За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

S

Stef Bachatero

Гостин
Јас ја депилирав брадата во средно,беше најглупата работа во мојот живот.
Не со крема туку со ладен восок.
Како болеше хаха .
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Јас ја депилирав брадата во средно,беше најглупата работа во мојот живот.
Не со крема туку со ладен восок.
Како болеше хаха .
Ајде ајде не биди толку скромен.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Депилација на брада ... ма немој да ме је*еш бре ... па нормално е машкото да има брада тоа си е природа какви депилации, какви креми ... тие креми за депилација на влакна на лицето поволно е да ги користат некои девојки и жени кај кои се појавува одредена влакнатост на лицето(обично поради некои хормонални нарушувања) но машко да ги употребува е лудост !
Така прочитав на интернет :)
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
7
Поени од реакции
16
Мојот скоро нов брич од пред скоро еден месец а претходно со пластичен али од истиот тип(double edge safety razor или нешто butterfly име имам сретнато) , и исто така со сапун за бричење од истата компанија- Edwin Jagger, Англиска е инаку, е сега пошо е потребно четка ито добра четка не синтетичка, слушнав дека негде во Скопје имат продавница за берберска опрема, дали некој имат некаква информација- Фала однапред.
А незнам зошто толку го мразите бричењето, мене ми е како ритуал, си пуштам Take Five од Brubeck и пополека си терам, па макар и колку и да требит време.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Момци зедов од лук оил пред некое време од тие ремингтон машинка, ај да пробам и јас
оваа и незнам дали до мене е или пак до машинката ама несум задоволен некако. Слабо бричи некако.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И јас зедов машинка пред 1 година, Philips. Добра е но слабо некако , подобро е со брич. Ваков користам моментално


Задоволен.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
дајте предлог за машинка за потстрижување да е ем евтина ем добра :)
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Ја порачав оваа пред некој ден 900 денари е сега на попуст, еден другар ја купи презадоволен е.



Прва машинка ми е, си викам ќе се погоди :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ајде брзо еден совет:
http://www.tehnomarket.com.mk/products/09116209/philips-pt-715-16

Дали е добра оваа, само да напоменам дека имам премногу остра брада и ми расте доста брзо. Дали се ефективни, иритации на кожа, и дали кога ќе се избричиш си мазен барем 5 саати?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Ајде брзо еден совет:
http://www.tehnomarket.com.mk/products/09116209/philips-pt-715-16

Дали е добра оваа, само да напоменам дека имам премногу остра брада и ми расте доста брзо. Дали се ефективни, иритации на кожа, и дали кога ќе се избричиш си мазен барем 5 саати?

Prasaj gi Syn i Deko tie se profesionalci na ova pole.
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
25
Поени од реакции
27
Masina za bricenje definitivno. Pokraj bricenje, vrski masaza na lice i podobruva cirkulacija.
28 godini koristam masini za bricenje. Momentalno Koristam Panasonic LV-81 so stanica za cistenje. Najdobro bricenje do sega sto sum probal.




Prethodni modeli sto koristev: Braun, Panasonic, Panasonic
Ednas godisno menuvam mrezica i zileti na masinite.
Braun e isto taka super, ama za suvo bricenje. So panasonicov se bricam za vreme na tusiranje.

Posle masinava se pominuvam ednas so konvencionalen zilet (Noviov Gillete so vibracii) za da odstranam sitni vlakna i okolu grklanov.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Само косилкава му е мајката.:)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Dali nekoj od vas probal trajna epilacija? dokolku na nekogo go mrzi pravi shave sekoj den kako na primer mene... zosto ne bi napravile trajna epilacija? napravil nekoj od vas? Jas pl;aniram :X3:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Моментално оваа ја користам и презадоволен сум, бричот е убава работа само што нејќам ја да бидам скроз бричен, изглеа бебешко и не ми се свиѓа. Со оваа имаш да си подесуваш на кое ниво сакаш и плус има вакуум место каде што се собираат сите влакна и нема никаков неред при бричење, така да машинка во секој случај.

 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Ајде брзо еден совет:
http://www.tehnomarket.com.mk/products/09116209/philips-pt-715-16

Дали е добра оваа, само да напоменам дека имам премногу остра брада и ми расте доста брзо. Дали се ефективни, иритации на кожа, и дали кога ќе се избричиш си мазен барем 5 саати?
За еден ден немаш гајле ок е, после тоа се познава по некој милиметар брада. Ако си со остра брада ич не ја земај. Ја имав ама не бев задоволен од сечилата, мене ми ствараше црвенило. Зависи и од тоа каква кожа имаш, не делува кај секој исто, може кај тебе нема да ствара иритации.

@ilz Зошто трајно да се депилираш мрзо една.:icon_mrgr: Не се занесувај, фати брич во рака не се праи луд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom