Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
8.026
Уште првите 30минути му ги кладовме 4те гола,па после рутина се беше,а и цело второ полувреме игравме со втор состав.Во одбраната ептен сме без играчи,Томе и Владица цела утакмица ја играја како штопери,па ако не се опрај Бугаро до следно коло изгледа така ќе ни изгледа последната линија за со Металург.И глеам Милан неиграше,а не ни одел на тренинзи,така да најверојатно кренал раце од фудбало.
Ke igra so metalurg 99%
tuku kazi uste po opsirno vo priot del od prviot tim koj ti ostave vpecatok ili vo vtorito od decata ?

ps.kiko so prelaz ne ja ima nekade za kladenje :confused:
 
Z

ziko bt

Гостин
Ke igra so metalurg 99%
tuku kazi uste po opsirno vo priot del od prviot tim koj ti ostave vpecatok ili vo vtorito od decata ?

ps.kiko so prelaz ne ja ima nekade za kladenje :confused:
Шознам накратко од овие понестандардните ме бендисаја Георгиев(десно крило) и тој малиот за кадетска репрезентација шо игра(лево крило),редно е да почнат да му дават по некоја ситна минутажа во првенството,за 2 години ќе си ровари.Трајковски ваљда се презиваше,океј изигра ко десен бек,а и глеам почесто почнаја шанса во прв тим да му дават.Вторио голман бранеше цела утакмица,ама па и Новаци немаја некоја шанса,па да видиме дали го бива.
А околу прва екипа стандард,Мацата зицер промаши,па одма после то даде гол.Средината просек,а одбрана сме тенки упм штом стигнавме со Владица и Томе да играме ко штопери.За со овие делуваја сигурно ама за прва лига нема да е толку лесно,мада јас да би бил Томе би го играл штопер него бек,измислена конституција има за да е последен во одбраната,ама стандард си има испади во нападот,прв пат гледам толку офанзивен штопер,отсем Ставревски нормално,шо сака игра штопер,крило,шпиц:icon_lol:
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
http://zoran-misevski.blogspot.com/2013/11/172.html
Полека полека се враќат повредените и на пролет ќе можиме да се комлетираме.
Незнам со Главевски како е ситуацијата , дали почна да тренира...
Со Металург тешко ќе биди без Драгарски и Христов в недела ама пак ако игра Ковачев тогаш нека го врати Мојсов поназад како штопер и ќе крпиме некако.
Мојсов 2те најјаки утакмици во ова сезона ги изигра како штопер...:D

п.с.
Да продолжиме со инќерите...:sneaky:
В недела губиме 100%:X3:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.302
Поени од реакции
5.210
Врапчето се врати, со Новаци го изигра второто полувреме...
За Главевски и Демиќ највероватно се враќат во Јануари/Фебруари така да за почетокот на Март кога почнува полусезоната ќе ги имаме и овие 2 играчи и би биле комплетни, плус како шо кажват ќе се донеселе уште 2-3 играчи други, така да ќе имаме комплетен ростор (да се надеваме дека то тогаш ќе нема други повреди)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
За Демиќ мислам дека е завршена сезоната.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.302
Поени од реакции
5.210
Гледам Сашко Дуков играл со Новаци, највероватно го вративме од Миравци...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Гледам Сашко Дуков играл со Новаци, највероватно го вративме од Миравци...
Со гла тврдам дека шпицот од пионери шо игра сега без разлика кој и да е, од овај поарен е.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ќе ја дават утре Пелистер на МТВ?
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Нашите биле од вечерва во карантин во некој хотел во Скопје.
Добро е шо почнаја се почесто да патуват ден пред утакмица...
Браво!(y)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.240
Поени од реакции
6.932
Врапчето се врати, со Новаци го изигра второто полувреме...
За Главевски и Демиќ највероватно се враќат во Јануари/Фебруари така да за почетокот на Март кога почнува полусезоната ќе ги имаме и овие 2 играчи и би биле комплетни, плус како шо кажват ќе се донеселе уште 2-3 играчи други, така да ќе имаме комплетен ростор (да се надеваме дека то тогаш ќе нема други повреди)
Демиќ колку што знам ги скина вкрстените, како тоа се враќа јануари/февруари ?!

за тие други играчи,верувам дека ако се ангажираат менаџерите може нешто на позајмица да дојди во зимскиот преоден рок,има многу што не ја добиваат шансата за игра есента,па се одлучуваат да променат средина во пролетниот дел колку да не ја изгубат целосно формата.........управата е на потег да ги најди
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Пашето во првото пенал фатил, ако е точна информацијата шо ја добив. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom