Фан Клуб: Челзи

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Нека и е со среќа на Есиен и Мата. Првиот дефенитивно помил од вториот. Имах почит кон Мата се додека не видех дека изјавил дека бил среќен што си оди и што преминува во манчестер. Стварно очекувах дека ќе остане уште долги години во клубот и додека не видех на официјалната страна не верувах дека ќе замине. Испадна права пичка пошто си отиде бидејќи не сакаше да се бори за 1 место, односно не беше кадрен да се избори со конкуренцијата. А изговорот дека сака да игра за да игра на СП... последните 2 години најдобар играч на Челзи, а 1 минута не изигра на европското ни па на конфедерациите, така да овај моабет не ваља. Како и да е за играч вон-форма добра пара фанахме. 40+мил евра се супер пари. :D Што е најглупо од сe' е тоа што оди во клуб што е конкурент и игра со формација 4-4-2 и со таа формација би играл десно крило. Како и да е, боле ме qrc што сака нека прави. Со среќа и на Есиен во новиот клуб, ми остави многу добри спомени, но во ваков Челзи веќе нема место за него.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818

--- надополнето: 24 јануари 2014 во 20:57 ---
А бе не требаше до сега Мата да потпише за друга екипа ? :icon_mrgr:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ја искрено нема што да се лутам на Мата, едноставно тоа тие суров професионализам, сака да игра на СП и ова му беше последна шанса, затоа што се виде дека не се вклопува во плановите на Мурињо, како и да е за две сезони допринесе многу и секогаш ке го ценам како личност и како играч.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Сакал да игра на Сп..
Па во врвна форма кога беше после освојување на ЛШ/по рекордната за него мината сезона не успеа да влезе во 1ва постава на ЕП/Куп на конфедерации,а не па сега..
 
H

HoT IcE

Гостин
Ај доста е за Мата веќе аман, не заслужува да го коментираме. Нека му е со среќа во Јунајтед.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Официјално Мата во Јунајтед изгледа. Жално е за фановите на Јунајтед што дојдоа до состојба да се радуваат за секој донесен играч, доволно кажува колку клубот е сменет.
И за Челзи е жално ама се очекуваше од нас вакво нешто.
Мата не знам каде кажал дека отишол ради СП, тоа се само муабети. Вистината е дека не му се седи на клупа, ги сака Јунајтед и си ја искористи приликата да отиде во Јунајтед. Очекуам Мата кај нив да игра како Оскар кај нас што реално баш и не е нешто што вреди 37м фунти. Али добро нема да има голема конкуренција и се надевам дека ќе биде среќен играјќи во Лига Европа. Ај да не ја должам, од сега должност е на фановите на Јунајтед, али кога ќе се спласне се, за некој месец ќе се види што како.
Следен трансфер од моменталниов тим (тие што се моментално во Челзи) очекувам да биде Ширле или евентуално Ширле за 2, и Хазард за 3 сезони. Али има време до тогаш во меѓувреме ќе се трпат грешките од лошата трансфер политика со почетокот на ЛШ.

Со срејча.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Мислите Хазард ќе ја земе десетката?
Не бе што ви е. Може Салах да ја земе, нема шанса Хазард да ја земе 10ката..барем не до крајов на сезонава.
--- надополнето: 24 јануари 2014 во 22:19 ---
@Фанови на Јунајтед: Не примаме жалби и поплаки во темава уште од сега да си знаете.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
Не бе што ви е. Може Салах да ја земе, нема шанса Хазард да ја земе 10ката..барем не до крајов на сезонава.
--- надополнето: 24 јануари 2014 во 22:19 ---
@Фанови на Јунајтед: Не примаме жалби и поплаки во темава уште од сега да си знаете.
Ќе ја сака Хазард.
НЕ МУ ЈА ДАВАМЕ, ЌЕ ГО ПРОДАВАМЕ!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.525
Поени од реакции
20.649
Без гаранција продавате? Пластичари :LOL:
хаха муабетов е , идам на пластичарска да купам ѕидна светилка, и ок а му викам гаранција фискална нешто, ми вика - јас сум ти гаранција бе не ти треба фискална !!!
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Сега и официјално можам да кажам дека играч со име Хуан Мата за мене не постои повеке.
Можеше да стане легенда, но избра да биде предавник!!!!! Се откажа на првиот вистински предизвик!!! За мене не постоиш повеке!!!!!!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
61м Евра сме добиле од трансферов ? Ау па ова е сосема солидно бре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom