Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.626
Поени од реакции
31.828
Значи денеска излагам низ град и реков дај да и се јавам.. И се јавувам 4/5 пати и не ми крена.. И ништо..

Подоцна ми пишува на whatsapp извини спиев си ми ѕвонел, ова она.. И после и викам оти не ми крена... Ми вика абе знаеш женско сум јас, неможам така да излагам, ако излезам ќе не види некој и не ќе можи потоа од дома да излезам, знам дека ти си добар све, дека нема ништо да ми направиш, али луѓето одма оговарале, и дома и викале и се дереле зошто одела со машки незнам што..
Мое сваќање, родителите се грижат за неа, да не направи некоја глупост пошто таа е во тие години кај што им лета умот (14/15), и не ја пуштаат да претне... А по пишувањево се гледа дека не и све едно, 30 пати ми се извини, ми рече уште сум мала за да излагам со машки, кога ќе дојди времето ќе идела со задоволство. Потоа ми пишуваше цела вечер, ми отвараше теми ова она, муабети, и сега пред малце ми пиша дека ќе си легина.. И тоа е тоа..
И проблемот е.....?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
И проблемот е.....?
Дека има друг,и по 1-2-3 месеци ќе види на фб дека таа и таа е во врска со тој и тој и ќе го покоси.Он кога и звонел таа се плескала со дечко и 101%,што е и сасвим нормално.А тоа што си пишуваат на фејсбук,изгледа малиов има смисла за хумор,па си игра курташачиња со него.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
ЛоЛ, значи девојчево не е такво.. Сеуште се нема мувано, аа не пак ли плескано.. Проблем нема, ама сигурно некој чекаше да кажам што сум направил денеска, пошто прашував што да правам...

Не биди до толку, кој родители што премногу се грижат за ќерката која им е единствено дете би ја пуштиле да се шета со машки ?
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Јас го подржувам @Suzuki01 . Постојат такви родители кои премногу се грижат за своето дете... и ја демнат секој чекор што прави. Знаеме каква е денешнава младина, еден погрешен чекор и отиде се у к*рац.
Некои се премногу заштитнички настроени што понекогаш и личноста не може да направи ништо освен да чека.
Јас имав другарка која и на 17 години едвај ја пуштаа да искочи дома а не пак мувачи да има.
Навистина е глупаво веднаш со претпоставките дека има друг, дека го вара и што знам таму.. Размислете дека можеби некогаш се работи и до родителите.
 
Член од
9 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
0
Малку ќе биде долго али би сакала да побарам совет за ова.
Се заљубив и бев во врска со погрешен човек.Бев во врска со него 2 години, ми беше прв во се.Иначе сите скоро беа против оваа врска.Тој е дете на еден багабонт во мојот град, права пијаница, богаташи се али по се најлошо се познати во градов.Блиски на моите родители си имаа проблеми со неговите.И јас никогаш не сум сакала да бидам во врска со некој разлигавени богаташи, ама ете гО засакав.Првата година беше супер.беше добар, нежен ништо од она што се зборуваше,дека е женскар, дека е лош и агресивен.После година и пол нагло се смена, неможев да го препозаам.Почна многу да пие,да се коцка, се дешаваше и да ме навреди на многу начини.И јас му раскинав, го трпев така можда пола година и на крај му раскинав.Се разлути, почна да ме вреѓа.Јас не сум богата како него, моите работат за плата.И почна да ме вреѓа као демек селанко една, твоите за мизерна плата работат ова она.И мене ми прекисна и му изнареков се за неговите, прво почнав со татко му па после ја напраив мајка му ку*ва.Ме удри, али вратив со две шлаканици и заминав.После тоа ми се јавуваше као демек се каел али јас не обрнував..Ми се одмили.не го мразев, туку не ни осеќав ништо за него.Еден месец можда патев, многу патев ама потоа се совземав.Излегував, се забавував со другарки и потоа го сретнав него.Беше добар, знаеше секоаш да ме насмее, се заљубив во неговата смисла за хумор, а потоа и во него.Сега не можам да си ги замислам денот без да се слушнеме.Во врска сме 5 месеци.Али коа овој првиов слушна мислам скрена.Почна на најразлични начини да ме тргне од него.Каде и да одев, на кафе иили било каде еве ти го него.Седи на соседна маса и очи не трга од мене.Не обрнував внимание, ќе прекини си велев,се додека еден ден не го начека дечко ми сам и почна да му ја труе главата за глупости.као демек сум се е***а као штука(кажав прв ми беше во се), и дека минатата ноќ сум била со него, уште сум го сакала него, ѓубрее бе.Овај нормално не поверва, криеше од мене, али јас дознав.Дознав од другарка ми, инаку девојка на другарот на бившиот каде е и со кој и пред сите негови другари отидов и го направив подолу од гомно.Али се му изнареков, испаднав кучка дури и грев ме фати за него, али си заслужи.После тоа се смири, али пак доаѓаше на истите места кај што идев и јас, и повторно кога и да се свртев он во мене гледаше.Али многу се запушти.на свои 23 години, пие многу пие, се здебели и ја заборави тератаната, неговата прва љубов.Се здебели, со брада е, со подочњаци коа и да го видам.Цела една година откако се разделивме го поминаваше времето со девојки за една вечер, не фатил ниту една за озбилно. Кажав се смири, но почна повторно да провоцира, коа не сум со дечко ми знае да се упика до мене и да ме замара, да ми збора како дечко ми е грд, како суум можела да го заменам со таков.Ми се одмили и излегување и се заради него.Мислам дека уште ме сака, ме гледа со еден длабок поглед и насолзени очи секоаш коа ќе се свртам на накај него, али он си е виновен.
Како да се оттарасам од него?Грев ми е за него али нека си го среди животов, аман,замара.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Малку ќе биде долго али би сакала да побарам совет за ова.
Се заљубив и бев во врска со погрешен човек.Бев во врска со него 2 години, ми беше прв во се.Иначе сите скоро беа против оваа врска.Тој е дете на еден багабонт во мојот град, права пијаница, богаташи се али по се најлошо се познати во градов.Блиски на моите родители си имаа проблеми со неговите.И јас никогаш не сум сакала да бидам во врска со некој разлигавени богаташи, ама ете гО засакав.Првата година беше супер.беше добар, нежен ништо од она што се зборуваше,дека е женскар, дека е лош и агресивен.После година и пол нагло се смена, неможев да го препозаам.Почна многу да пие,да се коцка, се дешаваше и да ме навреди на многу начини.И јас му раскинав, го трпев така можда пола година и на крај му раскинав.Се разлути, почна да ме вреѓа.Јас не сум богата како него, моите работат за плата.И почна да ме вреѓа као демек селанко една, твоите за мизерна плата работат ова она.И мене ми прекисна и му изнареков се за неговите, прво почнав со татко му па после ја напраив мајка му ку*ва.Ме удри, али вратив со две шлаканици и заминав.После тоа ми се јавуваше као демек се каел али јас не обрнував..Ми се одмили.не го мразев, туку не ни осеќав ништо за него.Еден месец можда патев, многу патев ама потоа се совземав.Излегував, се забавував со другарки и потоа го сретнав него.Беше добар, знаеше секоаш да ме насмее, се заљубив во неговата смисла за хумор, а потоа и во него.Сега не можам да си ги замислам денот без да се слушнеме.Во врска сме 5 месеци.Али коа овој првиов слушна мислам скрена.Почна на најразлични начини да ме тргне од него.Каде и да одев, на кафе иили било каде еве ти го него.Седи на соседна маса и очи не трга од мене.Не обрнував внимание, ќе прекини си велев,се додека еден ден не го начека дечко ми сам и почна да му ја труе главата за глупости.као демек сум се е***а као штука(кажав прв ми беше во се), и дека минатата ноќ сум била со него, уште сум го сакала него, ѓубрее бе.Овај нормално не поверва, криеше од мене, али јас дознав.Дознав од другарка ми, инаку девојка на другарот на бившиот каде е и со кој и пред сите негови другари отидов и го направив подолу од гомно.Али се му изнареков, испаднав кучка дури и грев ме фати за него, али си заслужи.После тоа се смири, али пак доаѓаше на истите места кај што идев и јас, и повторно кога и да се свртев он во мене гледаше.Али многу се запушти.на свои 23 години, пие многу пие, се здебели и ја заборави тератаната, неговата прва љубов.Се здебели, со брада е, со подочњаци коа и да го видам.Цела една година откако се разделивме го поминаваше времето со девојки за една вечер, не фатил ниту една за озбилно. Кажав се смири, но почна повторно да провоцира, коа не сум со дечко ми знае да се упика до мене и да ме замара, да ми збора како дечко ми е грд, како суум можела да го заменам со таков.Ми се одмили и излегување и се заради него.Мислам дека уште ме сака, ме гледа со еден длабок поглед и насолзени очи секоаш коа ќе се свртам на накај него, али он си е виновен.
Како да се оттарасам од него?Грев ми е за него али нека си го среди животов, аман,замара.
Пријави го во Милиција ако те замара и те прати постојано.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Малку ќе биде долго али би сакала да побарам совет за ова.
Се заљубив и бев во врска со погрешен човек.Бев во врска со него 2 години, ми беше прв во се.Иначе сите скоро беа против оваа врска.Тој е дете на еден багабонт во мојот град, права пијаница, богаташи се али по се најлошо се познати во градов.Блиски на моите родители си имаа проблеми со неговите.И јас никогаш не сум сакала да бидам во врска со некој разлигавени богаташи, ама ете гО засакав.Првата година беше супер.беше добар, нежен ништо од она што се зборуваше,дека е женскар, дека е лош и агресивен.После година и пол нагло се смена, неможев да го препозаам.Почна многу да пие,да се коцка, се дешаваше и да ме навреди на многу начини.И јас му раскинав, го трпев така можда пола година и на крај му раскинав.Се разлути, почна да ме вреѓа.Јас не сум богата како него, моите работат за плата.И почна да ме вреѓа као демек селанко една, твоите за мизерна плата работат ова она.И мене ми прекисна и му изнареков се за неговите, прво почнав со татко му па после ја напраив мајка му ку*ва.Ме удри, али вратив со две шлаканици и заминав.После тоа ми се јавуваше као демек се каел али јас не обрнував..Ми се одмили.не го мразев, туку не ни осеќав ништо за него.Еден месец можда патев, многу патев ама потоа се совземав.Излегував, се забавував со другарки и потоа го сретнав него.Беше добар, знаеше секоаш да ме насмее, се заљубив во неговата смисла за хумор, а потоа и во него.Сега не можам да си ги замислам денот без да се слушнеме.Во врска сме 5 месеци.Али коа овој првиов слушна мислам скрена.Почна на најразлични начини да ме тргне од него.Каде и да одев, на кафе иили било каде еве ти го него.Седи на соседна маса и очи не трга од мене.Не обрнував внимание, ќе прекини си велев,се додека еден ден не го начека дечко ми сам и почна да му ја труе главата за глупости.као демек сум се е***а као штука(кажав прв ми беше во се), и дека минатата ноќ сум била со него, уште сум го сакала него, ѓубрее бе.Овај нормално не поверва, криеше од мене, али јас дознав.Дознав од другарка ми, инаку девојка на другарот на бившиот каде е и со кој и пред сите негови другари отидов и го направив подолу од гомно.Али се му изнареков, испаднав кучка дури и грев ме фати за него, али си заслужи.После тоа се смири, али пак доаѓаше на истите места кај што идев и јас, и повторно кога и да се свртев он во мене гледаше.Али многу се запушти.на свои 23 години, пие многу пие, се здебели и ја заборави тератаната, неговата прва љубов.Се здебели, со брада е, со подочњаци коа и да го видам.Цела една година откако се разделивме го поминаваше времето со девојки за една вечер, не фатил ниту една за озбилно. Кажав се смири, но почна повторно да провоцира, коа не сум со дечко ми знае да се упика до мене и да ме замара, да ми збора како дечко ми е грд, како суум можела да го заменам со таков.Ми се одмили и излегување и се заради него.Мислам дека уште ме сака, ме гледа со еден длабок поглед и насолзени очи секоаш коа ќе се свртам на накај него, али он си е виновен.
Како да се оттарасам од него?Грев ми е за него али нека си го среди животов, аман,замара.
Кажи му: „Се надевам дека љубовта што ја бараш ќе ја најдеш. Но биди сигурен дека нема да ја најдеш кај мене - мојата љубов е веќе дадена на друг. Кога ќе ја најдеш твојата љубов, ќе бидам среќна за тебе. А ќе а најдеш откако ќе ме оставиш и ќе се насочиш кон барање на неа, којашто вистински ќе те сака.“

Можеш и да му кажеш дека сакаш да си го среди животот, но дека нема ти да си тука кога тој ќе си го средува животот - твојот живот нема врска веќе со неговиот и тој треба тоа да го сфати. И не е затоа што си баш ти во прашање - која и да било друга во неговиот жвот исто би изреагирала. Во овој период од неговиот живот (23 години) не е време за длабоки врски, туку за убав помини и дружење на секаков начин и најверојатно не со само еден партнер - ти си само една од оние со коишто тој бил и ќе биде и нема ништо посебно во тебе што тој нема да го најде и кај другите.

Доколку ова му го кажеш, има реални шанси да те остави на мира и да оди да ги бара сите други, за да се увери дека си во право.

Со лесно.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.363
Me odbiva za vtor sostanok poradi pretstojnite kolokviumi..2 saata ne moze da najde, da ti gi ebam kolokviumite usrani. What da fuck is wrong wit dat bitch :unsure:
Трпение додека не завршат. А ако е колоквиумска, брзо ќе завршат.
После тоа побарај ја. Ако вади нов изговор - мани ја.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Me odbiva za vtor sostanok poradi pretstojnite kolokviumi..2 saata ne moze da najde, da ti gi ebam kolokviumite usrani. What da fuck is wrong wit dat bitch :unsure:
Не ја замарај остави да завршат колоквиумите. Ако излезе ке и лета паметот по тебе и не ке може да учи после.Затоа причекај да и завршат обврските, после сигурно ке одвои повеке време за тебе ;)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Problemot e sho im zavrshue kolokviumot na 5ti april.. boga mu ljubim
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Problemot e sho im zavrshue kolokviumot na 5ti april.. boga mu ljubim
хахахахах епа тогаш те лаже. Не постои колоквиум шо трае еден месец. Може она да го спрема еден месец. Очигледно чим е таква работата не сака да излезете и само си наоѓа изговор, оти во еден месец сигурно може да одвои саат два за кафе.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
хахахахах епа тогаш те лаже. Не постои колоквиум шо трае еден месец. Може она да го спрема еден месец. Очигледно чим е таква работата не сака да излезете и само си наоѓа изговор, оти во еден месец сигурно може да одвои саат два за кафе.
ne be svarno tolku im trae, iam drugar sho uchi tamu..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom