Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
друже се гледа дека врска немаш фотошоп така да те молам не пишувај во темава !!! си му пратил слика на која може да пишува, па зар он ти побара слика па уште и плава со флеки од страна за да пишува на нејзе... а и уште ако ја зачува како јпг хахахаха !!!
Toa e само твое мислење
друже се гледа дека врска немаш фотошоп така да те молам не пишувај во темава !!! си му пратил слика на која може да пишува, па зар он ти побара слика па уште и плава со флеки од страна за да пишува на нејзе... а и уште ако ја зачува како јпг хахахаха !!!
А ти како да си лечиш комплекси... а требаше да ми побара слика??? човекот прашува за помош и се обидувам практично да помогнам. Бојата не е проблем што е сина може и да се смени како што напишав погоре ако си видел што сум напишал, а за флеките незнам кај си ги видел да не ти е флекосан екранот или диоптерот не ти чини. Би било добро ти да не пишувал не само затоа што си лаик за темава туку си ифрустриран, форумов е место каде што луѓето бараат или даваат совет, а не место за лечење лични фрустрации, за тоа има соодветни институции. А за тоа дали имам поим од фотошоп знаат тие за кои сум работел и сеуште работам.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Ryan Giggs ми треба фонтот од SkySports логото. Некаде го има за синување дека не го гледам во вградените фонтови?
Screenshot_3.jpg
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.495
Поени од реакции
20.510
-едитирано од модератор-

Ryan Giggs ми треба фонтот од SkySports логото. Некаде го има за синување дека не го гледам во вградените фонтови?
Прегледај го приврзокот 69003
https://www.dropbox.com/s/vciaiwepxl5ikcg/SKYfontThick.ttf

може и ова ќе ти послужи
https://www.dropbox.com/s/3zyzb6pumgunyqm/maxfonts_font_9620.zip
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ако ви се помага - помагајте. Без препуцавања.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Како можам на оваа слика да ги тргнам зградите доле што се темните и наместо зградите сето тоа да биде водата. Значи да бидат три слоја небото, облакодерите и водата.


--- надополнето: 5 декември 2013 во 10:32 ---
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
Како можам на оваа слика да ги тргнам зградите доле што се темните и наместо зградите сето тоа да биде водата. Значи да бидат три слоја небото, облакодерите и водата.



--- надополнето: 5 декември 2013 во 10:32 ---
Прави селекција од тоа шо не го сакаш, го бришиш и место тоа ставаш тоа што сакаш, можеш да направиш fill со contet-aware и да видиш шо ќе испадне :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.349
Поени од реакции
27.996
Ги користам де само не ми искачаат ко на сликата туку како еднобојни стриповски
Ги немаш инсталирано како што треба очигледно, јас ги проверив си искача ко што треба.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
Можеш да ми кажеш како да ги инсталирам имам cs 5.
Начинот на употреба и инсталација е ист. Да не ти е алатката brush со opacity намалено па ти излегуваат бледи?
 
G

garthok

Гостин
Начинот на употреба и инсталација е ист. Да не ти е алатката brush со opacity намалено па ти излегуваат бледи?
Не знам може сум изместил нешто, како да ресетирам четките или сите сетинзи. Значи сакам да ми искачаат реалистични како што се на сликата а не онака стриповски
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Не знам може сум изместил нешто, како да ресетирам четките или сите сетинзи. Значи сакам да ми искачаат реалистични како што се на сликата а не онака стриповски
Ctrl+Shift+Alt .. држи ги одма одкога ќе кликнеш 2 пати на иконата пред да ти се стартува програмот.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.826
Поени од реакции
10.559
Како да ги средам буквите да не се пишуваат големи постојано? Не е Caps Lock во прашање, да не дојде до забуни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom