Amazon (официјална тема)

  • Креатор на темата Гоццццце
  • Време на започнување
Член од
10 октомври 2012
Мислења
58
Поени од реакции
8
Е добро бе брат, ете имам картица на амазонов, и како да порачам ја се чудам, овде ми излага Пејмент оптион ПејПал, ај види жити мене дај некако објасни ако се може
--- надополнето: 2 ноември 2013 во 00:26 ---
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. Learn more ... е ова кочи се, се шо пробав вака излага, толку демек никој не испорачува до кај нас бе ?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Абе шо ви е, неможеш со ПејПал да плаќаш на Амазон, ПејПал е фактички на Ибеј и пошто се конкуренција со Амазон затоа го нема ПејПал како метод за плаќање на Амазон.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Е добро бе брат, ете имам картица на амазонов, и како да порачам ја се чудам, овде ми излага Пејмент оптион ПејПал, ај види жити мене дај некако објасни ако се може
--- надополнето: 2 ноември 2013 во 00:26 ---
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. Learn more ... е ова кочи се, се шо пробав вака излага, толку демек никој не испорачува до кај нас бе ?

тоа што ти пишува така е пошто неможе да се достави до твојата адреса ајтемот
ewe222.png
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Е добро бе брат, ете имам картица на амазонов, и како да порачам ја се чудам, овде ми излага Пејмент оптион ПејПал, ај види жити мене дај некако објасни ако се може
--- надополнето: 2 ноември 2013 во 00:26 ---
We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. Learn more ... е ова кочи се, се шо пробав вака излага, толку демек никој не испорачува до кај нас бе ?
Не го доставуваат до локацијата која што си ја ставил, еве ти линк за да си го симнеш овоа алатче за да видиш дали го доставуваат и која е најевтината цена за тој производ.

За Mozilla

За Chrome

Инсталирај ја скриптава и после оди на производот и доле ќе ти се појави едно вакво
и тука селектирај ја Македонија и ќе ти даде се.
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
58
Поени од реакции
8
баш сега ќе го пробам и ќе те известам
--- надополнето: 2 ноември 2013 во 00:46 ---
Е добро ете на пример испорачува до Македонија, ама да не треба некаде да одберам преку кој треба да ми е испорачано или така нешто?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
баш сега ќе го пробам и ќе те известам
--- надополнето: 2 ноември 2013 во 00:46 ---
Е добро ете на пример испорачува до Македонија, ама да не треба некаде да одберам преку кој треба да ми е испорачано или така нешто?
Гледаш кој испорачува доле на скриптата и кликај на неговото име и те води на неговата страна на Амазон и од таму си го порачуваш.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Аха, http://prntscr.com/21b7zm

Сеа демек во ред е се или по мое би требало нешто да се чека м ?
Сега од твоја страна е готово. Сега ќе ти дојде порака кога ќе го пуштат во испорака, за 2-3 недели ќе ти стаса.
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
58
Поени од реакции
8
Еј јако, ај баш да видиме ме интересира шо ќе биди, дали по маил или на акаунтов ќе ме известат.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
малце оф
Му требаат луѓе за постирање на ревјуа на амазон, плаќам 0.5$ по ревју преку скрил/пејпал/трансакциона, заинтересирани пп за детали
Може да платам и однапред, ми требаат сериозни луѓе
Anyone?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
малце оф
Му требаат луѓе за постирање на ревјуа на амазон, плаќам 0.5$ по ревју преку скрил/пејпал/трансакциона, заинтересирани пп за детали
Може да платам и однапред, ми требаат сериозни луѓе
Anyone?

Контактирај ме по ПП да се договориме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom