Фан Клуб: Пелистер

Д

Дуле Пацов

Гостин
Како можеа бе Томе да го дат без да земат ни денар.
Па тој е плод на клубот , дете од наша школа и тие наместо да напрат профит го дадоја за 0 денари.
Има бе некој нормален таму во управа или решиле да пустат се.
Ех бе тиквари , таков играч и плус под договор да го пуштиш на полусезона и да не ќариш ништо , па треба да си идиот најголем.
БРАВО за потегот , само така нека продолжат.(y)
Нека бегат нашите деца без пари за да му го чистиме ѓубрето на Литекс и да му ги продаваме промашените играчите од кај нас.
:facepalm::facepalm::facepalm:
Па 100К за Владица барат...
Абе Владица си бега 100% , тој нема потпишано договор никаков со клубот. Имат само дил со Монголо.
И тој за 0 денари ќе си оди во Вардар.
Уште плати му борџат на децата , нека му ги дат таму нека не се занесват со Анталија.
Со тие пари шо ќе ги фрлат таму за да се крмат Џате и компанија , можат да се искористат многу попаметно и да се исплаќат играчите на време.
Абе бог да чува , не ми се верва какви глупости прат од ден во ден.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не е можно да коштаат припремите во Анталија толку.
Значи минимум 30-40 илјади евра. И тоа со „ лоши услови “
8 000 поскапо од Дојран.

За цените појма немам јас како одат, само да те попрам во случај да мислиш дека целосно коштат толку.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
8 000 поскапо од Дојран.

За цените појма немам јас како одат, само да те попрам во случај да мислиш дека целосно коштат толку.
Ако е разликата само 8 илјади евра, ондак Истатов е тотално луд. Мада јас не верувам дека е толкава разликата.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Ако е разликата само 8 илјади евра, ондак Истатов е тотално луд. Мада јас не верувам дека е толкава разликата.
Ко шо се спомнуваше пред некое време поќе екипи ако оделе ќе имале попуст...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Со мало закаснување стигна честитката од ФФМ,за влегвањето во терен на една Чкембарска Легенда:pos:...
5илјади евричи треба да се спружат....за убо за арно...
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Ако е разликата само 8 илјади евра, ондак Истатов е тотално луд. Мада јас не верувам дека е толкава разликата.
Значи Анталија се оди се на се од 15 до 20000 евра .....и е многу поволна....поквалитетни утакмици подобри терени ,храна и ред други работи..
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
За овај колумбиецот барав на нет , ама ништо нема , не постои таков играч.
Ај нека постира некој линк од него , ако има најдено негде.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
За овај колумбиецот барав на нет , ама ништо нема , не постои таков играч.
Ај нека постира некој линк од него , ако има најдено негде.


Да не е некој од прилепска тризла? :)
--- надополнето: 15 јануари 2014 во 14:49 ---
Цел интернет го превртив од сабајле и никако неможам ништо да најдам ... Можно е да имаат грешка во името.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Можи нема да се сложите ама мој впечаток е дека Жуниор не беше многу корисен, единствено таја утакмица со Металург даде 4 гола од кои 2 од пенал...исто и за Мацата, цела трибина го пцуеше а сега сите велиме оти си ојде кој ќе ни игра, 2 гола даде цела полусезона..
Вака така можи нешто подобро да испадни сега.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.934
За овај колумбиецот барав на нет , ама ништо нема , не постои таков играч.
Ај нека постира некој линк од него , ако има најдено негде.
Еве јас ти постирав слика :) а инаку барај го ако имаш FM 2014 во надежите можи таму ќе го најдиш:D.
Абе дај нека им исплатат платите на играчите , а тој најверојатно ќе биди после припремните утакмци ;) а играчки кадар мислам дека ќе бидиме и подобри од есента само за Томе ми е криво ,ама тоа е.
Инаку дури не се најди некој јак спонзор во Пелистер да го купи тимот нон стоп ќе биди топло ладно и ќе киниме нерви...Сега моментално да е жив и здрав Монголот оти ако не беше тој сигурно испаѓавме ова сезона , а сега замисли ќе се бориме за европа.А и него толку му е силата - финансиска.
Да се надеваме дека во блиска иднина некако ќе се продаде тимот на некој јак спонзор по можност странски и сериозен со долгорочен проект.
п.с. Да видиме како ќе се одвиват работите сега почнува топлиот период повторно :icon_lol:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.522
Поени од реакции
7.358
Можи нема да се сложите ама мој впечаток е дека Жуниор не беше многу корисен, единствено таја утакмица со Металург даде 4 гола од кои 2 од пенал...исто и за Мацата, цела трибина го пцуеше а сега сите велиме оти си ојде кој ќе ни игра, 2 гола даде цела полусезона..
Вака така можи нешто подобро да испадни сега.

го делам истото мислење,ништо посебно не беше Жуниор,пак ке речам добар беше АМА НИШТО ПОСЕБНО :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom