Фан Клуб: Арсенал

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Hahahahaha aham, ali filingot da go gleame persi u liga evropa maybe :D besceneto :свиркам:
не не не, бесценето е он нас да не гледа со трофеј во ПЛ, а он у душа да се осеќа ко најголема пичкетина :P (пошто си продаде статус на легенда за да биде само еден од многуте играчи на поминување низ Јунајтед кој ретко кој ќе го памти после 10-15 год)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
не не не, бесценето е он нас да не гледа со трофеј во ПЛ, а он у душа да се осеќа ко најголема пичкетина :P (пошто си продаде статус на легенда за да биде само еден од многуте играчи на поминување низ Јунајтед кој ретко кој ќе го памти после 10-15 год)
Nemoj pred ruka ziti se, cekaj da zememe prvo :cautious:
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
AW: "Draxler? Honestly, no. That is again an illusion. We have no need to take players on the flank."
Еве негираше одма,но како што пишавте погоре можеби е и за лето работава..
Но на Венгер не му верувам ништо се додека не заврши трансфер периодот,знаел многу пати да излаже :D
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Што мислите за овие муабети Подолски + пари за Дракслер? Дали е можно или чиста глупост?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
После ептен ќе бидеме очајни доколку се повреди Жиру.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
on Julian Draxler rumours…
That again is an illusion. There is nothing happening, honestly no. We have no need on the flanks, we have Chamberlain coming back, we have many players on the flanks. Honestly, I told you in the last press conference, we don't rule it out but at the moment I cannot announce anything to you.

Венгер сака на финта да ги фати новинариве, вика не ни треба играч по крила, а ќе го купи Дракслер и ќе го прави центарфор:D.
Искрено, според мене шансите да го донесеме сега се окулу 20%.....така да .....
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Edna od pricinite poradi sto saka da odi Draxler e zatoa sto go igraat levo krilo,a negova pozicija e poluspic.Max Meyer mu go fati toa mesto i toj misli deka ne go respektiraat.

Vo Arsenal Ozil e neprikosnoven,taka da pak ke treba da legne na brasnoto. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Edna od pricinite poradi sto saka da odi Draxler e zatoa sto go igraat levo krilo,a negova pozicija e poluspic.Max Meyer mu go fati toa mesto i toj misli deka ne go respektiraat.

Vo Arsenal Ozil e neprikosnoven,taka da pak ke treba da legne na brasnoto. :)

Во Арсенал Венгер со тек на време ќе го направи шпиц ко со Анри и Ван Перси. :)
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Edna od pricinite poradi sto saka da odi Draxler e zatoa sto go igraat levo krilo,a negova pozicija e poluspic.Max Meyer mu go fati toa mesto i toj misli deka ne go respektiraat.

Vo Arsenal Ozil e neprikosnoven,taka da pak ke treba da legne na brasnoto. :)
Ние центарфор ке го правиме :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Klasicen spic nema sansa.Kako vtor napagac,malku povleceno mozno e.Mi se cini deka Podolski igra nesto slicno.

Toj e cista 10-ka no e porazlicen od Ozil vo toa sto vlaga vo gol sansi cesto. Ozil e klasicen plejmejker,poveke asistira.Kroos na primer e takov.

Na kraj na sezona realno e da zamine,so sila nema da go zadrzat.Vo ovoj zimski rok tesko mi e da poveruvam deka ke gi ostavi na cedilo,sepak toj e dete na timot.
Sto e jak,jak e.(y)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Klasicen spic nema sansa.Kako vtor napagac,malku povleceno mozno e.Mi se cini deka Podolski igra nesto slicno.

Toj e cista 10-ka no e porazlicen od Ozil vo toa sto vlaga vo gol sansi cesto. Ozil e klasicen plejmejker,poveke asistira.Kroos na primer e takov.

Na kraj na sezona realno e da zamine,so sila nema da go zadrzat.Vo ovoj zimski rok tesko mi e da poveruvam deka ke gi ostavi na cedilo,sepak toj e dete na timot.
Sto e jak,jak e.(y)

Абе и за Ван Перси, не многу, туку сите викаа дека нема шанси да стане класичен шпиц, па Венгер го направи тоа. И тоа играше многу подобро отколку повлечено. Засега се само шпекулации, ама ја гледам сличноста и карактеристиките на Дракслер. Физички е добар, има добра техника и добра завршница. Подолски и Волкот се крила со тоа што се трансформираат во inside forwards. Како крило не гледам потреба од Дракслер, ама ќе видиме. Ако Венгер реши да фрли толку пари сигурно има добар план за него.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
http://www.arsenal.com/news/news-archive/arsenal-train-ahead-of-coventry-match Вивиано го имаш на 19та слика, така да, тука јет. :D

Супер меч, сите одиграа на високо ниво, особено Лукас. Свака му част. Не сакам да си замине никако, па ако треба и чиста трампа да направиме за Меси.

Дракслер ? Желба ми е да го видам кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom