Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Го имам видено видеото но не најдов никаков линк за мапата,иначе баш е добра таа мапа и на мене ми се допадна,само да те прашам дали можеш да го купиш новото волво што е во играта јас никако не можам само старите модели ми ги дава.
--- надополнето: 16 ноември 2013 во 23:32 ---



Прво кој крак да го ставам на 3DM или овој другиов што е со 1.7.1?
Да ти кажам јас неможам да си го ставам волвото новото.И сакам да прашам некој да ми даде некоја добра верзија.Бидејќе секогаш ми се исклучува.Пред малку играв таман стигнав во градод се исклучи.Ако можам да ставам со некој што ќе ми даде верзија добра ќе ти кажам.А за мапата на ску ќе го прашам.:)Дај ми ја твојата да ја пробам ако можеш.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки тагнувањето не работи и не видов дека сте пишале инаку еве на ова видео поточно на оваа мапа ги имате оние интересни патишта ако сте ги гледале на моите видеа. Инаку на ова видеово тука т.е под него имате линк за да ја симнете мапата само што мапата работи на 1,3 пач :) да знаете.


Инаку еве некои интересни моменти од истата мапа


Доколку имате некои прашање слободно прашајте
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Да ти кажам јас неможам да си го ставам волвото новото.И сакам да прашам некој да ми даде некоја добра верзија.Бидејќе секогаш ми се исклучува.Пред малку играв таман стигнав во градод се исклучи.Ако можам да ставам со некој што ќе ми даде верзија добра ќе ти кажам.А за мапата на ску ќе го прашам.:)Дај ми ја твојата да ја пробам ако можеш.

Јас моментално ја играм мапата на Truck Sim верзија 4.1.1 само што од нивната страна моментално не може да се спушта ама може од www.simgamemod.com, таму има и друга мапа Truckers Map by Goba ама нешто проблем ми правеше при крајот на екстрактирањето пишуваше за некој фајл file is corrupted.Како и да е пробај види па ке ке кажеш што си направил.Имам и еден друг проблем не можам да ја апдејтирам играта кликнувам на апдејтот и ми пишува Steam version of the game is not supported by this update! Steam will automatically update the game unless automatic updates are disabled.Како да направам автоматски да апдејтира?
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Јас моментално ја играм мапата на Truck Sim верзија 4.1.1 само што од нивната страна моментално не може да се спушта ама може од www.simgamemod.com, таму има и друга мапа Truckers Map by Goba ама нешто проблем ми правеше при крајот на екстрактирањето пишуваше за некој фајл file is corrupted.Како и да е пробај види па ке ке кажеш што си направил.
На мене Truck Sim мап 4 ми е ок на новата верзија ама ску ми ја даде Американ мап и мора да е на 1.3 па сега Truck Sim мап не бива на таа ќе треба најверојатно да ја симнам постарата Truck Sim Map 3....А за Truck Sim Map 4 да не ти прави проблем од овде симни ја од овде http://cloudzer.net/file/pa41177z.И за кривини Американ мап само.Погоре од твојот пост ску ги објави да знаеш дека се тие.:)
--- надополнето: 17 ноември 2013 во 12:45 ---
И само да кажам дека и јас неможам исто така да ја абдејтирам играта со најновиот пач.Може некој чекор по чекор да објасни ?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
На мене Truck Sim мап 4 ми е ок на новата верзија ама ску ми ја даде Американ мап и мора да е на 1.3 па сега Truck Sim мап не бива на таа ќе треба најверојатно да ја симнам постарата Truck Sim Map 3....А за Truck Sim Map 4 да не ти прави проблем од овде симни ја од овде http://cloudzer.net/file/pa41177z.И за кривини Американ мап само.Погоре од твојот пост ску ги објави да знаеш дека се тие.:)
--- надополнето: 17 ноември 2013 во 12:45 ---
И само да кажам дека и јас неможам исто така да ја абдејтирам играта со најновиот пач.Може некој чекор по чекор да објасни ?

Го има на замунда мислам 1.7.0 само симнуваш инсталираш го копираш кракот и играш јас направив така и работи.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Дечки ја ставив најновата мапа Truckers Map by Goba и после 5-6 минути игра ме исфрла и ми пишува Steam has stopped working.Некоја идеја како да го решам овој проблем?
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Дечки ја ставив најновата мапа Truckers Map by Goba и после 5-6 минути игра ме исфрла и ми пишува Steam has stopped working.Некоја идеја како да го решам овој проблем?
Не е за твојот пач.Играј ја на 1.7.0 мислам дека ќе е ок. (y)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Не е за твојот пач.Играј ја на 1.7.0 мислам дека ќе е ок. (y)

Па баш на 1.7.0 ја играм и ми прави така па сега планирам да ја спуштам таа што е за 1.3.1 и да играм ти дали ја играш таа мапа за 1.3.1 и каков впечаток имаш дали е тешко дали има снег,мраз и такви работи?И ако сакаш да ми кажеш од каде си ја спуштил таа веризија
--- надополнето: 18 ноември 2013 во 16:54 ---
Дечки тагнувањето не работи и не видов дека сте пишале инаку еве на ова видео поточно на оваа мапа ги имате оние интересни патишта ако сте ги гледале на моите видеа. Инаку на ова видеово тука т.е под него имате линк за да ја симнете мапата само што мапата работи на 1,3 пач :) да знаете.


Инаку еве некои интересни моменти од истата мапа


Доколку имате некои прашање слободно прашајте

Друже пред да ја екстрактирам таа мапа што е за 1.3.1 односно truckers map ми бара пасворд и не можам да го најдам дали можеш да помогнеш?Плус ја ставив оваа твоја мапа но нема ништо од тоа кај тебе на клипот верзијата ми е 1.3.1 да не треба некоја постара?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Па баш на 1.7.0 ја играм и ми прави така па сега планирам да ја спуштам таа што е за 1.3.1 и да играм ти дали ја играш таа мапа за 1.3.1 и каков впечаток имаш дали е тешко дали има снег,мраз и такви работи?И ако сакаш да ми кажеш од каде си ја спуштил таа веризија
--- надополнето: 18 ноември 2013 во 16:54 ---



Друже пред да ја екстрактирам таа мапа што е за 1.3.1 односно truckers map ми бара пасворд и не можам да го најдам дали можеш да помогнеш?
Нема потреба од пасворд бидејќи само ќе направиш extract и тоа што ќе излезе ќе направиш copy и потоа во модот фолдерот и толку.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Па баш на 1.7.0 ја играм и ми прави така па сега планирам да ја спуштам таа што е за 1.3.1 и да играм ти дали ја играш таа мапа за 1.3.1 и каков впечаток имаш дали е тешко дали има снег,мраз и такви работи?И ако сакаш да ми кажеш од каде си ја спуштил таа веризија
--- надополнето: 18 ноември 2013 во 16:54 ---



Друже пред да ја екстрактирам таа мапа што е за 1.3.1 односно truckers map ми бара пасворд и не можам да го најдам дали можеш да помогнеш?Плус ја ставив оваа твоја мапа но нема ништо од тоа кај тебе на клипот верзијата ми е 1.3.1 да не треба некоја постара?
Јас 1.7 ја симнав од страната на ЕТС 2 и исто така пачот за 1.7.1 имаш и нов камјон (волво).Симни ја таа од http://www.eurotrucksimulator2.com/download.php, а после http://www.eurotrucksimulator2.com/update.php и играј кај мене бидува пред малку играв.Исто ако не да ти дадам друг линк за ТСМ мап.На крај кога ќе го средиш ова ќе ти дадам крак и уште едно нешто бидејќи има некоја грешка камјоните стануваат розеви за да го средиш тоа:).
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Абре, новости за нов трак симулатор нема? пр. Еуро Трак Симулатор 3 :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Јас си го чекам ова да излезе и после да навалам со видеа и уште други ствари :pipi:Повеќе слики кљик тука
Прегледај го приврзокот 77270
Велиш ќе излезе ако излева на која дата ќе биде :D.
--- надополнето: 18 ноември 2013 во 18:55 ---
Ќе има сега видов дури 2014 на википедија пишува само сеуште нема намравено тема на википедија за тоа посебна :)http://en.wikipedia.org/wiki/SCS_Software#List_of_Games последното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom