлеј за Ноа со Емичот е убав. Ема <3:noze:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Aј малце офтопик на дружељубива тема. Зошто не може да се избере сина крв како стил?
 
H

HoT IcE

Гостин
Aј малце офтопик на дружељубива тема. Зошто не може да се избере сина крв како стил?
Затоа што има нова верзија на форумот и за новата верзија уште не е излезена добра темна тема. Тоа се зборовите на Ацид.
Ќе стават кај и да е, до тогаш користете го синиов скин ако сте како мене и жолтион ви е одвратен.:)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Конечно Волкот во солиден квалитет

The Wolf of Wall Street 2013 720p HDRip HQ x264-KingStoner
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Anchorman 2 ништо посебно, го гледав на два дела, имаше доста смешни моменти, но два саати се премногу за хуморот на Фарел.
6/10
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
The Wolf of Wall Street 2013 720p BluRay X264-AMIABLE [PublicHD]
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Многу време ми одзмеаат серииве се собраа наеднаш многу па не сум ни забележал дека излегол торент за 300 рајс оф ен емпире. Го гледаше некој, обожавам војнички филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom