Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Coraline е филмот. Мене ме има мрднато, не очекував толку добар филм, мислев дека е обичен анимиран како шрек мрек нешо (немав ништо прочитано за филмот) ама до крај кругови ми се вртеа во очите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.613
Да бе, Coraline беше. Мене филмот ми беше Burton-wanna-look-a-like, и дефинитивно not my cup of tea. Corpse Bride и Frankenweenie, рецимо, ми беа класа подобри.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Coraline go imam gledano 3-4 pati, odlicen e, mene pak mary and max ne mi se dopadna do tolku da svrsuvam. Creepy mi bese.
A Burton-lookalikes obozavam!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Just watched 'The Last Days on Mars'.

Last time I watch anything with Mars in its title >.>
 
S

sim4e

Гостин
Каде можам да најдам српски превод за постов погоре?
Фала однапред.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
The Counselor е добар филм, има добри дијалози. Ви го препорачувам. :)
 
S

sim4e

Гостин
Каде можам да најдам српски превод за постов погоре?
Фала однапред.
Ок, шала е, не ми треба превод за филмот, ни па планирам да го гледам некад. Превод за постот барав. :D Стварно не разбирам која е поентата да се пишува цел пост на англиски (или било кој друг странски јазик) на македонски форум. It's beyond me. :D
Сепак фала на братот што се понуди да помогне со превод за филмот. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
предложете нешто поново да погледнеме, многу е досадно деновиве..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Што се случи со 300: Rise of an Empire? Ја имаше премиерата? Го има по торенти веќе ? Не сум упатен а ме мрзи да барам по нетов. :вонзем:[DOUBLEPOST=1394394971][/DOUBLEPOST]Што се случи со 300: Rise of an Empire? Ја имаше премиерата? Го има по торенти веќе ? Не сум упатен а ме мрзи да барам по нетов. :вонзем:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што се случи со 300: Rise of an Empire? Ја имаше премиерата? Го има по торенти веќе ? Не сум упатен а ме мрзи да барам по нетов. :вонзем:[DOUBLEPOST=1394394971][/DOUBLEPOST]Што се случи со 300: Rise of an Empire? Ја имаше премиерата? Го има по торенти веќе ? Не сум упатен а ме мрзи да барам по нетов. :вонзем:
Од пред два дена е пуштен низ кина во светот. Ако има торенти има од лоши cam снимки.

@Бомбастичен Дрогираш - 47 Ronin не е на нешто боље снимка исто така, или барем јас не наидов на нешто подобра. Ако сакаш некој друг предлог ќе ти дадам што има добра снимка?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Davaj drug

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom