Teтово

Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A bre! Ti na bajram me terash u albanski kafichi da idam a? :pos2:
Inaku bev u Image caffe i super beshe, puno luge. Prashuvav prege za punto verde mu proshol interesot a? porano dobri zabavi imashe tamu sega nekako prazno beshe, ustvari ne nekako nego skroz prazno. LoL!
:pos2::pos2:Zabraev skroz inace ako sakas makedonski kafici take pomirni imas blitz kaj opstinata ili pa backstage kaj muzickoto uciliste a preku den najvise ljudi ima u Image Fashion i Maestro
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
A bre! Ti na bajram me terash u albanski kafichi da idam a? :pos2:
Inaku bev u Image caffe i super beshe, puno luge. Prashuvav prege za punto verde mu proshol interesot a? porano dobri zabavi imashe tamu sega nekako prazno beshe, ustvari ne nekako nego skroz prazno. LoL!
abe semata u punto e preku leto, zatoa sto ima mnogu dobra senka, full e i e mnogu prijatno, ama sega koga vremevo ne cini ne cini ni da se ide tamu :) image e ubavo za na kafe, pa medison, amnezia ama tamu idat pomali, sega city ce go otvaraat pa ke moze i tamu :) a maestro so znam i tamu ima mnogu decista :) se deca se i ne se ide ni tamu veke :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
More ova Tetovcive se izbudalile skroz ej! Denes imashe 5 soobrakajki dodeka bev, i eve da kazam edna glupost shto mi se desi:
Jas- znachi sega mi treba tvoe mislenje, da chujam.
Shqipo- Ama dechko....!
Jas- A bre Te prashuvcam shto mislish ne te davam ej!
Shqipo- Ami ja ne znam da mislim bez gazda, a gazda nije tu!
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
Kako da ne go baknesh kazete mi kako? Zagrevota lugevo ej
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.477
Поени од реакции
5.448
Културент дом -Тетово


Шарена Џамија - Тетово


АМЦ - Тетово


Стадионот во Тетово


Шапка


Пошта - Тетово


Болница(еден дел)- Тетово



4ever ТЕТОВО
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
Абе тетово си е тетово и за ништо не си го ''мењавам''.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Da ti kazam i ja ne bi go menjaval! A bre mnogu ubavo jadenje ste nauchile da praite, predhodniot mesec ne beshe taka. hehe
Eve veke 2 dena po red po 4 pati dnevno jadam tamu ej! I moram da priznam denes sum go jadel najludiot burek -so pavlaka vrz nego! U taa burekdzilnicata karshi sudot 'bosna' chinam se vikashe!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.477
Поени од реакции
5.448
хаха
уште шипциве да ги нема и ќе биде закон град ...

п.с. Не го даваме Тетово :)

FORZA TETOVO :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
nikoj ne spomna za davanje de :) btw sekako ne go davame hehehe a ti dzings jadi vo nekoja nasa burekdzilnica :)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
А уште посупер народ , кој сакам да го запознаам.. .шорти, гарф , боби... .миланез, скрим, ескејп итн итн.. . ако се укаже шанса да се прошетам до кај вас сакам малце низ град да ме прошетате. . по сликите кул гратче ми стои.. .
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ej Tetovo e super grad podobar od Radovish Kumanovo Kocani i drugi inace jas sum albanec od Tetovo i nemam problem so makedoncite imam i dobri drugari.Mislam deka ima nekoi nacionalisti ushte shto ziveat no mislam deka ushte malku i se ke bided ok.
Inaku za kaficite za toa sme rekorderi niz cela Makedonija cesto izleguvam na Medison,image maestro a ako nekoj saka da vidi kafe restoran neka ide u Tivoli bezkonkurencija definitivno
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ve lazi! :smir: Vo Poroj ima poaren(mislam deka i 'riben' beshe hehe ). Mislam dobar e Tivoli, ama ne bash tolku!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Многу убав град ... баш би сакал да го посетам :)nerv:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom