Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Па реално Гуарин не на нивото на Маркизио и Асамоа а не ми личи и на играч кој би сакал да биде замена. Јас се надевам дека во последен момент Марота може да му го земе Ковачиќ.:D
Па нема ни потреба да биде. Ама за Падоин е измислен, тоа е доволно, со оглед на тоа што Падоин е единствената друга замена за во средина освен Маркисио.
А и мене не ми личи на таков играч, ама ако научив нешто од Конте овие 2ипол години е дека секоја играч може да си фати место ако се труди.
Кога еден Погба, детиште од 20 години, никој и ништо, успеа да му фати место на еден Маркисио, тогаш се е кажано.
Нека се бори Гуарин за прва постава, ако си ја заслужи, ке си игра.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Па нема ни потреба да биде. Ама за Падоин е измислен, тоа е доволно, со оглед на тоа што Падоин е единствената друга замена за во средина освен Маркисио.
А и мене не ми личи на таков играч, ама ако научив нешто од Конте овие 2ипол години е дека секоја играч може да си фати место ако се труди.
Кога еден Погба, детиште од 20 години, никој и ништо, успеа да му фати место на еден Маркисио, тогаш се е кажано.
Нека се бори Гуарин за прва постава, ако си ја заслужи, ке си игра.

Повеќе ми мириса дека ќе замини Маркизио или Погба на лето. А борба сигурно ќе пружи Гуарин и со тоа и подобри игри од Маркизио. Ќе видиме на терен како ќе биди, со среќа нека му е на човекот, барем ќе освои скудето сезонава.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
За воља на вистината нее лоша формација но се по изгледа еден од Пирло Видал Погба или Маркисио ќе не напуштат чудо би било да ги задржиме Видал и Погба ..
Видал во никој случај нема да го напушти Јуве. Барем во следните 2 сезони. Марота и Ањели нокти во ѕид ставија само да му го продолжат договорот и да му ја зголемат платата, така да Видал е надвор од шпекулации за продажба, а за Погба погоре си го кажав мислењето.
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 15:40 ---
A плус Гуарин е неисполнета желба на Конте, така да сметам дека Конте знае како да го искористи Фреди.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.283
Поени од реакции
86.163
Лол.... Маркизио ќе го напуштел Јувентус :facepalm:. Добро де тој е последниот играч што би го напуштил тимот, зар стварно мислите дека Клаудио би го напуштил Јувентус, а без притоа да размислите дека најголеми шанси на лето да си оди од тимот е Погба. Верувајте дека Марота и Конте знаат што прават, можеби летово никој нема да замине, самите знаете дека Конте во неколку наврати истакна дека сака да има јака клупа составени од "бесни замени" :icon_lol:.

Да Маркизио ќе си одел, Погба и Падоин, легендите на клубот ќе останат :cuc:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
За мене Гуарин е ограничен играч кој нема посебна техника,за споредба од нашиве средишни играчи кои сите знаат да дадат пас и гол.. за замена е топ.

А да им го дадеме Ква ква за Ковачиќ?:coffee:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Лол.... Маркизио ќе го напуштел Јувентус :facepalm:. Добро де тој е последниот играч што би го напуштил тимот, зар стварно мислите дека Клаудио би го напуштил Јувентус, а без притоа да размислите дека најголеми шанси на лето да си оди од тимот е Погба. Верувајте дека Марота и Конте знаат што прават, можеби летово никој нема да замине, самите знаете дека Конте во неколку наврати истакна дека сака да има јака клупа составени од "бесни замени" :icon_lol:.

Да Маркизио ќе си одел, Погба и Падоин, легендите на клубот ќе останат :cuc:
ама ештон zamina:(
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Еден од најубавите голови што ги постина во јуве како и да е BENVENUTO FREDY GUARIN
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.179
Поени од реакции
6.846
со замената ништо не се губи,Вучко е потрошен материјал,фала му за СЕ што направи за Јуве,имаше удел во освојувањето на шампионските титули - нема збор за тоа !

искрено Гуарин е голем знак прашалник,покрај оваа конкуренција во Јуве тој може да се најде на излезна врата при следниот трансфер маркет кога ги има Маркизио,Погба,Пирло,Видал па и Азамоа во конкуренција во средниот ред - останува да видиме.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.283
Поени од реакции
86.163
Среден ред...:drk:

Пирло
Видал
Погба
Маркизио
Гуарин
Азамоа
Падоин :facepalm:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Нокната мора за интер наречена Мирко Вучиниќ заврши денеска не на секоја ама на секоја 2 утакмица им брцаше и кај нас и во Рома хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom