Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.031
Поени од реакции
2.088
Добровече друштво..

Ќе ве замолам за мала помош.. Вака, со едно девојче сме пред влегување во врска, значи секојдневно се гледаме, контактираме на телефон, а понекогаш, кога сме зафатени со домашни обврски знаеме да седнеме на фејсбук, па на тој начин да бидеме во контакт. Од првиот ден кога ја видов, знаев дека има нешто во неа, и дека ќе направам се за да биде нешто повеке од пријател. Се запознавме на крај од Август, и од првиот наш допир, контакт или сл. се повеќе и повеќе неможевме еден без друг. Секогаш навечер пред спиење и се јавував, понекогаш знаеше и таа да ме изненади, и вакви ситници. Но како нормална појава, во последно време почнавме кога јас, кога таа да не се однесува како што треба т.е. да сме изнервирани од нешто друго, а да влеземе во конфликт ние двајца меѓусебно. Пред некоја недела, таа направи ваква грешка, на која што стварно се изнервирав, а таа сфати дека направи грешка, па се обидуваше на секој начин да ја поправи, при што попуштив. И вака супер идеше, се до вчера. Ми напиша на телефон, дека не и е нешто арно, па онака започнавме еден разговор, при што нормално како и секогаш јас бев неозбилен, т.е. имаше моменти кога се зафркавам, а таа нормално се навреди, дека на неа не и било добро, а на мене ми било сеедно. Како и да е, јас бурно изреагирав, при што го прекинав разговоров.
Така, денес, ми имаше пишано пак, ко демек која ми била поентата вчера со тоа исчезнување, имаше исто така напишано дека секогаш сум правел таа да биде крива за се, дека кога таа правела грешки, секогаш се трудела да ги исправи, додека јас не сум го правел тоа. Јас повторно и возвратив со една "интересна" реплика, дека ми се свиѓа кога е ваква, кога се лути. Таа ми возврати, дека имало причина што е таква, но одсега нема да било веќе така. По мое сфакање, сакаше да каже дека веќе ќе и биде сеедно.
Дали има овде некое решение, со кое што би можел повторно да ја вратам онаа "старата" или пак овде полека, но сигурно завршува нашетo "пријателство"?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.143
Поени од реакции
16.061
Добровече друштво..

Ќе ве замолам за мала помош.. Вака, со едно девојче сме пред влегување во врска, значи секојдневно се гледаме, контактираме на телефон, а понекогаш, кога сме зафатени со домашни обврски знаеме да седнеме на фејсбук, па на тој начин да бидеме во контакт. Од првиот ден кога ја видов, знаев дека има нешто во неа, и дека ќе направам се за да биде нешто повеке од пријател. Се запознавме на крај од Август, и од првиот наш допир, контакт или сл. се повеќе и повеќе неможевме еден без друг. Секогаш навечер пред спиење и се јавував, понекогаш знаеше и таа да ме изненади, и вакви ситници. Но како нормална појава, во последно време почнавме кога јас, кога таа да не се однесува како што треба т.е. да сме изнервирани од нешто друго, а да влеземе во конфликт ние двајца меѓусебно. Пред некоја недела, таа направи ваква грешка, на која што стварно се изнервирав, а таа сфати дека направи грешка, па се обидуваше на секој начин да ја поправи, при што попуштив. И вака супер идеше, се до вчера. Ми напиша на телефон, дека не и е нешто арно, па онака започнавме еден разговор, при што нормално како и секогаш јас бев неозбилен, т.е. имаше моменти кога се зафркавам, а таа нормално се навреди, дека на неа не и било добро, а на мене ми било сеедно. Како и да е, јас бурно изреагирав, при што го прекинав разговоров.
Така, денес, ми имаше пишано пак, ко демек која ми била поентата вчера со тоа исчезнување, имаше исто така напишано дека секогаш сум правел таа да биде крива за се, дека кога таа правела грешки, секогаш се трудела да ги исправи, додека јас не сум го правел тоа. Јас повторно и возвратив со една "интересна" реплика, дека ми се свиѓа кога е ваква, кога се лути. Таа ми возврати, дека имало причина што е таква, но одсега нема да било веќе така. По мое сфакање, сакаше да каже дека веќе ќе и биде сеедно.
Дали има овде некое решение, со кое што би можел повторно да ја вратам онаа "старата" или пак овде полека, но сигурно завршува нашетo "пријателство"?
Јас не се зафркавам кога не ми е добро, а и уште помалце пак некој друг сакам да ме зафркава тогаш.
Биди поозбилен, не мора паљачо да изиграваш цело време. Како што таа се извинила кога зафркнала, сега ти кога си зафркнал, повели, извини се и ти.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Добровече друштво..

Ќе ве замолам за мала помош.. Вака, со едно девојче сме пред влегување во врска, значи секојдневно се гледаме, контактираме на телефон, а понекогаш, кога сме зафатени со домашни обврски знаеме да седнеме на фејсбук, па на тој начин да бидеме во контакт. Од првиот ден кога ја видов, знаев дека има нешто во неа, и дека ќе направам се за да биде нешто повеке од пријател. Се запознавме на крај од Август, и од првиот наш допир, контакт или сл. се повеќе и повеќе неможевме еден без друг. Секогаш навечер пред спиење и се јавував, понекогаш знаеше и таа да ме изненади, и вакви ситници. Но како нормална појава, во последно време почнавме кога јас, кога таа да не се однесува како што треба т.е. да сме изнервирани од нешто друго, а да влеземе во конфликт ние двајца меѓусебно. Пред некоја недела, таа направи ваква грешка, на која што стварно се изнервирав, а таа сфати дека направи грешка, па се обидуваше на секој начин да ја поправи, при што попуштив. И вака супер идеше, се до вчера. Ми напиша на телефон, дека не и е нешто арно, па онака започнавме еден разговор, при што нормално како и секогаш јас бев неозбилен, т.е. имаше моменти кога се зафркавам, а таа нормално се навреди, дека на неа не и било добро, а на мене ми било сеедно. Како и да е, јас бурно изреагирав, при што го прекинав разговоров.
Така, денес, ми имаше пишано пак, ко демек која ми била поентата вчера со тоа исчезнување, имаше исто така напишано дека секогаш сум правел таа да биде крива за се, дека кога таа правела грешки, секогаш се трудела да ги исправи, додека јас не сум го правел тоа. Јас повторно и возвратив со една "интересна" реплика, дека ми се свиѓа кога е ваква, кога се лути. Таа ми возврати, дека имало причина што е таква, но одсега нема да било веќе така. По мое сфакање, сакаше да каже дека веќе ќе и биде сеедно.
Дали има овде некое решение, со кое што би можел повторно да ја вратам онаа "старата" или пак овде полека, но сигурно завршува нашетo "пријателство"?
Вашето пријателство со наводници не завршува. Јас би ти кажал како машко да си бидеш потполно озбилен во таквите ситуации и да бидеш од поголема помош кога нејзе не и е добро. Дали било тоа со некој добар моабет или пак едноставно да се распрашаш што и е и ако можеш на некој начин да и помогнеш помогни и. Замисли и стави се во ситуација каде што ти ќе бидеш тој каде што не тие добро и таа да се зафркава со тебе дали тебе ќе ти биде добро? Препоставувам не. Затоа ќе појдеш кај девојчето фино лепо ќе и се извиниш и едноставно понатака не го прави тоа повторно бидејќи верувај не е во ред тоа. Пред се има ситуации каде што навистина треба да бидеш од голема помош и плус тоа да бидеш озбилен а не како мало дете да се однесуваш додека на некој друг муе лошо.

Имаше исто така напишано дека секогаш сум правел таа да биде крива за се, дека кога таа правела грешки, секогаш се трудела да ги исправи, додека јас не сум го правел тоа. Јас повторно и возвратив со една "интересна" реплика, дека ми се свиѓа кога е ваква, кога се лути. Таа ми возврати, дека имало причина што е таква, но одсега нема да било веќе така.
Кога веќе тоа го напишала на тебе препоставувам постоеле некои причини за тоа така да било да речеме во случајов да имало барем 2-3 работи кои ги имаш погрешено а нејзе тие работи ја имаат повредено а ти се немаш извинето и плус тоа на некој начин си ја префрлил грешката на нејзе тука голем проблем си направил. Нормално за секој проблем постои и решение, ќе ја викнеш на кафенце ќе направите еден добар моабет и има да се исповедаш за некои грешки кои ги имаш направено и ќе се извиниш длабоко и потоа ќе си видете самите. Верувај дека девојките додека толерираат толерираат но потоа се бетер и од ѓавол :icon_lol:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Добровече друштво..
Јас мислам дека главната причина за неуспех на вашето "пријателство" е тоа што толку долго време сте симпатии. Не можеш да контактираш со некоја личност секој ден од крајот на август, а да кажеш дека не можете еден без друг. Контрадикторно е поради тоа што ако навистина беше така, вие ќе стапевте во врска. Во овие 4 месеци на контактирање вие не сте поминале една обична фаза на допаѓање и мислам дека сега нема што да се бара повеќе, кога вашиот однос воглавно се базирал на другарство, најверојатно е дека таков и ќе остане.
 
П

Пепси_

Гостин
Добровече друштво..

Ќе ве замолам за мала помош.. Вака, со едно девојче сме пред влегување во врска, значи секојдневно се гледаме, контактираме на телефон, а понекогаш, кога сме зафатени со домашни обврски знаеме да седнеме на фејсбук, па на тој начин да бидеме во контакт. Од првиот ден кога ја видов, знаев дека има нешто во неа, и дека ќе направам се за да биде нешто повеке од пријател. Се запознавме на крај од Август, и од првиот наш допир, контакт или сл. се повеќе и повеќе неможевме еден без друг. Секогаш навечер пред спиење и се јавував, понекогаш знаеше и таа да ме изненади, и вакви ситници. Но како нормална појава, во последно време почнавме кога јас, кога таа да не се однесува како што треба т.е. да сме изнервирани од нешто друго, а да влеземе во конфликт ние двајца меѓусебно. Пред некоја недела, таа направи ваква грешка, на која што стварно се изнервирав, а таа сфати дека направи грешка, па се обидуваше на секој начин да ја поправи, при што попуштив. И вака супер идеше, се до вчера. Ми напиша на телефон, дека не и е нешто арно, па онака започнавме еден разговор, при што нормално како и секогаш јас бев неозбилен, т.е. имаше моменти кога се зафркавам, а таа нормално се навреди, дека на неа не и било добро, а на мене ми било сеедно. Како и да е, јас бурно изреагирав, при што го прекинав разговоров.
Така, денес, ми имаше пишано пак, ко демек која ми била поентата вчера со тоа исчезнување, имаше исто така напишано дека секогаш сум правел таа да биде крива за се, дека кога таа правела грешки, секогаш се трудела да ги исправи, додека јас не сум го правел тоа. Јас повторно и возвратив со една "интересна" реплика, дека ми се свиѓа кога е ваква, кога се лути. Таа ми возврати, дека имало причина што е таква, но одсега нема да било веќе така. По мое сфакање, сакаше да каже дека веќе ќе и биде сеедно.
Дали има овде некое решение, со кое што би можел повторно да ја вратам онаа "старата" или пак овде полека, но сигурно завршува нашетo "пријателство"?


заборави а чичо ти чим до сега не си потегнал ништо,па и после ова толку му треба и кур ташак ќе почне да си играе нема фидбек.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.031
Поени од реакции
2.088
Фала на сите за советите, помогнаа и ја решивме ситацијата. А за тоа што сме 6 месеци само онака, има и причина, бидејки јас 2 месеци не бев во државава. Се надевам дека се ќе биде во ред и ќе го направиме следниот чекор. :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас мислам дека главната причина за неуспех на вашето "пријателство" е тоа што толку долго време сте симпатии. Не можеш да контактираш со некоја личност секој ден од крајот на август, а да кажеш дека не можете еден без друг. Контрадикторно е поради тоа што ако навистина беше така, вие ќе стапевте во врска. Во овие 4 месеци на контактирање вие не сте поминале една обична фаза на допаѓање и мислам дека сега нема што да се бара повеќе, кога вашиот однос воглавно се базирал на другарство, најверојатно е дека таков и ќе остане.
Не би рекол дека доколку сеуште се на пријателство дека и така и ќе остане во иднина. Постојат многу примери зошто сеуште не се во врска но од побитните мислам дека е тоа што од нив двајцата никој не повлекува прв поточно да го скрши мразот и да влезат во врска иако тука во неговата приказна ми недостигаат некои работи според мене но сепак ако никој не го скрши мразот во скоро време може и да биде доста интересно...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.902
Јас имам прашање.. Колку месеци треба да бидеме во врска со девојката за конечно да се смуваме? Таа сака сега по три месеци ама мене ми е некако рано. Што викате за Нова Година? Или уште е рано?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Добровече друштво..

Ќе ве замолам за мала помош.. Вака, со едно девојче сме пред влегување во врска, значи секојдневно се гледаме, контактираме на телефон, а понекогаш, кога сме зафатени со домашни обврски знаеме да седнеме на фејсбук, па на тој начин да бидеме во контакт. Од првиот ден кога ја видов, знаев дека има нешто во неа, и дека ќе направам се за да биде нешто повеке од пријател. Се запознавме на крај од Август, и од првиот наш допир, контакт или сл. се повеќе и повеќе неможевме еден без друг. Секогаш навечер пред спиење и се јавував, понекогаш знаеше и таа да ме изненади, и вакви ситници. Но како нормална појава, во последно време почнавме кога јас, кога таа да не се однесува како што треба т.е. да сме изнервирани од нешто друго, а да влеземе во конфликт ние двајца меѓусебно. Пред некоја недела, таа направи ваква грешка, на која што стварно се изнервирав, а таа сфати дека направи грешка, па се обидуваше на секој начин да ја поправи, при што попуштив. И вака супер идеше, се до вчера. Ми напиша на телефон, дека не и е нешто арно, па онака започнавме еден разговор, при што нормално како и секогаш јас бев неозбилен, т.е. имаше моменти кога се зафркавам, а таа нормално се навреди, дека на неа не и било добро, а на мене ми било сеедно. Како и да е, јас бурно изреагирав, при што го прекинав разговоров.
Така, денес, ми имаше пишано пак, ко демек која ми била поентата вчера со тоа исчезнување, имаше исто така напишано дека секогаш сум правел таа да биде крива за се, дека кога таа правела грешки, секогаш се трудела да ги исправи, додека јас не сум го правел тоа. Јас повторно и возвратив со една "интересна" реплика, дека ми се свиѓа кога е ваква, кога се лути. Таа ми возврати, дека имало причина што е таква, но одсега нема да било веќе така. По мое сфакање, сакаше да каже дека веќе ќе и биде сеедно.
Дали има овде некое решение, со кое што би можел повторно да ја вратам онаа "старата" или пак овде полека, но сигурно завршува нашетo "пријателство"?

Па ова е класичен пример зошто со некои 50% давам оправдување на идејата за невиност до брак. Значи, го нема класичното "ја прелажав", ниту таа тебе.

Многу поголема доза објективност има и од двете страни, што нормално, ве прави помалку желни за врска. Помалку веројатност има дека ќе влезете во врска, ама ако влезете, дека барем нема да ги имате класичните проблеми по неколку години, зошто ќе си знаете по некоја од лошите особини од претходно.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Љубовџии помош, какви се шансите после врска од 2 години со претходно неколупати раскинување за глупости со време траење максимално една недела Девојката сега вика оладила не и е тоа тоа како што и било сака да не се видуваме и слушаме некое време да се оладат малку работите.. па потоа со “ладни’’ глави да разговараме чисто другарски.
Искрено што мислите или пак доколку некој имал сличен проблем (кај сите е различно но мислам на слична ситуација). Каков ќе е резултатот дали после некое време и можеле да и се вратат емоциите? Незнам дали да ја оставам да не и вртам или пак да се слушаме од време навреме што би било најдоброто.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.977
Љубовџии помош, какви се шансите после врска од 2 години со претходно неколупати раскинување за глупости со време траење максимално една недела Девојката сега вика оладила не и е тоа тоа како што и било сака да не се видуваме и слушаме некое време да се оладат малку работите.. па потоа со “ладни’’ глави да разговараме чисто другарски.
Искрено што мислите или пак доколку некој имал сличен проблем (кај сите е различно но мислам на слична ситуација). Каков ќе е резултатот дали после некое време и можеле да и се вратат емоциите? Незнам дали да ја оставам да не и вртам или пак да се слушаме од време навреме што би било најдоброто.

3 ствари за тебе.

Не. Ја. Моли.

Уживај во мејкап сексот после недела две и во мое име.
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
59
Поени од реакции
18
Се запознав со една девојка пред еден месец, премногу ја засакав, многу муабет правевме, можи по 5-6 саати на ден, или на фб или во живо.. се сложуваме на многу теми, мислев дека има нешто, бевме излезени во ист локал вчера и дента се договоривме да се видиме вечер.. И дојде вечерта, ја гледам се мува со друг.. Зошто сите девојки се палат на типчиња кој вртат по 10 девојки на ден и ги остават следната недела... после не биле добри машките... е како да бидат добри кога одбираат машки кои ги вртат на прст... не можам да издржам повеќе, цела вечер око не затворив, во умот ми е останато како под рака двата си заминват од локалот...
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Се запознав со една девојка пред еден месец, премногу ја засакав, многу муабет правевме, можи по 5-6 саати на ден, или на фб или во живо.. се сложуваме на многу теми, мислев дека има нешто, бевме излезени во ист локал вчера и дента се договоривме да се видиме вечер.. И дојде вечерта, ја гледам се мува со друг.. Зошто сите девојки се палат на типчиња кој вртат по 10 девојки на ден и ги остават следната недела... после не биле добри машките... е како да бидат добри кога одбираат машки кои ги вртат на прст... не можам да издржам повеќе, цела вечер око не затворив, во умот ми е останато како под рака двата си заминват од локалот...

A ти што чекаш и не и признаваш за чувствата?А бе дечко,тоа така не иде бизнис.
Или ке и кажеш и ке знаеш на што си или ке молчиш и ке гледаш како се мува со други.
Наместо да поставуваш прашања- делувај повеке.
И не ги ставај сите девојки во исти кош.Навреда е.
Но кога веке прашуваш ке ти одговорам.

Постојат девојки кои се палат на таканаречените бад бојс а оние добрите дечки им се здодевни,што не значи дека сите женски се од тој тип.

А ти размисли за тоа што ти кажав.:icon_mrgr:
И во очи да и кажеш,не на фб.
 
M

Muranyi

Гостин
Се запознав со една девојка пред еден месец, премногу ја засакав, многу муабет правевме, можи по 5-6 саати на ден, или на фб или во живо.. се сложуваме на многу теми, мислев дека има нешто, бевме излезени во ист локал вчера и дента се договоривме да се видиме вечер.. И дојде вечерта, ја гледам се мува со друг.. Зошто сите девојки се палат на типчиња кој вртат по 10 девојки на ден и ги остават следната недела... после не биле добри машките... е како да бидат добри кога одбираат машки кои ги вртат на прст... не можам да издржам повеќе, цела вечер око не затворив, во умот ми е останато како под рака двата си заминват од локалот...
Друже, мое скромно мислење е дека си влегол во толку многу непосакуваната френдзона од која веќе враќање назад нема. Иако вам ви одел мубаетот, многу важен фактор е тоа околу кои теми сте дискутирале. Па ти можеш со некоја по 10 часа дневно за политика да разговараш и нема да постигнеш никаков ефект, секако доколку ти е намерата да ја ќариш. Важно е да предизвикаш емоционални бранчиња, доколку не можеш бура, кај девојката и она на таков начин да се поврзе со тебе и секогаш кога ќе те види да ја асоцира твојата појава на емоционална возбуда. Башка месец дена(иако има форумџии кои нема да се согласат со мене) да излегуваш и ништо да не направиш доволно говори за целата ситуација.

Тоа со типчињата батали, не се комплексирај, не се ни жените ни таквите типови виновни, крив си ти самиот што ја шеташ месец дена и и праиш муабет и очекуваш(не знам што уствари очекуваш) да падне од небо без да ја преземеш иницијативата во свои раце.
--- надополнето: 14 декември 2013 во 13:03 ---
A ти што чекаш и не и признаваш за чувствата?А бе дечко,тоа така не иде бизнис.
Така, нека и каже од прва дека ја сака, иако нема ништо со неа, па нека го згазат како пикавец. Шо убо го учиш, нема збор:icon_lol:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.730
Поени од реакции
4.481
Се запознав со една девојка пред еден месец, премногу ја засакав, многу муабет правевме, можи по 5-6 саати на ден, или на фб или во живо.. се сложуваме на многу теми, мислев дека има нешто, бевме излезени во ист локал вчера и дента се договоривме да се видиме вечер.. И дојде вечерта, ја гледам се мува со друг.. Зошто сите девојки се палат на типчиња кој вртат по 10 девојки на ден и ги остават следната недела... после не биле добри машките... е како да бидат добри кога одбираат машки кои ги вртат на прст... не можам да издржам повеќе, цела вечер око не затворив, во умот ми е останато како под рака двата си заминват од локалот...
Друже тебе како да ти поминал возот. Сте правеле 5-6 сати муабет на ден и ништо не си направил цел месец. Па што очекуваш цела година да те чека храброст да собереш?
Мој совет ти е направи атмосфера и кажи што ти лежи на срце ако биде биде ако не барем знаеш дека си пробал и нема да жалиш.

П.С А зошто девоките се палат на bad boys има цели дискусии на интернет, но се се сведува на тоа дека они имаат м*да(читај самодоверба), а ти немаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom