Панини сликички 2013 (Special Edition)

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Како што Панини успева да не изненади секоја година со нови сликички така реши и овој пат, во ова Special Edition издание албумот се состои само од 16 сликички кој што го прави овој серијал годинава уникатен и премногу возбудлив.
Цената на едно пакетче сликички изнесува 30 денари, а во него има само две сликички. Јас почнав да ги собирам сликичките пред една недела и можам да се пофалам дека сум при самиот крај, но ми фали само уште една сликичка а таа сликичка е со број 2 која што се паѓа најтешко.
Па еве го мојот личен скоро пополнет албум:



Па темава ќе биде наменета се со цел да си разменуваме сликички и да си помагаме, сите несериозни форумџии ќе бидат санкционирани.

Еве јас за почеток, ми треба сликичката со бр.2, кој ја има оваа сликичка и му е за размена слободно нека ми пише ПП да се договориме за размената, еве ја сликата од сликичката со брojот 2:

 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
А што е наградата доколку го собереш албумот.... VGA слика од Анчо ?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Плукајте ако сакате ама неубава смеа демек правите... како да вие немате нешто што сте го собирале или собирате... ако размислите подобро може сеуште ви стојат шарените салфетки што сте ги собирале како деца таму некаде под кревет...
ексит дека е ЧДС ама пак неубаво :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom