Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Какви дегенерици...Али бре идиоти зашто зборите на српки... па балканско Шоу е....со такво лижење гз ништо не праите...сами кога не се цените кој ќе ве цени...или така сакате да надокнадите за неталентираноста...
 
Член од
26 август 2013
Мислења
213
Поени од реакции
245
драга кајгана, верувам дека тава шо ке напишам нема да биде избришано од страна на модераторите.

Добро бе комунисти, која црна слобода терате зберени сите како некои кловнови пред собранието? која слобода? одејте гонејте се бе кловнови! со тие пари шо сте истрошиле да одете до Скопје, можаате да ги донирате на тие шо имат потрба од нив! Не знаете да освоите симпатии со посета на некој дом на деца без родители и поделите по некое пакетче наместо да се бравите хумани и солидарни перејќи пари? последното важе и за сегашната власт! од сите па, најсмешни ми се тие некои ефтини партиски војничиња шо надевајки се на некое работно место спонзорирано од сегашната или опозициската власт, одат да мрзнат на ладното и на фб спамират со некои статуси шо блага веза си немат со реалноста... колку жално... немам зборови...

фала кајги ако оставеш тава шо напишах... позз
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
„Pale Blue Dot". Најдалечната фотографија на Земјата било кога снимена, од ивицата на Сончевиот систем. У таа тачкица дрхтиме сите ние - кајганџиите. Меѓу другите...

 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Dear
If you simply ignored the feeling, you would never know what might happen, and in many ways that was worse than finding out in the first place. Because if you were wrong, you could go forward in your life without ever looking back over your shoulder and wondering what might have been.
Thesaddest thing is when you are feeling real down, you look around and realize that there is no shoulder for you.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Draga moja, hattab se buni ama....hehehehe

До Ре Ми Фа Сол Ла Си До
Бог = До

1 (Отец) +1 (Син) + 1 (Светиот Дух) = 1 (Бог)
Бог =1

Бог = Јас

∫∫1 (Отец) + 1 (Светиот Дух)= ∫∫ Gurdjieff = Spiros

De bastardo dentro mi coracon que me ama
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ne znam zaso I feel weird.
Mesto da se raduvam, sfakjam deka ne mi teknuvaat stvarite, so treba naredno da kazam, a utre ke polagam. Please, 6ka!
I deka sum simpaticna! I deka imav dobri poeni na kolokvium! I deka taka...:-D
Oh stress!
Kuceto mi hrci hahahaha ke umram :-D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom