Најтажната смрт во филм (Тема за плачковци. Спојлери насекаде)

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Си плачам на филмови редовно. :X3:

Од она што спомнавте погоре: The Green Mile, Forrest Gump, La vita è bella стандард.

На My Sisters's Keeper очи ми поцрвенеа, душа оставив.

Dead Poets Society сто пати да го гледам ќе пуштам солзи за младиот амбициозен Neil, Хаусовиот партнер.

И филм на кој не можев да се воздржам да не пуштам солзи иако не го гледав сама, и се изненадив од себеси, Grave of the Fireflies. Цртанче што ќе ги разнежи и најтврдокорните.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
не стаам клипови,има страна поназад,ама крајот на Хачико е многу болен.Уште кога ќе се додаде дека е според вистинска приказна,уште толку те дотепува фактот дека животните всушност се луѓе поголеми и од некои што се сметаат за луѓе.

црнчугата во миљата,бог да го прости,одлично го одглуми цел филм,од кога ќе дојде во затворот,па се додека ќе ја излекува жената на директорот.


На Хачико нема човек,а да не заплакал на филмот,бар според мене.


Ок позз
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ногу пати сум го гледал како мал, ама секоаш ми се праеше тоа под грлото, како да те боле, грутка ли шо ли е. Не сум плачал ама тажен сум бил. :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.202
Поени од реакции
107.876
Cast away

Кога му избега Вилсон и на крај кога ја виде жена му после толку време и кога сфати дека не може да бидат заедно. Доста паломи отишле на овој филм, со оглед на тоа дека го имам гледано неколку стотина пати.
 
W

Werther

Гостин
И тука сум трошел салфетки, не од што ми беше жал за Џени туку за Форест
Дефинитивно е ова една од најтажните сцени... Forrest Gump !

Private Ryan, последната битка:




Иан се беси, продолжува Armosphere...

 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Вил Смит во Seven pounds. Се откорнав од плачење, на неколкупати, посебно на последната сцена.
http://youtu.be/0028P4opJwE

Смртта на Кејт Винслет, мајка му на ушлето (кое стана познато меме и бездушниците направија безброј слики од сцената со Џони Деп) во Finding neverland. :place:
http://youtu.be/or4o4Qwsn0s

Ги оставам со линкови за да не се затне темава. :)
* поправено, не ме карајте.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.641
Поени од реакции
18.115
Mystic River

Како го заборавив ова, иако не е целосно видеото со сцената.


Сцена која му донесе оскар на Шон Пен.

Бонус No country for old men

Од оние љубавните со намена за плачење :)

Seven Pounds
A walk to remember
Sweet November
Phenomenon
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.087

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Само да ве потсетам, треба да умре некој иначе сте оф-топик. Баталете говори и обиди за самоубиства ( Буцио :pos: ), постои тема за најтажни сцени и слично. Инаку ќе се претвори во истото и некој премудар ќе ги спои и ништо не сме направиле.

Значи, темата е смрт даме и господо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom