Фан Клуб: Пелистер

Член од
21 јануари 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Шо стори ти бе ...стручњак си демек. Ти се занесваш, не сме ние ни реал ни барса ни јувентус, кај прочита дека успех очекувам ??? ќе играме со она ѓупчето, и бугарите , една во гости ќе победиме и ? и шо ? голем кур. Ко се знај дека распад систем следи, барем нека се уигруваат нашите деца кои by the way нема шанси да испаднат.
Кажи на шо успех се надеваш ти ?
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Шо стори ти бе ...стручњак си демек. Ти се занесваш, не сме ние ни реал ни барса ни јувентус, кај прочита дека успех очекувам ??? ќе играме со она ѓупчето, и бугарите , една во гости ќе победиме и ? и шо ? голем кур. Ко се знај дека распад систем следи, барем нека се уигруваат нашите деца кои by the way нема шанси да испаднат.
Кажи на шо успех се надеваш ти ?
До пред некој месец се надевава на излез во Европа (преку купот) а уште на почетокот на сезоната не се надевав дека ќе избориме излез во Европа преку првенството, а после настаните кои се десија во последните неколку недели искрено успех ќе биди да не испадниме ова сезона .
Јас не сум стручњак , само реално гледам на работите .
Дури не добие ФК Пелистер соственик кој ќе ги поседува 51% од акциите само ќе си тониме.
Ќе играме топло ладно.
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Истото то и јас го верглам еден куп време, зато ти викам со наши деца треба да играме, каков морено бе и слично
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Не се надевајте на ѓуптинот, не знаев дека имал 19 години
19 години еееј, па нема шанса играч да биди, меси на 19 години играч не беше
И плус со срцето мака имал, ќе ни умри во ладната Битола ќе се запусти.
Турете му кур, сигурно некое наше дете поарно е од него.
И вака така ако глеаш без засилување останавме зимава. :eek:

Надополнето: Чаки, најново засилување во шпицо :tapp:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ајдееее Чаки го вратија,:pos:
Штом вратија се и живо и диво од позјамици се гледа дека не ја бива работата...
Барем Лескаро да го вратеа,тој ќе ни треба таму сме најтенки,ама и таму не прајме ко шо треба...
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Од цела ситуација,се гледа деча засега е мачкање очи!Никаккви подготовки никаква организација,дел од играчите се свестија дека не бива ништо тука па макар и колку од нив играле со срце за клубот.Секој си бара подобри услови и тн.Сепам сме високо рангирани и мислевме дека така ќе биди и вториот дел од сеозната,мислевме дека ќе има надрагдување на тимот,носење играчи на тенките позиции..И на крај шо бидна?Ништо ,стара песна.Значи покрај толку поминати години и шо уште не се изнаслушавме овие 10 год ,значи сега ако не биди нешто (е сме на лош пат да го загубиме виското место) поќе некогаш не се ни надевам дека ќе мрдниме од ова поќе.Секој чест на куропушачите шо го ништат и ова шо го постигнавме оваа полусезона!:mad:.Со Чаки во нападот и деца од по 16 год,спремни сме за 2 лига.Убо е да има млади деца,ама тие треба да играт на натпреварите и да учат од повозрасните,да дополнуваат некогаш кога имаме солиден резултат со некој тим,а не ние да чекаме на нив
 
Z

ziko bt

Гостин
Гледам нон-стоп го форсирате изразот играле децата со срце.Децата не играт со срце,играт да се продат.Умре то време ко се играло за клубот,поќето не сме ни биле родени го се играло со срце,а можи и не постоело такво време,до 90та се поталентирано сакало да заигра за Вардар.Јас се кладам дека еден куп од тие децата шо поминаја во последните 10години низ клубот шо нели "играт со срце" не си заминале побрзо од Пелистер единствено дека инает му воделе од управа,па за без пари не ги пуштале.
Доста време немам пишано ама се гледа колку е дојден сатот,со поќе души делам вонглавно мислење дека е распад систем дојдено.Од Монголо сум разочаран,чоекот за да изменаџира со туѓи пари се гледа дека го бива,а и ги има врските во Бугарија со некој фудбалски работници.Арно ама од него него се очекваше да финансира,самостојно не,то е јасно,има доходовни бизниси ама да дава по 300-400К годината мало морген.Наводно беа заортачени 3-4ца де Монголо,де некој лекар,де некој со тендери во РЕК,де газдата на Епинал + општината,од тука од мајтап требаше да ги имаме барем 400К,а стигна до то да не се даени пари после септември.
Се на се можат комотно сите да се гонат у три лепе,ко шо велат поќето ојде и последната шанса да се испрајме во фудбало,можи и конечно и титула да лапниме,за потаму да се заортачат и газда Циле и Млекара и Рек и кој сака покрај Вардар и Шкендија шо следат нема после 10то коло да помирисаме прво место во најдобар случај.
И искрено можи е малку себично ама шо е до мене абе ни еден младинец да не заигра за Пелистер се дур не влези приватен капитал и газдата све да си врзи на 4-5 години,па на "талентот" шо "игра со срце" бујрум нека потпиши договоро,ако не нека игра по нивите во Пелагонија,од друга страна дур е општината се шо ќе се покажи ќе си замини за ситни пари и тие пари ќе одат во раце на рандом луѓе ко Монголо,Миљачо,Кашето,Пашето:icon_lol:
Нека е со лес пролетен дел,па ваљда Еурокрем или Брегалница ќе снемат пари,па нема да имаме конкурент за то толку посакувано 8место.:rolleyes:
--- надополнето: 28 јануари 2014 во 21:58 ---
Гледам нон-стоп го форсирате изразот играле децата со срце.Децата не играт со срце,играт да се продат.Умре то време ко се играло за клубот,поќето не сме ни биле родени го се играло со срце,а можи и не постоело такво време,до 90та се поталентирано сакало да заигра за Вардар.Јас се кладам дека еден куп од тие децата шо поминаја во последните 10години низ клубот шо нели "играт со срце" не си заминале побрзо од Пелистер единствено дека инает му воделе од управа,па за без пари не ги пуштале.
Доста време немам пишано ама се гледа колку е дојден сатот,со поќе души делам вонглавно мислење дека е распад систем дојдено.Од Монголо сум разочаран,чоекот за да изменаџира со туѓи пари се гледа дека го бива,а и ги има врските во Бугарија со некој фудбалски работници.Арно ама од него него се очекваше да финансира,самостојно не,то е јасно,има доходовни бизниси ама да дава по 300-400К годината мало морген.Наводно беа заортачени 3-4ца де Монголо,де некој лекар,де некој со тендери во РЕК,де газдата на Епинал + општината,од тука од мајтап требаше да ги имаме барем 400К,а стигна до то да не се даени пари после септември.
Се на се можат комотно сите да се гонат у три лепе,ко шо велат поќето ојде и последната шанса да се испрајме во фудбало,можи и конечно и титула да лапниме,за потаму да се заортачат и газда Циле и Млекара и Рек и кој сака покрај Вардар и Шкендија шо следат нема после 10то коло да помирисаме прво место во најдобар случај.
И искрено можи е малку себично ама шо е до мене абе ни еден младинец да не заигра за Пелистер се дур не влези приватен капитал и газдата све да си врзи на 4-5 години,па на "талентот" шо "игра со срце" бујрум нека потпиши договоро,ако не нека игра по нивите во Пелагонија,од друга страна дур е општината се шо ќе се покажи ќе си замини за ситни пари и тие пари ќе одат во раце на рандом луѓе ко Монголо,Миљачо,Кашето,Пашето:icon_lol:
Нека е со лес пролетен дел,па ваљда Еурокрем или Брегалница ќе снемат пари,па нема да имаме конкурент за то толку посакувано 8место.:rolleyes:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Се одржа тој пресот,кажаја нешто?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
зико бт, никој не негира дека играт за да си заминат, ама во вакви услови кај шо лигата е ебиветар и во клубот не се знај ништо поарно наши деца да играт од колку да носиш 19 годишен ѓупак шо можи на терен да умри.
Клубот беше и си остана будала, можам да речам дури и многу деца заминаја за џабе, шо значи дека имале квалитет за овде да играт ама не сме успеале да изменаџираме да заработиме на нив.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Чекајте бе рано е за засилувања, уште има до преодниот рок :pos: Аххх Пелистер, Пелистер неможиме една сезона да дотуркаме... :facepalm:
Гледајте прво за подготовките, ама како шо тргна изгледа ќе си останат тука, повторно нешто се шушкаше за Анталија ама изгледа немат доволно чакати или пак не му се фрлат толку пари друго нема.
Сега заврна снег, пријателска со Новаци неможиме да си изиграме, да си го напрајме локалното дерби :D :pos:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Владица ако го бендисат таму кај шо ќе оди на проба ич не седи тука да знајте!Јас уште ко го зедовме во септември велев дека таков играч не ни е потребен за во јуни да си замини,а сега е уште полошо бидејќи не само во јуни туку и порано ќе си замини :facepalm: .во клубот нема еден играч со поќе од 1 год договор,незнам како мислат да работат,очигледно не мислат зато и се се треси можи да се растури.Некој погоре пиша за пресот?!?!o_O ...па луѓе шо очекувате од пресот?Прво,нема шо да кажат,се е налош пат незнам зошо ви е прес...дека заминале пола тим и дека еден бил со здравствени проблеми ? :facepalm::tapp:
--- надополнето: 29 јануари 2014 во 16:19 ---
Владица ако го бендисат таму кај шо ќе оди на проба ич не седи тука да знајте!Јас уште ко го зедовме во септември велев дека таков играч не ни е потребен за во јуни да си замини,а сега е уште полошо бидејќи не само во јуни туку и порано ќе си замини :facepalm: .во клубот нема еден играч со поќе од 1 год договор,незнам како мислат да работат,очигледно не мислат зато и се се треси можи да се растури.Некој погоре пиша за пресот?!?!o_O ...па луѓе шо очекувате од пресот?Прво,нема шо да кажат,се е налош пат незнам зошо ви е прес...дека заминале пола тим и дека еден бил со здравствени проблеми ? :facepalm::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom