Ангола го забрани исламот

Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Муабетов за Хитлер и неговата вероисповест му одговара на God only knows ќе не' напнува една недела.


А ви реков да баталите...
Тоа е твој огромен и личен проблем ти што мислиш дека јас сум про-Хитлер и дека сум Национал Социјалист по убедување. Ниту сум револуционер, ниту сум борец, ниту врбувам борци за новиот Трет Рајх. Тоа што мислам и ја почитувам различноста на овој свет и што не сакам истата да биде убиена, и што сакам расна сепарација во кое што секој ќе си ја развива и почитува својата култура не значи дека сум про-Хитлер.
 
W

Werther

Гостин
Тоа е твој огромен и личен проблем ти што мислиш дека јас сум про-Хитлер и дека сум Национал Социјалист по убедување. Ниту сум револуционер, ниту сум борец, ниту врбувам борци за новиот Трет Рајх. Тоа што мислам и ја почитувам различноста на овој свет и што не сакам истата да биде убиена, и што сакам расна сепарација во кое што секој ќе си ја развива и почитува својата култура не значи дека сум про-Хитлер.
ОК.

Само жити леб, не ја дави темата со верисповеста на Хитлер и теории на заговор поврзани со Евреите.

Всушност, пробај за прв пат да напишеш нешто он-топик, без теориите на заговор.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не ти одговара тоа со Хитлер дека бил христијанин, а терористу еден Ристев?
Не ми одговара ни мене, затоа што не е точно, и немам лична причина зошто гоодржувам тој став, бидејќи не сум христијанин.

Инаку смешно е зборот терорист некој да го напише овде со ник како твојот. Just sayin'

Тоа е твој огромен и личен проблем ти што мислиш дека јас сум про-Хитлер и дека сум Национал Социјалист по убедување. Ниту сум револуционер, ниту сум борец, ниту врбувам борци за новиот Трет Рајх. Тоа што мислам и ја почитувам различноста на овој свет и што не сакам истата да биде убиена, и што сакам расна сепарација во кое што секој ќе си ја развива и почитува својата култура не значи дека сум про-Хитлер.
А да скратеше, и наместо тоа да пишеше - "не сум нео-нацист него расист"? Имаш бајаги да седнеш да читаш за култура, социологија и антропологија. Онака, дебела сесија.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Не ми одговара ни мене, затоа што не е точно, и немам лична причина зошто гоодржувам тој став, бидејќи не сум христијанин.

Инаку смешно е зборот терорист некој да го напише овде со ник како твојот. Just sayin'



А да скратеше, и наместо тоа да пишеше - "не сум нео-нацист него расист"? Имаш бајаги да седнеш да читаш за култура, социологија и антропологија. Онака, дебела сесија.
Јас не сум ништо бе Шкорпион, ниту сум наивен, ниту се палам на детски работи дека ќе го сменам светот и дека некому му е битно моето мислење.

Едноставно форум како форум-тепање досада и рекреирање. Борец и револуционер не се станува пред компјутер.

Моментално читам сега за педерството и нивното влијание врз глобалното затоплување:D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Моментално читам сега за педерството и нивното влијание врз глобалното затоплување:D

Ги тепаме кравите како причинители за истото, во едно 20.2% повеќе популарност кај одлепениве. Eh, as long as its grabbing attention ..
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
За кого како господине Традиционален. Јас како физички граѓанин на Европа и на државава ги поддржувам Европските политики и им се смејам на таквите ко тебе што се крстат кога ќе поминат покрај соборна. Религијата треба секаде да се забрани или во краен случај да биде сведена на интимен чин во своите соби а не да ми ја пропагираат како нешто нормативно и „добро“.

Ако не е проблем одговори дали си атеист или припадник на еврејската религија?
--- надополнето: 27 ноември 2013 во 21:26 ---
Иншалах вакво нешто како во Ангола да дочекаме и во Саудиска Арабија . :icon_lol:
А ако даде Господ и во цел свет . Фешти има да бидат

Желбите се едно, остварувањата друго.;)
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Патем, иако многумина овде си го покажаа вистинското лице ликувајќи на оваа вест, жалам што ќе ве разочарам и ќе ви кажам дека веста е лажна. ;) Клик на насловот:

И демек тоа пишаното претходно не важи? Се уште сте зло.
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Патем, иако многумина овде си го покажаа вистинското лице ликувајќи на оваа вест, жалам што ќе ве разочарам и ќе ви кажам дека веста е лажна. ;) Клик на насловот:

Муслиманите од Ангола тврдат дека исламот не е забранет
Еј штета, а баш некои се спрамаа да емигрираат во Ангола. :)
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Neli islamot uci na mir, razum, tolerancija i ne sozdava neprijatelstva?

Секако! Но, учи кога некој те напаѓа и да се браниш. :) Инаку шала на страна, како ти би се поставил да си на мое место во овој случај и на оваа тема?:)

П.С. Ќе ве молам да не ме прозивате за оф топици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom